HOROSKOP

Horoskopi për datën 12 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 12 qershor nga Russell Grant

Dashi

Prisni të bëni disa përmirësime në një çështje private. Do të jetë një lehtësim të ndani ndjenjat tuaja me partnerin ose një të afërm të ngushtë që ju kupton. Rezultati i një sfide profesionale do të jetë i mirë nëse ndaloni së lodhuri veten dhe filloni të njihni vlerat tuaja të vërteta.

Demi

Planet për të cilat po punoni ju bëjnë të lumtur dhe nervoz në të njëjtën kohë. Në vend që të nisni projekte të reja, mund të ktheheni në rutinat e së kaluarës. Keni një shans të ktheheni në një aktivitet në të cilin nuk jeni përfshirë për ca kohë dhe do të jetë një gëzim ta riprovoni këtë hobi.

Binjakët

Duhet të merrni vendime dhe të injoroni nervat tuaja. Ju duhet të bëni një zgjedhje midis asaj që është e njohur ose provimit të diçkaje të re. Merrni frymë thellë dhe nëse ndiheni gati, shkoni te opsioni më emocionues. Shumë kënaqësi do të vijnë përmes planeve për një udhëtim. Një prenotim do ju japë diçka për ta pritur me padurim.

Gaforrja

Keni kaluar shumë kohë në internet duke mbajtur kontakte me miqtë dhe familjen. Po mërziteni me të njëjtët gjëra dhe tani jeni gati për një ndryshim. Jeta do të jetë më pak e zymtë sapo të dilni jashtë. Është koha të angazhoheni më shumë.

Luani

Jeni tunduar të nxitoni për të mbaruar një punë. Nëse nuk keni kohën që ju nevojitet për ta bërë atë siç duhet, lëreni për një herë tjetër. Do të ishte më mirë të kryeni një detyrë ngadalë sesa ta ribëni përsëri nga e para. Largohuni nga një situatë e tensionuar. Nëse e kuptoni këtë që në fillim, mos u përfshini.

Virgjëresha

Fundi i diçkaje po arrihet. Ju jeni në rrugën e duhur drejt arritjes së një qëllimi të veçantë. Merrni pak kohë tani për të vendosur se çfarë dëshironi të merrni nga e ardhmja. Më shumë se një herë një mik do ju dërgojë mesazhe ose do ju telefonojë për këshilla. Ju mund të ndiheni sikur vazhdimisht keni përsëritur veten.

Peshorja

Do të kërkohet mendimi juaj në lidhje me një çështje familjare. Mund të mos doni të jepni mendimet tuaja pasi do të duket sikur po mbani anën. Jeta familjare është e tensionuar pasi ndryshimet midis brezave do të jenë të vështira për t'u zgjidhur. Ky tension mund të ndikojë në shëndetin tuaj në mënyrë negative.

Akrepi

Mund të jetë stresues kur të gjithë duket se presin diçka nga ju dhe nuk keni asnjë minutë për veten. Ndihma juaj është e nevojshme për të çuar përpara një projekt në grup. Sa më shumë që jepni, aq më shumë kërkojnë të tjerët nga ju. Nuk ka të ngjarë ta shihni fundin e kësaj çështje së shpejti.

Shigjetari

Ju mund të habiteni nga mënyra se si dikush i afërt ka neglizhuar përgjegjësitë e tij. Nuk e kishit kuptuar që ata kishin vështirësi për të përballuar. Tani që ata e pranojnë këtë, do të jeni i pari që do të ofroni ndihmë. Ju jeni gjithashtu të vendosur të vazhdoni me një punë që duhet të bëni dhe që ka qenë duke rrezikuar mendjen tuaj.

Bricjapi

Mos lejoni askënd t'ju shtyjë të filloni diçka të re kur nuk jeni gati për këtë. Mos lejoni që t'ju ngacmojnë ose t'ju pengojnë të ndiqni planet tuaja. Të dorëzohesh para tyre do t`ju bëjë të ndiheni të mjerë. Nëse dikush nuk ju dëgjon, nuk është duke respektuar nevojat dhe ndjenjat tuaja.

Ujori

Jeni lodhur duke humbur kohë me njerëzit që nuk ndryshojnë mendje. Të gjithë jeni për ndryshim nëse ai është pozitiv dhe i vlefshëm. Mund të duket sikur kur mësoheni me një gjë është e vështirë ta zëvendësoni me diçka tjetër. Do të mësoheni me rutinat e reja, por nuk keni garancinë që janë të duhurat.

Peshqit

Ju nuk mund të thoni se nuk prisnit që një kapitull në jetën tuaj të mbaronte, por kur të ndodhë nuk do të dini më se çfarë duhet të bëni. I keni të gjitha mundësitë përpara ndaj mos merrni mundësinë e parë që ju del përpara. Nëse veproni me impulsivitet ose të bëni ndonjë gjë të nxituar, jini të gatshëm të paguani çmimin.