HOROSKOP

Horoskopi për datën 12 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 12 gusht nga Russell Grant

Dashi

Nuk ju interesojnë idetë e miqve tuaj për t'u argëtuar. Ju mund të bëni një pushim, por vetëm brenda shtëpisë. Thjesht nuk keni energji apo entuziazëm për një natë jashtë në qytet. Një natë komode e përkulur në karrigen tuaj të preferuar do të jetë më tërheqëse.

Demi

Rregullimi i problemeve të bëra nga të tjerët do të jetë prioriteti juaj. Pas mesditës ju duhet të jeni në gjendje të merrni frymë me lehtësim. Shqetësimet më serioze do të kenë mbaruar dhe ju mund të prisni disa orë të qeta për t'u çlodhur dhe për t'u rimbushur bateritë deri në fund të ditës.

Binjakët

Jeni të dëshpëruar për njëfarë pavarësie. Ju duket sikur nuk keni liri kur një mik apo i afërm në nevojë ju ngjitet nga pas. Edhe nëse nuk është e planifikuar, kur ju vjen një ofertë për ndryshimin e ambientit, mos mendoni se nuk mund ta pranoni atë. Kjo është vetëm ajo që nevojitet për të thyer rutinën tuaj të rregullt.

Gaforrja

Paratë po vijnë drejt jush. Kjo mund të jetë nga një fitore e vogël, një rritje në të ardhurat tuaja ose një dhuratë financiare nga një i afërm bujar. Duke parë shpenzimet tuaja kohët e fundit nuk do ta vrisni mendjen prej të ardhurave shtesë që do keni.

Luani

Duhet shumë punë në përpjekjet tuaja aktuale. Gjithçka mund të lidhet me një projekt bamirësie. Së shpejti planet dhe shpresat tuaja do të kthehen në realitet. Ju keni energjinë dhe qëndrueshmërinë për të përfunduar gjithçka që keni marrë përsipër të bëni.

Virgjëresha

Edhe pse dikush në familje do të donte të fliste me ju, juve po u jepni prioritet çështjeve profesionale. Ka disa çështje që po rrotullohen në kokën tuaj që edhe kur dëshironi të ndaloni së menduari për to, thjesht nuk mund ta bëni.

Peshorja

Ka shumë mendime dhe diskutime private që po ndodhin pas dyerve të mbyllura. Ndryshimet po diskutohen dhe kur të jeni të kënaqur që planet që po shqyrtohen do të jenë për të mirën tuaj, vetëm atëherë do të jeni gati për t'i vënë ato në veprim. Një kauzë mjedisore ose bamirëse do të marrë mbështetjen tuaj me gjithë zemër.

Akrepi

Një koleg i vjetër nuk ka asnjë dyshim në aftësitë tuaja në një projekt të ri që do ndërmerrni. E shohin dhe njohin potencialin tuaj dhe e dinë që ju jeni të aftë për shumë më tepër. Për më tepër, kjo është një mënyrë e shkëlqyer për ju për t`ju sjellë përfitime në mjedisin tuaj të karrierës.

Shigjetari

Jeni të shqetësuar dhe kërkoni diçka të re dhe disa ndryshme. Do të jetë rritja shpirtërore dhe arsimore ajo që ka më shumë gjasa tani kur ju pëlqen të mësoni, dhe ka kaq shumë mundësi që ju ta bëni këtë. Një punë e re, ndryshimi i vendbanimit ose udhëtimi jashtë vendit janë të gjitha mundësitë në horizont.

Bricjapi

Ndryshimet janë përpara dhe kjo do të përfshijë ndërmarrjen e marrëveshjeve ligjore dhe financiare të lidhura me shtëpinë dhe familjen tuaj. Edhe pse ideja e ndryshimit ju bën nervoz, ka një notë optimizmi në ajër, dhe në shtëpi, harmonia është me bollëk. Një i ri ka nevojë për ndihmë me një sfidë krijuese për ta bërë atë unik në një farë mënyre.

Ujori

Ju nuk i miratoni rregullat dhe rregulloret e reja. Për sa u përket juve, ato nuk funksionojnë dhe nuk do të funksionojnë kurrë. Sfidimi i autoritetit të vendosur të një ekipi nuk është një mënyrë e mirë për të treguar mosmiratimin tuaj. Nëse ka një proces të dedikuar apelimi, kjo është rruga që duhet të ndiqni.

Peshqit

Shefi juaj ose dikush tjetër në një pozicion të lartë është i vendosur të jetë i vetmi që ndjek ‘melodinë’. Njerëz të tjerë mund të mos pajtohen me metodat tuaja. Në orët tuaja jashtë detyrës, synoni të përziheni me njerëz me të cilët mund të relaksoheni dhe që ju mbajnë gjithmonë të gëzuar.