HOROSKOP

Horoskopi për datën 12 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 12 mars nga Russell Grant

Dashi

Dikush që është në gjendje t'ju ndihmojë ose t'ju këshillojë se si të nisni një projekt duket se nuk dëshiron të angazhohet. Më në fund ata do të interesohen. Deri atëherë tregoni masa të durimit dhe përqendrohuni në çështje të tjera. Do ia vlente pritja.

Demi

Diskutoni shpresat, idetë, ëndrrat dhe zhgënjimet tuaja dhe do të gjeni një vesh dashamirës. Mos u shqetësoni për atë që mendojnë të tjerët. Lëreni mënjanë vigjilencën tuaj dhe ndajini ndjenjat me të tjerët.

Binjakët

Një person nga një ekip special që keni krijuar, do të largohet. Pavarësisht nga arsyet e largimit të tyre do të ketë trishtim. Ka gjithmonë respekt dhe mirënjohje për ata që kanë udhëhequr rrugën. Disa mund të kthehen. Rregulla të reja po vendosen.

Gaforrja

Mund të mos jeni në humor për t'u marrë me disa çështje por nuk keni zgjidhje tjetër. Edhe nëse dikush ofrohet t'ju bëjë një nder, në biznes dhe në financa, do të ishte më mirë ta bënit vetë. Nëse ata shpërqendrohen ose e lënë për më vonë, jeni ju që mund të vuani si rezultat. Aplikimet duhet të dërgohen shumë përpara afateve.

Luani

Mund të mos jetë gjë tjetër veçse një trill apo fantazi, por diçka do t'ju shtyjë të ktheheni në një vendim të marrë në lidhje me disa plane të së ardhmes. Përpara se t'u tregoni të tjerëve, mendoni për këtë. Gjykimi juaj nuk është aq i shëndoshë sa zakonisht dhe ju po lejoni dyshimet dhe frikën të ndërhyjnë.

Virgjëresha

Kur jeni me ata që janë më afër jush, detyrojeni veten të jeni të hapur me ta. Edhe nëse fshehurazi mendoni se preferoni t'i mbani mendimet tuaja për vete, injorojeni këtë dëshirë. Do të ndihmojë në krijimin e lidhjeve nëse flisni për mendimet dhe ndjenjat tuaja.

Peshorja

Reagimet pozitive për idetë tuaja do t'ju mbajnë gjallë. Vetëbesimi juaj frymëzon të tjerët rreth jush, ndërsa njerëzit kanë filluar të kuptojnë shtrirjen e talenteve dhe aftësive tuaja. Të ardhurat tuaja mujore janë në rritje.

Akrepi

Një koleg më i vjetër duket se mendon se di më shumë se ju. Ju mund të mos jeni dakord. Megjithatë, nuk dëshironi të filloni një debat dhe mënyra për të fituar ditën është të përdorni mjete më delicate, për të cilat ky person nuk duket i zoti.

Shigjetari

Nëse mund ta vendosni veten në kuadrin e duhur mendor, do të ketë mundësi të mjaftueshme për t'u përzier me miqtë, për të shkëmbyer lajme dhe pikëpamje, për të kapur postimet në mediat sociale dhe për t'iu përgjigjur mesazheve dhe emaileve. Zvarritja e tepërt mund t'ju bëjë të ndiheni të lodhur. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të pasur sa më shumë aktivitet mendor.

Bricjapi

Një çështje e përbashkët financiare ju ka pushtuar mendjen dhe ju ka mbajtur zgjuar natën. Sapo të keni mundësinë të flisni për shqetësimet e fundit me partnerin tuaj, ankthi do të lehtësohet.

Ujori

Është një kohë e shkëlqyer për të lënë imagjinatën tuaj t'ju udhëheqë. Aftësia juaj për të hyrë ose edhe për të dalë nga pothuajse çdo situate është fantastike. Të jesh në gjendje të shfaqësh aftësitë e tua me sharm dhe humor ju jep një tjetër emocion.

Peshqit

Mos i mbani për vete të gjitha idetë tuaja të mrekullueshme. Ju keni disa mendime krijuese për të ndarë dhe njerëzit duan të dëgjojnë. Projektet e reja janë gati të fillojnë dhe ju jeni të përgatitur mendërisht për sfidat që këto mund të sjellin. Bashkimi i forcave me njerëz krijues është mënyra për të arritur diçka të veçantë.