HOROSKOP

Horoskopi për datën 11 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 11 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Mund të mendoni seriozisht për t'i dhënë fund një miqësie që ju ka zhgënjyer. Çfarë kënaqësie mund të merrni nga një marrëdhënie me dikë që mbështetet tek ju aq shumë sa ju nuk mund të merrni frymë? Ata duhet të fillojnë të qëndrojnë në këmbët e tyre që të kenë më shumë ekuilibër dhe harmoni.

Demi

Ju mund të vendosni të mos merrni pjesë në një ngjarje në grup kur mendimi për t'u bashkuar ju bën të mos ndiheni rehat. Mos u ndjeni fajtor që po e humbisni këtë. Do të gjeni kënaqësi përmes një aktiviteti sportiv. Ajri i pastër do t'ju ndihmojë të largoni mendjen. Pak ushtrime të lehta nuk do t'ju bëjnë dëm.

Binjakët

Dikush që e shihni rregullisht po lexon më shumë se zakonisht. Një përballje me një figurë autoriteti nuk duhet të shkaktojë shumë bezdi nëse të gjithë qëndrojnë të qetë, civilë dhe të sjellshëm. Nëse një mundësi biznesi ju shfaqet më vonë gjatë ditës, do të varet nga ju që të provoni vlerën tuaj.

Gaforrja

Përpiquni të mos zhgënjeheni nëse diçka që keni pritur me padurim nuk i përmbush pritshmëritë tuaja. Është koha e duhur për të menduar seriozisht për të ardhmen. Keni një ndjesi të fortë se ndryshimi është në rrugën e duhur dhe pavarësisht nga një zhgënjim i vogël sot, do të hyni në një fazë të rëndësishme në jetën tuaj.

Luani

Meqë disa gjëra kanë shkuar keq kohët e fundit, mund të vendosni të qëndroni prapa dhe të mendoni me shumë kujdes. Ka disa fusha që mund të bëjnë me disa përmirësime. Megjithatë, është thelbësore që t'i mbani për vete mendimet dhe planet tuaja. Nëse personi i gabuar dëgjon atë që po mendoni, ai mund të kundërshtojë planet tuaja.

Virgjëresha

Sa më shumë të vini në dyshim vendimet, marrëdhëniet dhe veprimet tuaja, aq më të hutuar do të filloni të ndiheni. Një situatë e fundit mund të ishte trajtur më mirë, por shikimi prapa nuk do të ndryshojë atë që ka ndodhur tashmë. Mbajini sytë përpara.

Peshorja

Përdorni mendjemprehtësinë tuaj në të gjitha situatat që përfshijnë njerëz të tjerë. Mund të ndiheni pak të zemëruar me një koleg që duket tepër kërkues. Nga këndvështrimi i tyre ata thjesht po përpiqen të gjejnë një mënyrë për të shprehur individualitetin duke qenë ende pjesë e një ekipi.

Akrepi

Së shpejti do të hapen mundësi të reja për ju. Ju duhet të kuptoni plotësisht rreziqet dhe përfitimet e një situate përpara se të merrni një angazhim të madh. Planet që bëhen në vendin e punës do të ndodhin shpejt dhe kjo mund t'i befasojë të gjithë. Ju dyshoni për shumë gjëra që tashmë janë diskutuar.

Shigjetari

Nuk ju mbetet gjë tjetër veçse t'i thoni jo një kërkese të bërë nga një i afërm. Nuk mund të vazhdoni t'u jepni atyre hua ose t'i ndihmoni me përgjegjësitë e tyre. Ky nuk është një rast i veçantë, por diçka që ata e kanë bërë zakon. Turbulencat emocionale në marrëdhëniet e ngushta shpejt do të qetësohen, por ndonjëherë duhet të jeni më të sjellshëm.

Bricjapi

Një bonus ose fitim i papritur do t'ju kënaqë. Tani mund të kënaqeni me një blerje ekstravagante pa u shqetësuar. Ju nuk do t`i prekni kursimet për të përballuar shpenzimet javën e ardhshme. Jeta shoqërore po ngjitet në lartësi të reja, megjithëse një mik që nuk ndihet shumë mirë po e humbet këtë kohë jashtëzakonisht të ngarkuar.

Ujori

Ju mund të dëgjoni për disa ngjarje lokale që i keni humbur kohët e fundit. Familja, miqtë dhe madje edhe kolegët duken të gjithë të prirur të ndalojnë për të kapur gjithçka që ka ndodhur dhe disa ngjarje që janë planifikuar për të ardhmen do të shfaqen gjithashtu në bisedë.

Peshqit

Dikush do të japë këshilla që ndihmojnë në lidhjen e disa skajeve të një projekti të vështirë. Ndoshta nuk e keni menduar ta kaloni fundin e ditës në mes të një shqetësimi, por do të ketë një element kënaqësie që lidhet me arritjen tuaj përfundimtare.