HOROSKOP

Horoskopi për datën 11 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 11 gusht nga Russell Grant

Dashi
Qasjuni sfidave në mënyrë të disiplinuar dhe të organizuar. Një mik ose koleg do të jetë i lumtur t'ju ndihmojë dhe këshillojë në përpjekjet tuaja për të kapërcyer disa pengesa. Jini të përgatitur t'i kushtoni më shumë kohë fushave që duhet të sjellin përfitimin më të lartë.

Demi
Një i afërm do të zbulojë disa plane të çuditshme dhe emocionuese që ka për familjen. Së shpejti mund të përfshiheni në planifikimin e një feste të ardhshme. Do t'ju besohen disa detyra të rëndësishme sepse njerëzit e dinë që do t'i bëni ato shpejt dhe me efikasitet.

Binjakët
Nëse nuk jeni duke udhëtuar, do të ndjeni një nevojë të fortë për të dalë jashtë dhe për të bërë diçka ndryshe. Nëse po planifikoni një udhëtim të gjatë, bëni disa kontrolle thelbësore të mirëmbajtjes së makinës. Nëse do të shkoni jashtë vendit, a keni kontrolluar se kur ju skadon afati i pasaportës? Sigurohuni që të keni mjaft kohë midis mbërritjeve dhe nisjeve.

Gaforrja
Përfitoni nga mundësitë për të zgjeruar jetën tuaj shoqërore dhe për t'u përfshirë në aktivitete të reja grupi. Një përvojë e thellë do t'ju bëjë të rishikoni bindjet tuaja shpirtërore. Biseda për këtë me një mik mund të jetë e dobishme dhe ndriçuese. Jeni në kontakt me intuitën tuaj.

Luani
Një ofertë e papritur mund të çojë në një ndryshim në drejtimin e karrierës, por a është kjo ajo që dëshironi apo keni nevojë vërtet? Do të tundoheni ta pranoni menjëherë. Në vend të kësaj, ndaloni dhe pyesni veten nëse kjo lëvizje e re ka të ngjarë të jetë e duhura për ju? A do të pendoheni për një vendim spontan?

Virgjëresha
Mos u dorëzoni nëse premtuat se do të arrini rezultate. Qëndroni në të derisa ta arrini. Nuk mund të jesh kurrë i kënaqur me veten tënde duke ditur se hoqe dorë kur me pak më shumë përpjekje mund të kishte funksionuar. Nëse jeni i papunë dhe kërkoni punë, mund të vendosni të dyfishoni përpjekjet tuaja për të gjetur një punë.

Peshorja
Shfaqni talentet tuaja nëse doni të bëni përparim. Ju jeni bekuar me aftësi të jashtëzakonshme krijuese. Rreth jush kanë filluar të ndodhin gjëra të mira. Ju jeni duke pasur një ndikim të madh tek dikush që është i ri në jetën tuaj. Kultivimi i lidhjeve të reja do të jetë me fat për ju.

Akrepi
Nuk e keni problem të vazhdoni me punët tuaja të zakonshme, por nuk do të dëshironi të humbisni gjëra të tjera që mund t'ju interesojnë më shumë. Kërkojini një shoku t'ju mbajë të informuar nëse dhe kur ka ndonjë gjë më emocionuese që po ndodh rreth jush.

Shigjetari
Do t'ju lindë një shans për t'i hedhur një sy një situate frustruese. Ju mund të mendoni se jeni detyruar të merrni vendime në të kaluarën kur nuk ishit gati. Tani mund të bëni ndryshime nëse është bërë një zgjedhje e gabuar dhe kjo ju jep një ndjenjë më të fortë kontrolli.

Bricjapi
Vazhdoni të kërkoni dhe përfundimisht do të fitoni mbështetjen që prisni. Bllokimi që po përjetoni së shpejti do të largohet. Ju mund të mendoni për një sërë mënyrash për të sjellë fonde në një ndërmarrje sociale. Jeni beqar? Cilësitë tuaja drejtuese do të tërheqin shumë interes romantik.

Ujori
Nëse për arsye të ndryshme nuk keni parë shumë njerëz nga familja juaj kohët e fundit, do të mendoni për disa mënyra të shkëlqyera për t'i bashkuar të gjithë. Të vazhdosh përpara pa u ankuar do të jetë diçka që i pëlqen pafund familjes tuaj.

Peshqit
Të tregosh emocionet është ajo që ju duhet. Partneri ose shoku juaj më i mirë nuk mund t'ju lexojë mendjen. Thjesht kjo është koha e duhur për të diskutuar me ata që doni.