HOROSKOP

Horoskopi për datën 12 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 12 tetor nga Russell Grant

Dashi

Diskutimet me një rival në biznes apo romancë, do t'i japin fund shpejt një mosmarrëveshjeje të vazhdueshme. Ju do të dini instinktivisht mënyrën më të mirë për t'u marrë me njerëzit që janë kokëfortë dhe me humor. Nëse dikush është në ankth, i shqetësuar ose i pasigurt, do të jeni në gjendje ta qetësoni.

Demi

Kufijtë janë kaq të ngushtë në një sport që po merreni dhe kjo është arsyeja pse stërvitja do të jetë kaq intensive. Mundësia për të marrë pjesë në një konkurs të rëndësishëm do t'ju japë një fokus të ri.

Binjakët

Jeni të etur për të eksperimentuar me metoda dhe rutina të reja. Do të ketë kundërshtime nga disa njerëz. Vetëm për shkak se ata janë të mbërthyer në mënyrat e tyre dhe nuk e pëlqejnë idenë e ndryshimit, kjo nuk do të thotë që ju duhet të bini në përputhje me pritshmëritë e tyre.

Gaforrja

Më në fund mbërrin përgjigjja e një pyetjeje që i keni bërë dikujt pak kohë më parë. Ky informacion ishte i nevojshëm për t'ju mundësuar të merrni një vendim të rëndëishëm. Tani ju keni atë që ju nevojitet. Do të duhet pak kohë për ta shqyrtuar më tej këtë çështje.

Luani

Keni një ngrohtësi dhe hijeshi në natyrën tuaj që ju bën jashtëzakonisht të popullor. Pavarësisht nga dëshira në rritje për të qenë vetëm, mund t'ju duhet të pranoni se do të shqetësoheni nga vizitorët, mesazhet dhe telefonatat. Vazhdoni të buzëqeshni dhe bota do të buzëqeshë me ju.

Virgjëresha

Një mik do t'ju prezantojë me dikë që është i sigurt se do t'ju pëlqejë. Nëse jeni dyshues për njerëzit që takoni, besojini instinkteve tuaja. Ju e urreni të ndiheni në këtë mënyrë dhe nuk doni të mërzitni askënd, por kjo është mënyra juaj për të mbrojtur veten nga dëmtimi.

Peshorja

Sjellja fëminore e një të afërmi më të vjetër do t'ju nervozojë. Ata janë të bezdisshëm dhe kokëfortë për një çështje për të cilën të dy nuk jeni dakord. Të paktën në vendin e punës ka harmoni më të madhe. Një koleg krijues do t'ju ndihmojë të arrini një qëllim të veçantë.

Akrepi

Pavarësisht se dëshironi të vazhdoni pa ndërhyrje të tepërt nga të tjerët, mund t'ju duhet të merrni parasysh ndjenjat e dikujt tjetër. Një situatë në mbrëmje do ketë nëntekste. Një dilemë romantike do të vijë në krye.

Shigjetari

Mezi keni pritur të përfundoni një fazë të jetës suaj. Ju jeni gati për këtë dhe do të jetë një lehtësim pasi t'i keni vënë dorët e fundit një projekti afatgjatë. Tani mund të vazhdoni me gjërat që ju pëlqejnë më shumë. Udhëtimi është një mundësi e mirë.

Bricjapi

Jeni të vetëdijshëm për një situatë në të kaluarën që tani ka njëfarë ndikimi në të ardhmen e një miku. Ngaqë ju e dini se çfarë po ndodh, ata do t'i vlerësojnë këshillat tuaja. Edhe pse do të ofroni mbështetje, ju duhet t'i bëni të ditur se zgjedhja, ose vendimi përfundimtar duhet të jetë në dorën e tyre. Ju nuk mund dhe nuk do të vendosni për ta.

Ujori

Një koleg që nuk ka imagjinatë do të jetë i shpejtë për t'ju vjedhur idetë. Dikush po bën shumë pyetje. Mos jepni asgjë shumë personale. Do të jeni shumë të interesuar për atë që po ndodh në botën përreth jush, pasi nuk doni të humbisni mundësi të reja.

Peshqit

Duket se nuk mund të hiqni diçka ose dikë nga mendja. Nuk ka rëndësi se sa shumë përpiqeni të përqendroheni, mendimet tuaja do të vazhdojnë të kthehen në të njëjtën temë. Flisni për këtë me dikë që mund t'i besoni. Shprehja e mendimeve me fjalë ju ndihmon t'i shihni gjërat më qartë.