HOROSKOP

Horoskopi për datën 11 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 11 prill nga Russell Grant

Dashi

Mos ia vështirësoni vetes gjërat duke u përpjekur të kuptoni arsyet dhe vështirësive aktuale. Planifikimi më përpara mund t'ju ndihmojë të kapërceni pengesat që po parashikoni tani. Jepini vetes kohë për të parë në të gjitha këndet e situatës. Mos prisni shumë nga vetja dhe të tjerët.

Demi

Mos u fshihni në sfond nëse po mësoni diçka të re, ose po filloni një kurs të komplikuar studimi. Flisni nëse ka ndonjë gjë që nuk mund ta kuptoni në vend që të përpiqeni të luftoni me shpresën se gjërat përfundimisht do të ndryshojnë.

Binjakët

Ju keni qenë gjithmonë një ndërmjetës i mirë. Njerëzit e dinë që ju mund të mbani një qëndrim logjik kur ndihmoni në zgjidhjen e mosmarrëveshjeve. Nëse një koleg ose i afërm po vepron pa menduar për askënd përveç vetes, do t'ju kërkohet të ndërhyni. Megjithatë, nuk do të jetë e lehtë të gjesh një mënyrë për t'i dhënë fund egoizmit të tyre.

Gaforrja

Nëse një problem pune apo parash ju duket i pakapërcyeshëm, bisedoni me një profesionist. Të marrësh ndihmë është të paktën të bësh diçka. Problemi nuk largohet duke u mohuar. Përballuni me frikën tuaj dhe do të jeni në gjendje të bëni diçka.

Luani

Nëse nuk ndiheni të vlerësuar në punën tuaj ose në punën që bëni në baza vullnetare, ka ardhur koha të kërkoni diçka tjetër. Filloni të aplikoni. Përditësoni CV-në për të përfshirë pikat përkatëse dhe vazhdoni sa më shumë intervista.

Virgjëresha

Një qëndrim pozitiv mendor do t'ju ndihmojë të përfitoni sa më shumë nga çdo gjë me të cilën duhet të përballeni. Do i ktheni problemet në përvoja mësimore. Ju gjithashtu dëshironi të ndjeni se mund të jeni praktik për njerëzit e tjerë.

Peshorja

Ju i keni dhënë kaq shumë një lidhjeje dhe kjo nuk ju është kthyer në masë të barabartë. Ekziston një çekuilibër emocional kur të dy ndryshojnë në ndjenja dhe pikëpamje. Një mik ose partner ka probleme me angazhimin ose duan të shikojnë botën pa vënë njëherë baza të forta.

Akrepi

Përpara se të pranoni një ofertë në lidhje me punën, kontrolloni se nuk ka opsione të tjera që nuk i kishit marrë parasysh. Eksploroni çfarë tjetër mund të jetë e disponueshme. Nëse keni menduar të zhvendoseni, kontrolloni me një agjent të pasurive të patundshme. Do të jeni ndër të parët që do të dëgjoni për një pronë ideale që sapo ka dalë në treg.

Shigjetari

Bëjini financat prioritet. Është jetike në rastin tuaj të këni kontroll mbi financat tuaja. Sa më shumë borxh të jetë akumuluar, aq më pak kohë do të keni për të shijuar aktivitetet tuaja të preferuara. Hiqni dorë nga detyrimet financiare.

Bricjapi

Një bisedë me zemër të hapur do të rivendosë lidhjet emocionale. Do të ndiheni më të qetë kur të jeni me familjen tuaj dhe do të jeni më të aftë të flisni për shqetësimet dhe idetë pa pasur frikë nga censura. Do të jetë mirë t'i flisni mendimeve tuaja me zë të lartë pa pasur nevojë të mendoni mirë se çfarë thoni.

Ujori

Vazhdoni të mbani shpresa se gjërat do të shkojnë ashtu siç dëshironi. Ju mund të jeni duke pritur për përgjigje ose duke pritur që njerëzit e tjerë të vendosin për ju. Kjo do të ngadalësojë përparimin, por vazhdoni me të. Mos nxitoni. Ecni ngadalë.

Peshqit

Jeni të inkurajuar për të marrë përgjegjësi të reja. Nëse njerëzit e tjerë kanë besim tek ju, duhet të keni besim edhe në veten tuaj. Kur ju ofrohet një detyrë mbresëlënëse, nuk duhet të hezitoni të pranoni ta bëni këtë.