HOROSKOP

Horoskopi për datën 12 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 12 janar nga Russell Grant

Dashi

Besojini intuitës tuaj në mënyrën më të mirë. Një parandjenjë që duket se nuk ka arsyetim apo logjikë është mënyra e natyrës për të marrë drejtimin e duhur. Ndonjëherë ndjenjat mund të rezultojnë të jenë më të besueshme se arsyet e ftohta.

Demi

Nuk po i ruani sekretet askujt. Njerëzit e dinë se kur janë me ju, nuk i fshihni asgjë. Kjo është ajo që i bën ata të ndihen kaq rehat në shoqërinë tuaj. Do të jetë shqetësuese të zbuloni se dikush i afërt ju ka fshehur diçka. Ju kishit pritur më mirë prej tyre.

Binjakët

Nëse jeni të prirur të ecni në një rrugë më të vendosur në të ardhmen, lëreni partnerin tuaj dhe ata me të cilët jetoni të dinë qëllimet tuaja. Bisedimet do të shkojnë më mirë se sa pritej.

Gaforrja

Njerëzit në vendet e larta kanë disa vendime të vështira për të marrë. E kuptoni se nuk është e lehtë për ta, por të gjithë presin përgjigje. Nëse do të bëhen ndryshime, duhet të zbuloni se çfarë do të ofrohet në vend të kësaj. A do të mjaftojë kjo për të kënaqur ankesat që janë ngritur?

Luani

Mendoni për të ardhmen nëse tundoheni të blini gjëra me kredi. Ju duhet të shlyeni borxhet ekzistuese, jo të grumbulloni më shumë. Mund të jetë joshëse të blini gjëra që nuk ju nevojiten. Do të jeni të kënaqur me veten tuaj më vonë, nëse mund t'i rezistoni tundimeve të tilla.

Virgjëresha

Jeta është shumë e shkurtër për të mbajtur mëri. Dikush do të kërkojë falje për dëmin dhe shqetësimin që ka shkaktuar në të kaluarën. Ata do të pranojnë se kanë gabuar dhe u vjen keq për atë që kanë bërë.

Peshorja

Ju e dini se çfarë po bëni edhe nëse mund të duket sikur jeni impulsiv. Njerëzit do të përpiqen t'ju largojnë nga idetë që keni krijuar sot. Mos i lejoni. Nëse po organizoni një seminar, ose prezantim dhe papritmas vendosni të hiqni dorë nga idetë e mëparshme për të provuar diçka më aventureske, bëjeni.

Akrepi

Ndjekja e një praktike të re shpirtërore do të ndihmojë në mbajtjen e stresit dhe tensionit. Një parandjenjë apo ëndërr do t'ju tundojë në shtigje të reja shpirtërore. Ky devijim do të çojë në vende që frymëzojnë zhvillimin tuaj psikik. Rilidhja me veten tuaj të brendshme do të jetë fuqizuese.

Shigjetari

Një i afërm i moshuar nuk do të ofrojë mbështetje apo inkurajim. Ju bëni zgjedhjet dhe merrni vendimet tuaja. Ata mund të mos ju mbështesin, por kjo nuk duhet t'ju pengojë të vazhdoni me idetë tuaja.

Bricjapi

Një qasje e ndryshme do të jetë efektive. Eksperimentoni me ide të reja. Ju madje mund të filloni të shijoni këtë mundësi për të përdorur imagjinatën tuaj në mënyra të ndryshme.

Ujori

Keni nevojë për më shumë pavarësi. Jeni të lodhur nga mënyra se si një mik po përpiqet të shtyjë rrugën e tij në jetën tuaj. Ju nuk mund ta duroni më këtë lloj ndërhyrjeje dhe jeni gati të këmbëngulni që të keni më shumë privatësi tani. Nxirrni hapur mendimet dhe ndjenjat tuaja.

Peshqit

Do të pranoni se keni bërë zgjedhje të gabuara në të kaluarën dhe keni mësuar nga këto përvoja. Një vendim do të anulohet dhe do të bini dakord për marrëveshje të reja. Një proces i duhur mendimi do të vendoset për të shmangur përsëritjen e gabimeve të së kaluarës.