HOROSKOP

Horoskopi për datën 11 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 11 maj nga Russell Grant

Dashi

Nëse jeni në kërkim të një pune, mendoni të aplikoni tek një ish punëdhënës pasi do të merrni një pozicin të mirë.
Do të jetë mirë të ktheheni në një kompani që është e qëndrueshme. Aftësitë tuaja të komunikimit janë më të forta se kurrë. Kanalizojini ato në një projekt ose sipërmarrje që ju mbush me entuziazëm. Pikëpamja juaj origjinale do të tërheqë një audiencë entuziaste. Të shkruarit do ta mbajë imagjinatën tuaj në punë çdo ditë.

Demi

Kthimi në një vend të bukur që keni vizituar kohë më parë mbetet akoma një ëndërr. Ju do të ndiheni shumë mirë nëse e vizitoni këtë vend që është larg njerëzve. Një ide e bërjes së parave ia vlen të ndiqet. Miqtë do t'ju dekurajojnë në mënyrë që mos ta vazhdoni këtë punë. Kthejeni një vesh të shurdhër ndaj fjalëve të tyre. Ju jeni të vendosur për të jetuar mirë dhe kjo periudhë e ngjeshur nuk do të zgjasë për shumë kohë.

Binjakët

Jini të gatshëm për të ndryshuar kushtet e një marrëveshje financiare. Këmbëngulja për të qëndruar në marrëveshjen origjinale do të bëjë të harxhoni kohë dhe para. Pranoni se gjërat kanë ndryshuar dhe se një rregullim i ri është i nevojshëm. Një avokat me përvojë do ju duhet që t'ju ndihmojë. Nevoja për të fshehur mendimet tuaja ka kaluar, tani mund të thuash çfarë do pa pasur frikë nga censurimi. Qasja juaj e drejtpërdrejtë vlerësohet shumë.

Gaforrja

Një rival i vjetër do të rishfaqet, duke ju bërë nervoz. Nuk ka asgjë për t'u frikësuar sa i përket këtij personazhi. Ju jeni shumë më të talentuar, më të aftë dhe më të njohur. Në vend që të tërhiqeni, qëndroni të përqendruar në qëllimet tuaja. Mbani sekret një projekt krijues. Sa më pak njerëz ta dinë këtë aq më shumë kënaqësi do të sjellë. Jeni lodhur duke u dekurajuar nga të tjerët. Të kesh një ëndërr do të ndërtojë besimin dhe entuziazmin tënd. Ju nuk do të duhet të humbisni kohë duke mbrojtur planet tuaja.

Luani

Një problem i vjetër shëndetësor mund të rishfaqet. Mos u frikësoni. Kjo është vetëm një shenjë se duhet të rregulloni rutinën tuaj. Ndryshimi i dietës tuaj ose rutinës së ushtrimeve do të bëjë që vitaliteti juaj natyror të kthehet. Jepini trupit tuaj mbështetjen që i nevojitet, edhe nëse është e papërshtatshme për të tjerët. Bashkimi në një grup në internet do të jetë stimulues. Ju do të vlerësoni bisedat me njerëz që ndajnë dashurinë për artin, politikën ose sportin. Në të ardhmen ju mund të merrni një shans për të shkuar në një udhëtim të shkurtër së bashku. Ky ndryshim i peizazhit do të jetë freskues.

Virgjëresha

Një ish-partner romantik do të përpiqet të kthehet në jetën tuaj. Kujdes nga përfshirja përsëri me të. Perspektivat tuaja për të qënë të lumtur janë më të shumta me një person të realizuar i cili ju bën të qeshni. Nëse jeni i papunë, kjo është një kohë e përshtatshme për të aplikuar. Një pozicion i mirë pune do të bëhet i disponueshëm për ju. Perspektivat që përfshijnë botimin, gazetarinë ose arsimin janë shumë premtuese. Theksoni aftësitë tuaja të shkëlqyera të komunikimit gjatë procesit të intervistimit.

Peshorja

Një çështje familjare që ishte zgjidhur do të rishfaqet. Situata nuk është aq e rëndë sa mendoni. Personi që ka nevojë për ndihmë ka pasur rezistencë ndaj një trajtimi, ose programi. Kërkoni një zëvendësim që plotëson nevojat e tyre aktuale. Pasi të bëni disa hulumtime, do të gjeni një paketë pushimesh me zbritje të mrekullueshme për vitin e ardhshëm. Edhe pse është shumë larg, për sa kohë që është një kompani me reputacion, rezervojeni këtë udhëtim sa më shpejt të jetë e mundur. Ju nuk do të dëshironi të humbisni këtë mundësi të artë.

Akrepi

Ju duhet të paraqisni përsëri dokumentet për një çështje. Kjo është tepër zhgënjyese, por nuk keni zgjidhjë tjetër. Të ankoheni për situatën thjesht do ta zgjasë edhe më shumë procedurën. Dikush ka qenë duke flirtuar me ju për një kohë të gjatë. Është mirë, kur e dini se jeni i admiruar. Edhe pse me siguri nuk doni të përfshiheni në një romancë serioze, do të përfitoni nga këto shkëmbime të këndshme. Ata do t'ju motivojnë të përfundoni një kurs studimi.

Shigjetari

Nëse po kërkoni të fitoni më shumë para, kthehuni te një punë që keni kryer vite më parë. Të kesh një burim të ri të ardhurash do të bëjë që presioni mbi shpatullat e tua të largohet. Nëse jeni në një lidhje, do të merrni disa lajme të mira nga partneri juaj i biznesit ose partneri romantik. Kjo do të jetë shkak për festime. Falë ndihmës dhe inkurajimit tuaj, partneri juaj ka arritur një nivel krejt të ri suksesi.

Bricjapi

Rifillimi i përgjegjësive të vjetra mund t'ju bëjë të ndjeheni sikur po ktheheni pas, por asgjë nuk mund të jetë më larg se e vërteta. Ju keni mësuar aq shumë që kur e keni kryer për herë të parë këtë punë. Bërja e kontakteve të reja do ta bëjë këtë rol më stimulues. Një konsultë mjekësore do t'ju bëjë të kuptoni se sa e rëndësishme është të mbash një qëndrim optimist. Kur përqendroheni në dhembje ju ndjeheni më të dobët. Adoptoni zakone që forcojnë shpirtrat tuaj, gjithashtu dëgjoni muzikë dhe kaloni më shumë kohë me kafshët shtëpiake.

Ujori

Ju po mendoni të kaloni më shumë kohë vetëm. Kjo gjë duket e çuditshme për një person të shoqërueshëm si ju, por kohët e fundit në izolim, keni kuptuar se sa të rëndësishme është të qëndrosh edhe vetëm. Krijimtaria juaj është në kulmin e saj. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të zhvilluar një ide për një linjë mode, album muzikor ose për të krijuar një lojë. Kur nuk ndiheni mirë, mos u lodhni për të krijuar ide, përkundrazi, shkoni në një shëtitje në natyrë.

Peshqit

Do të frymëzoheni të bashkoheni me një grup që keni lënë kohë më parë. Kur u larguat, ishit shumë i zënë me çështjet familjare dhe profesionale. Tani që orari juaj është më i lirë, ju mund të ktheheni në këto detyra. Të qenit në kontakt me njerëz që ndajnë të njëjtat bindje me ju do të jetë shumë fuqizues. Shokët tuaj të skuadrës do të duken më shumë si familje sesa miq. Ju veçanërisht do të kënaqeni duke u argëtuar me lojëra. Vetmia që keni ndjerë do të zhduket.