HOROSKOP

Horoskopi për datën 11 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 11 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Keni shumë për të marrë në konsideratë dhe menduar. Dikush do t'ju akuzojë se jeni shumë serioz. I injorojini ata. Bindjuni instinkteve tuaja për të reflektuar mbi të kaluarën dhe për të marrë parasysh të ardhmen. Ju duhet kjo kohë vetëm për të reflektuar dhe për të lejuar veten të shëroheni.

Demi

Po i përdorni aftësitë tuaja në një mënyrë që ju sjell sukses. Po filloni të kuptoni se kur bëni atë që doni, nuk ju duket punë e vështirë. Kjo është arsyeja pse nuk do të hezitoni të ecni përpara me objektivat tuaja kryesore.

Binjakët

Keni pritur që kolegët e vjetër të njohin vlerën tuaj. Një mundësi interesante pune ose oferta e një pozicioni më të lartë do të sigurojë stimulimin intelektual që dëshironi. Një periudhe lufte po i vjen fundi. Një ëndërr e dashur është gati për t'u realizuar.

Gaforrja

Ka një sërë mënyrash se si mund të përmirësohet një situatë shtëpiake. Durimi me familjarët që janë të hutuar dhe të shqetësuar është një domosdoshmëri. Jini vigjilentë ndaj gjithçkaje që po ndodh në mënyrë që të shmangni keqkuptimet. Bisedat e sinqerta do të kursejnë konfuzionin.

Luani

Një skemë e përbashkët do të shpërblehet nëse qëndroni të qetë dhe të ndjeshëm. Përpiquni të mos përfshiheni aq shumë në detaje sa të humbisni pamjen e përgjithshme. Përparoni me detyrat për të vazhduar lëvizjen në drejtimin e duhur. Nëse jeni në një rol udhëheqës, jini krijues për t'i mbajtur njerëzit të interesuar. Ju nuk dëshironi që të gjithë të ndihen të zhytur në detaje të mërzitshme.

Virgjëresha

Çështjet e biznesit dhe ato ligjore mund të jenë të komplikuara. Nuk ka rëndësi as nëse të tjerët ju lënë të zgjidhni detajet, pasi në këtë mënyrë do të ndiheni të organizuar dhe të kontrolluar.

Peshorja

Duke parë se si arrini fitoren, do të fitoni respektin dhe admirimin e dikujt që shpresoni t'i bëni përshtypje. Një vetëpromovim i vogël nuk do të shkojë keq. Njerëzit që janë në gjendje t'ju ndihmojnë të përparoni, nuk mund ta bëjnë këtë nëse nuk ndërgjegjësohen për talentet, aftësitë dhe njohuritë tuaja. Një ofertë emocionuese do të vijë nga një burim i papritur.

Akrepi

Të paguheni për aq sa vleni do t'ju bëjë më të interesuar për të bërë një punë të mirë. Kjo do të bëjë të gjithë ndryshimin midis kryerjes së një performance të pranueshme dhe ofrimit të shërbimit më të mirë të mundshëm. Nëse ju kërkohet të bëni disa orë jashtë orarit, sigurohuni që të kërkoni që çdo punë shtesë të shpërblehet me më shumë sesa thjesht një fjalë falënderimi.

Shigjetari

Dikush që ka bërë një sërë zgjedhjesh të gabuara do të pyesë se si arrini të tërhiqni fat, dashuri dhe mundësi të mëdha krijuese. Nuk ka asnjë mënyrë për të shpjeguar se si i keni bërë zgjedhjet e duhura. Ju gjithmonë i besoni instinkteve tuaja kur bëhet fjalë për të bërë një lëvizje apo kur duhet të hezitoni dhe intuita juaj rrallë ju zhgënjen.

Bricjapi

Dalja nga rutina juaj e zakonshme do të jetë çliruese. Pranoni një mundësi për t'u përfshirë në një ngjarje bamirësie, ose për të ndjekur një hobi të pazakontë. Përveç takimit me njerëz që ndajnë pikëpamjen tuaj, do të avanconi me interesat tuaja. Duke pasur një shumëllojshmëri të gjerë interesash do të zgjeroni horizontet tuaja.

Ujori

Ju keni filluar të dyshoni në aftësinë tuaj për të arritur një qëllim ambicioz. Me ndihmën e një miku apo kolegu të talentuar do të jetë e mundur. Ju duhet të jeni gati për të provuar vlerën tuaj dhe duke pasur parasysh këtë, veprimet do të nënkuptojnë më shumë se fjalët.

Peshqit

Të kënaqësh njerëzit do të thotë të bësh sakrifica personale. Bëhuni gati të shtyni ose hiqni disa nga planet që keni bërë për sot, për t'i lënë vend nevojave të një shoku ose të afërmi. Kjo në fakt nuk do të jetë një sakrificë shumë e madhe, sepse dëshironi të bëni të lumtur dikë për të cilin kujdeseni.