HOROSKOP

Horoskopi për datën 12 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 12 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Lëreni veten të lirë që të ndiqni projekte të reja dhe emocionuese. Nëse filloni ndonjë gjë tani, nuk do të keni shumë kohë për t'ju përkushtuar dhe do të përfundoni duke mashtruar veten. Jepini dorën e fundit një projekti që keni në dorë dhe pastaj mendoni të nisni gjëra të reja.

Demi

Diçka po ju pengon të shfrytëzoni një mundësi që duket si e krijuar për ju. Ju e kuptoni se diçka nuk po ju thuhet. Është kujdesi i tepërt ai që ju pengon të përfitoni apo ka diçka për të cilën duhet të jeni i kujdesshëm? E vetmja gjë që mund të bësh është të shtrosh më shumë pyetje.

Binjakët

Nuk është e lehtë të punosh apo të studiosh çdo ditë me dikë që nuk shkoni mirë me njëri-tjetrin. Ka diçka për të cilën ndiheni jo rehat dhe tensioni ka filluar t'ju lodhë. Mund të duhet të merrni një vendim nëse është kjo ajo që mund të duhet për të hequr qafe veten nga kjo situatë stresuese.

Gaforrja

Një mik apo shok i punës e ka zili karizmën tuaj. Ata ndihen të kërcënuar nga mënyra se si njerëzit e tjerë tërhiqen natyrshëm nga ju. Ju keni hasur xhelozi edhe më parë, por nuk e kishit pritur që ky person i veçantë për ju të ishte aq ziliqar. Provoni të largoheni.

Luani

Një projekt për të cilin keni punuar për një kohë të mirë të vitit është pothuajse i plotë. Kjo arritje do të hapë rrugën për suksesin në të ardhmen dhe do të bëjë që popullariteti juaj të rritet. Punëdhënësi juaj ose një koleg i vjetër mund të ndihen të kërcënuar nga suksesi juaj, por ky është problemi i tyre, jo i juaji.

Virgjëresha

Keni punuar shumë kohët e fundit dhe lodhja po ju bën nervoz. Nëse jeni të përfshirë plotësisht në punë, nuk do t'ju kërkohet të bëni asgjë shtesë. Shumica e kolegëve tuaj janë në të njëjtën gjendje me ju, por preferojnë të lënë ndonjë gjë të komplikuar deri ditën tjetër.

Peshorja

Harmonia është e rëndësishme për lumturinë tuaj. Ju keni instinkte të mira për mënyrën se si njerëzit e tjerë po ndihen dhe do të dilni nga rruga juaj për t'i vendosur nevojat e tyre para tuajave nëse kjo do të ndihmojë në krijimin e një mjedisi të pëlqyeshëm. Të jetosh dhe të punosh në një atmosferë të rehatshme ndihmon në largimin e ankthit.

Akrepi

Një projekt ka qenë i ngadaltë sepse nuk kishit interesin ose entuziazmin e nevojshëm për ta realizuar atë. Dikush do të ketë diçka persone për ta ndarë me ju që do t'ju japë nxitje për t'ju futur në veprim. Nuk do të kalojë shumë kohë para se të filloni të bëni përparim.

Shigjetari

Kërkesat po ju vijnë nga të gjitha anët. Familja juaj ka nevojë për ju, miqtë tuaj presin që ju të bashkoheni me planet e tyre dhe përgjegjësitë e karrierës janë të rënda. Një problem tjetër me të cilin jeni përballur ka të bëjë me angazhimet festive që do bëhen. Ka ende mjaft kohë për të menduar për këtë, kështu që mos u shtyni të merrni një vendim të menjëhershëm.

Bricjapi

Nëse e keni parë problematike që një partner ose një i afërm i moshuar të pranojë një marrëdhënie të re në jetën tuaj, ju mund të vini re shenjat e para që ata fillojnë ta pranojnë këtë. Ju mund t’i besoni intuitës tuaj në lidhje me familjen tuaj. Je beqare? Dikush që takoni do të nxitë imagjinatën tuaj.

Ujori

E vetmja mënyrë që do të zhgënjeheni sot është nëse nuk gjeni kohën për të cilën shpresoni të ecni përpara me ide që ju motivojnë më shumë. Shumë pak qëndrojnë në rrugën tuaj për të vënë në veprim plane që deri më tani kanë ekzistuar vetëm në letër.

Peshqit

Mundohuni të mos përfshiheni nëse dikush kërkon këshilla financiare. Ju mund ta gjeni veten duke ofruar ndihmë duke u dhënë para dhe kjo mund të sjellë një tendosje në financat tuaja. Një situatë parash do të jetë e ndjeshme. Duke ndihmuar të tjerët mund të filloni të ndjeheni sikur po e zhytni veten në ujë të thellë.