HOROSKOP

Horoskopi për datën 12 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 12 qershor nga Russell Grant

Dashi

Nuk keni për qëllim të jeni nervoz dhe të pandjeshëm ndaj të tjerëve, por jeni mërzitur me mënyrën se si dikush pret të ketë të drejtë shumicën e kohës. Jeni lodhur duke vënë në plan të parë nevojat e tyre. Përveç kësaj, presioni i punës po rritet.

Demi

Ju pyesni veten nëse do të jeni ndonjëherë në gjendje të kaloni gjithçka që supozohet të bëni. Po bëhet e qartë se pjesa më e madhe e kohës suaj tani po i kushtohet një situate për të cilën keni dalë vullnetarë, për të cilën tani keni arsye për t'u penduar.

Binjakët

Mbani një qasje praktike ndaj çështjeve që kërkojnë një vendim të rëndësishëm. Nëse duhet të bëni këtë zgjedhje do t'ju shkaktojë pak ankth dhe do të pyesni veten nëse po bëni gjënë e duhur. Lëreni sensin e përbashkët të jetë udhërrëfyesi juaj. Ju po bëni më të mirën me informacionin që keni në dispozicion.

Gaforrja

Nuk jeni të kënaqur me gjërat kështu siç jeni. Dikush i afërt po përfshihet në diçka që ju bën të mos ndiheni rehat. Ju e keni injoruar këtë çështje për një kohë të gjatë tashmë. Ajo që disa njerëz nuk e kuptojnë është se ju jeni të vetëdijshëm për atë që po ndodh. Keni pritur derisa të bëheni gati emocionalisht, përpara se të përballeni me ta. Jeni gati!

Luani

Një ndjenjë e fortë se keni bërë një gabim do të çojë në një analizë të dhimbshme të dyshimeve dhe pasigurive tuaja. Ju keni investuar aq shumë në këtë situatë saqë mendoni se nuk mund të largoheni tani.

Virgjëresha

Atë që partneri mund ta shohë si një shpenzim të nevojshëm, do ta shihni si një ekstravagancë. Jini të gatshëm për të diskutuar marrëveshje të përbashkëta financiare. Bashkëpunoni në të gjitha marrëdhëniet e përbashkëta dhe të dy do të jeni më të lumtur me mënyrën se si po vazhdojnë këto punë.

Peshorja

Të shumtë janë ata që pyesin se pse nuk është zgjidhur ende një mosmarrëveshje që vazhdon prej disa kohësh. Do të arrini në negociata vetëm me qëllime të mira dhe dëshirë për të arritur rezultatet më të mira për të gjithë.

Akrepi

Edhe pse do të ketë momente që do ta gjeni veten në mosmarrëveshje me dikë, do të kafshoni gjuhën dhe përgjithësisht jeta është harmonike. Shmangni angazhimin e tepërt për të kënaqur shefin tuaj ose do të gjendeni në një situatë ku qëllimet tuaja profesionale fillojnë të tërhiqen nga horizonti.

Shigjetari

Ju keni aftësinë për të trajtuar çështjet problematike në një mënyrë të arsyeshme, kështu që nuk do të keni nevojë të mbështeteni në pikëpamjet apo këshillat e dikujt tjetër. Megjithatë, do të jetë e rëndësishme të bëni një pauzë dhe të mendoni se çfarë po ndodh në jetën dhe marrëdhëniet tuaja.

Bricjapi

Mund të mos keni zgjidhje tjetër veçse të zëvendësoni ose riparoni një pajisje të prishur. Kjo do të kushtojë shumë më tepër nga sa prisnit. Nëse po përpiqeni të shkurtoni shpenzimet tuaja, kjo do të vijë si një zhgënjim. Një i afërm bujar do të ofrojë ndihmë.

Ujori

Një ngjarje apo situatë do t'ju emocionojë mjaft. Nuk do të jetë e lehtë të fshihni ndjenjat tuaja. Dikush pret një përgjigje nga ju. Ju e merrni këtë çështje shumë seriozisht dhe do të dëshironi më shumë kohë për të vendosur vetë.

Peshqit

Njerëzit do të jenë miqësorë, por ju mund të preferoni të kaloni ditën tuaj pa pasur nevojë të dëgjoni mendimet, këshillat dhe sugjerimet nga ata që ju rrethojnë. Do të ndiheni më të kontrolluar dhe do të bëni përparim të ngadaltë por të qëndrueshëm.