Horoskop

Horoskopi për datën 12 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 12 prill nga Russell Grant

Dashi

Ka gjëra më të këqija në jetë sesa të mbeteni vetëm. Shijoni pjesët pozitive të vetmisë. Kur nuk jeni i rrethuar nga njerëz, ju jeni në gjendje të krijoni një lidhje të thellë me anën tuaj shpirtërore. Të njohësh atë që e bën jetën kuptimplotë është fuqizuese. Mos gjykoni. Nëse sjellja e dikujt ju ofendon, largojeni vëmendjen na ky njeri. Nuk është detyra juaj të vlerësoni të tjerët.

Demi

Merni frymë thellë dhe rivlerësoni mjedisin tuaj. Perspektiva dhe aftësitë tuaja unike ju bëjnë një anëtar të vlefshëm të ekipit. Filloni të vlerësoni më shumë veten. Porosisni një dhuratë të bukur. Bëni gjëra që ju bëjnë të buzëqeshni. Kur e trajtoni veten mirë, të tjerët do të ndjekin shembullin tuaj.

Binjakët

Jini realistë në lidhje me perspektivat e karrierës suaj. Nëse nuk keni përvojë, ndoshta planifikoni të punoni si praktikant ose vullnetar në një kompani në fushën tuaj të dëshiruar. Do të fitoni aftësi praktike që do të bëjnë përshtypje një zyrtar punësimi. Ky proces i të mësuarit gjithashtu do të sqarojë atë që dëshironi nga puna juaj e ëndrrave. Një partner romantik ose profesional po ju jep sinjale të përziera. Në vend që të përpiqeni të kuptoni se çfarë duan, përqendrohuni te dëshirat tuaja. Kur synimet tuaja janë të qarta, marrëdhënia juaj do të bëhet shumë më miqësore.

Gaforrja

Ju kurrë nuk e zotëroni plotësisht një temë. Gjithmonë ka më shumë për të mësuar. Jini të hapur për të studiuar me dikë, sfondi i të cilit është rrënjësisht i ndryshëm nga i juaji. Në fillim, do të jeni skeptik në lidhje me vëzhgimet e tyre. Lërini rezervat tuaja mënjanë dhe provoni të dëgjoni podcast-et e tyre pa gjykim. Të jeni produktiv me punën është një qëllim i admirueshëm, por nuk është gjithmonë i nevojshëm. Mos e sulmoni veten se jeni ëndërrimtar.

Luani

Nevojat e ndryshme nuk duhet të shkatërrojnë një marrëdhënie intime. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të diskutuar ndjenjat tuaja. Dëgjoni me vëmendje deklaratat e partnerit. Nëse ndiheni të lodhur dhe të irrituar, gjeni më shumë kohë për argëtim. Hiqni vëmendjen nga puna dhe shijoni një maratonë filmi. Do të zbuloni shumë mënyra për t’u argëtuar në shtëpi.

Virgjëresha

Askush nuk mund t'ju bëjë të lumtur, veç vetes. Ndërsa është e vërtetë që disa individë mund të ngrejnë shpirtin tuaj, ata nuk janë përgjegjës për gjendje emocionale. Gëzimi vjen nga brenda. Pakënaqësia në shtëpinë tuaj është e përkohshme. Nuk është e nevojshme të lëvizni nëse nuk jeni të kënaqur me një dhomë apo arredimin. Në vend që të përqendroheni në atë që nuk ju pëlqen, bëni një listë të gjithçkaje që doni për vendbanimin tuaj.

Peshorja

Puna nuk duhet të jetë e përditshme. Nëse keni përgjegjësi personale ose profesionale për të marrë pjesë, kryejini ato me gëzim. Është kaq bukur të ndihesh i dobishëm. Shikoni për momente të vogla që janë të këndshme gjatë gjithë ditës. Komplimentoni kolegët dhe buzëqeshni tek klientët.

Akrepi

Shpërthimi i një blloku krijues nuk është aq i vështirë sa mendoni. Çështja kryesore është t'i jepni ndërgjegjes tuaj një mundësi për të pushuar dhe luajtur. Kjo përfshin bërjen e detyrave rutinë që kërkojnë përqëndrim. Pritini perimet, ose merruni me postën. Kujdes nga të qenit i pakujdesshëm me paratë. Kur të shihni diçka që dëshironi të blini, prisni një ditë të plotë para se ta porosisni. Mbase e merrni më vonë me ulje, ose nuk e doni më fare.

Shigjetari

Besnikëria juaj e parë nuk është ndaj familjes tuaj; është ndaj vetes. Në vend që të përpiqeni të merrni miratimin e një të afërmi, bëni atë që ju bën të lumtur. Nëse kjo do të thotë të bëhesh artist profesionist, të ndjekësh një rrugë shpirtërore ose të adoptosh një mënyrë jetese jo konvencionale është e parëndësishme. Ndjenjat tuaja janë të papërpunuara. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të bisedoni me njerëz të sjellshëm dhe mbështetës. Ballafaqimi me problemet krijuese do të përkeqësojë gjendjen.

Bricjapi

Ndaloni së gjykuari veten tuaj. Mbulimi në turp nuk do t'ju lejojë të realizoni potencialin tuaj. Sa herë arrini diçka, jepni vetes një shpërblim. Aktivitetet e qeta, soditëse do të krijojnë një zbrazëti emocionale. Kaloni disa minuta çdo ditë në kopshtin tuaj nëse e keni një.

Ujori

Paraja nuk është rrënja e të gjitha të këqijave. Ka shumë njerëz të pasur që kontribuojnë në gjëra me vlerë për botën. Kur të përparoni, do të përfitoni ju dhe të tjerët. Në vend që të mendoni për shpëtimin e të gjithëve, kërkojini vetes leje që të jeni më të qetë.

Peshqit

Kur të përpiqeni të bëni një zgjedhje, kushtojini vëmendje të madhe ndjenjave tuaja. Kur të mendoni për një rrugë që ju jep frikë ose ankth, duhet ta shmangni atë. Nëse gjërat nuk po shkojnë mirë në karrierën tuaj, merrni zemër. Ju jepet një mundësi për të rregulluar dëshirat tuaja. Pasi të keni kuptuar atë që nuk dëshironi, bëhet më e lehtë të lëvizni drejt asaj që dëshironi. Ndërtoni një ëndërr tërheqëse profesionale.