HOROSKOP

Horoskopi për datën 11 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 11 maj nga Russell Grant

Dashi

Nuk do të jeni të lumtur nëse nuk keni zgjidhje tjetër veçse të vazhdoni me punët rutinë. Përpiquni të mos i shpërndani zhgënjimet tuaja tek njerëzit e tjerë. Miqtë dhe kolegët mendojnë se duhet të jenë tepër të kujdesshëm, këto ditë, për të mos ju mërzitur. Ju jeni si një tigër i mbyllur në kafaz, duke numëruar orët derisa të mund t'i shpëtoni punës së zakonshme.

Demi

Planeti juaj sundues Venusi frymëzon dashurinë për artin dhe gjërat e bukura. Një ofertë e pazakontë do të jetë një tërheqje e fortë kur kjo do t'ju japë mundësinë të zotëroni diçka që do të duket e mrekullueshme në shtëpinë tuaj. Nëse keni dashur ndonjëherë të bëni një kurs për punët artizanale, kjo do të ishte një kohë e mirë për të filluar.

Binjakët

Ju keni marrë shumë përsipër në dëshirën tuaj për t'u përfshirë në një sërë projektesh të ndryshme. Tani duket sikur nuk ka orë të mjaftueshme në ditë për të bërë gjithçka që duhet të bëni. Planifikojeni kohën me shumë kujdes nëse nuk bëhet fjalë për heqjen dorë nga disa angazhime. Do të arrini t'i përshtatni të gjitha.

Gaforrja

Do të gjenden idetë më të mira përmes bashkimit të informacionit me familjen, miqtë dhe kolegët. Ju mund të mos e keni kuptuar se sa imagjinatë mund të ketë në të vërtetë një partner ose koleg. Një projekt në grup do të shkojë më mirë nëse jeni sa më i hapur dhe i sinqertë me të tjerët rreth jush.

Luani

Kërkesat që një koleg i vjetër bën ndaj jush janë mënyra e tyre për t'ju penguar të vazhdoni me qëllimet tuaja të karrierës. Ata mund të kenë një mendim se po kërkoni punë diku tjetër dhe po përpiqen t'ju shpërqendrojnë. Nëse jeni të interesuar për një vend të lirë pune, sigurohuni që të merrni një formular aplikimi në kohë.

Virgjëresha

Problemet janë në mendjen tuaj, por dikush do t'ju sigurojë se nuk ka asgjë tepër thelbësore për t'u shqetësuar. Çështjet financiare dhe të biznesit do të ecin mirë. Ndonjëherë thjesht duhet t'i besoni një profesionisti që ju thotë se e dinë se për çfarë po flasin.

Peshorja

Bashkimi i forcave me një partner romantik apo biznesi do të ketë efekt pozitiv në përmirësimin e situatës suaj financiare. Marrëveshjet që po bëni do të kenë kuptim për ju të dy. Nënshkrimi i një kontrate afatgjatë do ta bëjë të ardhmen të duket më e ndritshme dhe më e sigurt.

Akrepi

Ka disa objektiva që do t'i arrini më shpejt duke punuar me të tjerët sesa nëse do të provonit t'i bënit vetëm. Edhe pse preferoni të punoni vetë, ka shumë që mund të mësoni duke punuar në një ekip.

Shigjetari

Mendojini mirë vendimet që ka të ngjarë të kenë pasoja afatgjata. Ju mund të keni nevojë të merrni parasysh pikëpamjet e njerëzve të tjerë, si dhe pikëpamjet tuaja. Nëse jeni i martuar, kjo do të marrë kohë pasi diskutimi do të jetë i nevojshëm. Ju jeni më të aftë për të ecur përpara pa shumë diskutime të gjata nëse jeni vetëm.

Bricjapi

Diçka po ndodh në sfond dhe kjo mund të mos jetë në avantazhin tuaj. Jeni më të vetëdijshëm për atë që po ndodh prapa skene sesa disa njerëz që nuk janë aq vigjilentë ose aq të vëmendshëm sa ju. Vendimet e marra nga kolegët e vjetër nuk ka të ngjarë të jenë sipas dëshirës tuaj.

Ujori

Nuk është ide e mirë t'i besoni dikujt që nuk e njihni shumë. Nuk mund të bazohesh vetëm tek pamja. Besimi duhet fituar. Bëhuni gati për të kapur një mundësi në momentin që ju ofrohet, pasi ky do të jetë rasti.

Peshqit

Një mosmarrëveshje do të çojë në një ndarje. Nëse e keni të vështirë të hiqni dorë nga dikush që ka qenë shumë afër, zhgënjimi po ju pengon. Nuk është kurrë një ide e mirë të bëhesh shumë i varur nga një person i vetëm. Mundohuni t'i shikoni ndryshimet e tilla në një mënyrë racionale dhe do ta keni më të lehtë të pranoni atë që duhet të ndodhë.