HOROSKOP

Horoskopi për datën 11 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 11 shtator nga Russell Grant

Dashi

Dëshira për më shumë liri mund t'ju bëjë që ta shikoni jetën tuaj në një mënyrë tjetër. Jeni lodhur duke pasur njerëz të tjerë që ju diktojnë se çfarë duhet dhe nuk duhet të bëni. Refuzojini t'i lini të tjerët t'ju kontrollojnë. Jeni gati të çliroheni nga një situatë kufizuese.

Demi

Jini të vendosur me të tjerët nëse jeni të lodhur nga të gjitha punët, ndërkohë që njerëzit e tjerë duket se nuk bëjnë asgjë. Kolegët dhe familjarët do t`ju dëgjojnë. Pas një bisede të gjatë, ata do të bien dakord të mbajnë pjesën e tyre të përgjegjësive rreth vendit të punës ose shtëpisë.

Binjakët

Çështjet financiare që mund të preferoni t'i injoroni, si sigurimet, taksat apo çështjet e trashëgimisë do t'ju rrëmbejnë energjinë. Megjithatë, ato do të trajtohen më shpejt dhe me efikasitet nëse jini të vendosur.

Gaforrja

Ka kaq shumë gjëra që po ndodhin dhe jeta është aq e ngarkuar sa mund të mendoni se nuk keni kohë për të marrë frymë. Me disa njerëz që kërkojnë nga ju udhëzime, ka ardhur koha që të merreni seriozisht me arritjen e një qëllimi të përbashkët.

Luani

Për shkak të angazhimeve të reja të punës apo shoqërore do të përziheni në rrethe më të larta. Dikush në një pozicion pushteti do të ofrohet t`ju sponsorizojë. Mos u habitni kur të merrni një ftesë për një klub apo organizatë prestigjioze. Së shpejti mund të bashkoni forcat me njerëz optimistë dhe aventurierë me të cilët kaloni gjithmonë mirë.

Virgjëresha

Po shfrytëzoni një shans për t'u treguar të tjerëve se jeni në gjendje të bëni ndryshime kur mendoni se këto janë të nevojshme. Dikush që ju sheh se nuk jeni në gjendje të lëvizni me kohën, do të befasohet. Ju jeni ai që do të nxisni veprime. Ju e dini se tani është e rëndësishme të merrni iniciativën.

Peshorja

Do të vazhdoni t'ju duket e dobishme të qëndroni në prapaskenë. Jo vetëm që do të jetë më e lehtë për t'u përqendruar në detajet më të vogla dhe më të ndërlikuara, por do të zbuloni gjithashtu se të tjerët në prapavijë janë shumë të gatshëm për t'ju ndihmuar.

Akrepi

Dikush që e quan veten mik duket se po kthehet kundër jush. Ju keni filluar të pyesni veten se kujt mund t'i besoni në të vërtetë. Një situatë konkurruese po ju shqetëson. Paraja është në themel të kësaj çështjeje, duke shkaktuar zemërim, pakënaqësi ose zili. Ju keni filluar të mësoni se cilët janë miqtë tuaj të vërtetë.

Shigjetari

Duke qenë se ndiheni kaq të shqetësuar, nuk do të dëshironi t'i nënshtroheni asnjë lloj rutine. Ju nuk dëshironi të merrni përsipër asgjë që kërkon vëzhgim të detajuar ose përqendrim. Do të preferoni të keni lirinë për të ardhur dhe për të shkuar si të doni.

Bricjapi

Njerëzit kanë filluar të shohin personin praktik dhe të vendosur që mund të jeni dhe me marrjen e masave praktike do të filloni të merrni rezultate. Keni bërë gabime dhe do ta pranoni këtë. Tani po ju ofrohet një shans për të kthyer një faqe të re.

Ujori

Një mik apo dikush edhe më i afërt mund të zbulojë se e ka futur veten në një lloj telashi. Ai ka zgjedhur që t'ju besojë pasi është i sigurt se do të jeni në gjendje ta ndihmoni. Mund t'ju duhet të ndryshoni disa nga planet tuaja në mënyrë që t'u jepni atyre ndihmën praktike për të cilën kanë nevojë.

Peshqit

Nëse keni një këndvështrim fleksibël, mund të përfitoni shumë duke ndjekur sugjerimet e njerëzve të tjerë. Edhe pse mund të mos dëshironi t'i pranoni ndryshimet që ju bën një i dashur, ata do të jenë të vendosur sepse i shohin këto si ndryshime për mirë.