HOROSKOP

Horoskopi për datën 11 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 11 korrik nga Russell Grant

Dashi

Ndjeshmëria juaj ju ndihmon të kuptoni se si ndihen njerëzit e tjerë dhe ndonjëherë mund të kuptoni atë që ata po mendojnë. Të qenit në gjendje të futeni në këpucët e njerëzve të tjerë mund të përdoret në avantazhin tuaj në shumë mënyra, por ajo për të cilën shpresoni më shumë është që të jeni në gjendje të ndihmoni të tjerët që kanë nevojë për udhëzim ose mirëkuptim.

Demi

Mund të keni tundimin për t'u marrë me ato që duken të jenë disa ide dhe sugjerime gjeniale. Këto mund të rezultojnë të jenë humbje kohe, përpjekjesh dhe burimesh. Sa më shumë që të jetë e mundur, bëni një pushim dhe sigurohuni që të shijoni diçka të lehtë gjatë orëve tuaja jashtë detyrës.

Binjakët

Një blerje impulsive do të t`ju sjellë pendesë më vonë. Dikush në familje me të cilin keni buxhet të përbashkët, do ta teprojë me shpenzimet. Synimi juaj duhet të jetë që shpenzimet të drejtohen nga arsyeja e shëndoshë, në vend të vendimeve të parakohshme.

Gaforrja

Është e vështirë të gabosh me hapat. Kolegët e vjetër janë të impresionuar nga talentet tuaja dhe do t'ju kërkojnë të merrni përsipër një detyrë të rëndësishme pune.

Luani

Fleksibiliteti ka një rëndësi të madhe nëse doni të përfitoni sa më shumë nga mundësitë që ju rrethojnë. Asgjë nuk mbetet e njëjtë përgjithmonë. Do të ishte mirë të mos vendosni një orar shumë të ngurtë.

Virgjëresha

Nuk ka gjasa të keni shumë gabim në mënyrën tuaj të trajtimit të çështjeve financiare, por mund të jetë e nevojshme që t'i tregoni faktet e jetës dikujt që është afër jush, i cili duket se ka përshtypjen se ju keni një xhep të madh dhe gjithmonë do të nxitoni për t'i shpëtuar sa herë që kanë nevojë për ndihmë.

Peshorja

Dikush ose do të dështojë të përcjellë disa informacione të rëndësishme ose do të shkaktojë konfuzion duke i paraqitur opinionet si fakte. Për këtë arsye, qëndroni vigjilent. Disa lajme të mira të marra herët do të sjellin pranverë në hapat tuaja. Çdo vështirësi irrituese që do të hasni më vonë mund të zgjidhet lehtësisht.

Akrepi

Do t'ju duhet shumë durim, takt dhe diplomaci dhe fusha e jetës tuaj që do ta kërkojë më shumë këtë do të jetë shtëpia dhe familja juaj. Familjarët nuk po bëjnë asnjë përpjekje për të parë këndvështrimin e njëri-tjetrit dhe ju duket se jeni ai që duhet të bëni të gjitha përpjekjet tuaja për t'i bërë të tjerët të kenë më shumë mirëkuptim.

Shigjetari

Puna krijuese mund të shkaktojë një problem kur papritmas jeni të rrënuar nga një bllokim mendor. Jini të arsyeshëm për mënyrën se si e trajtoni këtë. Në vend që ta detyroni veten të vazhdoni, bëni një pushim nga çdo gjë që ju shqetëson përkohësisht. Kthehuni më vonë.

Bricjapi

Në zemrën tuaj do të ndiheni më të lumtur nëse do t'i lini të tjerët të bëjnë çfarë të duan dhe të gjeni pak kohë për veten. Dëshira për pak paqe dhe qetësi nuk duhet të injorohet. Megjithatë, kur jeni vetëm, përpiquni të mos mendoni për çështje të së shkuarës për të cilat tani nuk mund të bëni asgjë.

Ujori

Një mik apo koleg që vjen tek ju për disa këshilla do të jetë mirënjohës të dëgjojë pikëpamjet tuaja. Më vonë, edhe pse mund të ndihmoni dikë që ka nevojë, nuk do të keni kohë. Më mirë të mbani një profil të ulët dhe të përqendroheni në punët tuaja, në mënyrë që të mos mbeteni prapa.

Peshqit

Ju mund të dëshironi të mbani atmosferën në shtëpi të qetë. Kjo do të jetë e mundur duke i mbajtur larg temat që ndezin debat. Çdo këshillë që ju ofrohet në lidhje me çështjet e parave duhet të shqyrtohet për më shumë se një ditë. Vetëm për t'u siguruar që gjithçka të jetë ashtu siç duhet.