HOROSKOP

Horoskopi për datën 10 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 10 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Një valë optimizmi dhe pritjeje do t'ju përfshijë, ndërsa ngjarjet e fundjavës bëhen më interesante, intriguese dhe emocionuese. Nuk ka rëndësi çfarë pune do t`ju jepet, pasi ky është shansi juaj për të treguar ekspertizën tuaj.

Demi

Ju keni një kuptim më të mirë për disa nga çështjet që kanë kaluar njerëzit e tjerë. Ju mund të shihni se si mund t'i ndihmoni ata të shmangin probleme të ngjashme në të ardhmen. Keni mësuar shumë kohët e fundit dhe kjo ju bën të ndiheni më të përgatitur për çdo gjë që mund të keni përpara.

Binjakët

Udhëtimi, qoftë pushim, vizitë te miqtë në distancë apo udhëtim pune, do të jetë edhe argëtues edhe relaksues. Përveç këtij shansi për t'u çlodhur, mund ta shfrytëzoni këtë mundësi për ta parë jetën në përgjithësi, nga një këndvështrim i ri.

Gaforrja

Dikush po pret një përgjigje për një propozim që ju ka bërë së fundmi. Shfajësimi juaj është se nuk keni pasur kohë të mjaftueshme për të menduar për këtë, kur me të vërtetë po përpiqeni të mendoni për një mënyrë për t'i refuzuar ato pa shkaktuar shumë zhgënjim.

Luani

Do të keni një publicitet të mirë duke shprehur me besim mendimet dhe ndjenjat tuaja. Përfshirja në projekte të reja grupi do t'ju emocionojë. Ndarja e ideve tuaja do të shpërblehet me disa rezultate spektakolare. Edhe nëse keni disa dyshime, veproni sikur besoni se asgjë nuk mund të shkojë keq.

Virgjëresha

Shokët presin që të jeni të sinqertë kur ndani pikëpamjet tuaja; ju nuk jeni të sigurt që dëshironi t`i ndani. Nuk doni të prekni një koleg të vjetër nga mendimi juaj.

Peshorja

Nuk e keni idenë pse dikush që dikur ka qenë mik kthehet papritur kundër jush. Ata do të refuzojnë të shpjegojnë pse tani janë kaq armiqësorë dhe lëndues. Nuk do ta kishit menduar kurrë se ata mund të silleshin në këtë mënyrë. Vizita e një të afërmi të preferuar do t'ju heqë mendjen nga ky njeri.

Akrepi

Mund të përmirësoni shanset tuaja në një intervistë ose takim të rëndësishëm biznesi duke menduar për llojin e imazhit që dëshironi t'u prezantoni të tjerëve. Dikush që e njihni dhe për të cilin kujdeseni është përfshirë në një incident të çuditshëm që ju bën të rimendoni pozicionin tuaj.

Shigjetari

Jeni të zënë duke bërë detyra për të afërmit dhe do të jeni të lumtur të ndihmoni këdo që ka nevojë. Kjo do t'ju çojë në vende dhe situata të ndryshme. Mos u habitni nëse flisni me disa njerëz interesantë.

Bricjapi

Nuk do të jetë aspak befasi kur t`ju kërkohet të merrni një rol udhëheqës në një ngjarje për mbledhjen e fondeve, ose ushtrime vullnetare. Ju keni shumë përvojë pas vetes që ju bën të përsosur për këtë punë. Pas njëfarë kohe larg, jeni gati të ktheheni në aktivitetet e shumta të komunitetit.

Ujori

Sjellja, pyetjet dhe komentet e një shoku apo kolegu kanë filluar t'ju nervozojnë. Ju keni një ndjenjë të fortë se ata do të shkaktojnë telashe. Keni parë diçka të ngjashme të ndodhë më parë dhe e dini nga përvoja se është më mirë të qëndroni larg saj.

Peshqit

Mund t`ju duhet të bëni një ndryshim ambienti ose profesioni. Sugjerimi i një miku për t'u nisur diku me shpejtësi do të jetë një tundim i madh. Në të njëjtën kohë ka punë që duhen bërë dhe kjo nuk mund të anashkalohet. Do të ketë raste të tjera për t'u argëtuar.