HOROSKOP

Horoskopi për datën 13 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 13 korrik nga Russell Grant

Dashi

Një mik që ka qenë gjithmonë më shumë si familje për ju, mund të mos e shohë shumë qartë një çështje personale. Ju mund të mendoni se ata po futen shumë thellë në diçka që nuk është e mirë për ta. Nëse e ndjeni se po i mbaron koha për t'i bërë ata të ndryshojnë mendje, harrojini gjërat e bukura dhe tregojini të vërtetën.

Demi

Disa ambicie të fshehta që keni për arritjen e një qëllimi ambicioz duhet të dalin në shesh. Shfrytëzojeni mundësinë për të lënë dikë që është në gjendje t'ju ndihmojë, të dijë se çfarë keni në mendje. Marrja e veprimeve për të përmirësuar shanset tuaja për të ecur përpara është rruga e duhur.

Binjakët

Paratë e bëjnë botën të rrotullohet. Pavarësisht nëse jeni duke bërë shpenzime jashtë orarit, do të jeni të sigurt se do të merrni vlerën e plotë për paratë. Ju po shihni rezultatet e një projekti të vështirë pune. Do merrni lavdërimet e duhura. Disa do të impresionohen aq shumë sa duan të kopjojnë idetë tuaja, por ju duhet t'i mbani disa sekrete për vete.

Gaforrja

Ndryshimi i planeve të një partneri ose një të afërmi më të vjetër do t'ju sjellë një lehtësim të jashtëzakonshëm. Tensioni mes jush ka pasur shumë të bëjë me marrëveshjet kontradiktore. Nëse ka ura për të korrigjuar marrëdhëniet e ngushta, tani është një kohë e mirë për të rifilluar.

Luani

Do të ketë mënyra për të ulur kostot nëse jeni duke rinovuar shtëpinë tuaj. Një mik ose fqinj i kualifikuar mund të ofrohet të bëjë një punë riparimi për ju. Bëni një listë të asaj që duhet bërë. Financat do marrin një nxitje, nëse nuk e kanë bërë tashmë.

Virgjëresha

Gjithmonë keni analizuar jetën, marrëdhëniet dhe rrethanat, pasi kështu do t'i kuptoni të gjitha. Do të bëni mirë të merrni parasysh sjelljen ose komentet e njerëzve përreth jush. Pasi të shikoni mjaftueshëm mund të zbuloni se ka një anë të dikujt që nuk do ta kishit menduar kurrë se ekzistonte.

Peshorja

Dikush pranë jush po ndihet po aq i shqetësuar sa ju, por pret derisa t'i shprehni dëshirat tuaja, përpara se t'i zbulojë të vetat. Nëse e keni të vështirë të kontrolloni dëshirën për të hequr dorë nga gjithçka dhe për t'u nisur diku tjetër përveç vendit ku jeni tani, lërini ata që janë me ju të dinë se si ndiheni.

Akrepi

Promovoni ndershmërinë në të gjitha marrëdhëniet. Nëse ka diçka që ju shqetëson për një çështje familjare, merrni frymë thellë dhe flisni për të. Të tjerët do t'ju respektojnë për sinqeritetin. Ju nuk mund të mbështeteni në sugjerime apo të jeni të paqartë nëse doni të arrini një marrëveshje.

Shigjetari

Dikush me të cilin punoni ose jetoni është pesimist në lidhje me përpjekjet për të arritur një qëllim. Ju vërtet dëshironi të arrini një sukses gjatë kësaj sfide dhe mund t'ju duhet ta bëni këtë pa mbështetjen që kishit parashikuar. Çdo koment negativ do të jetë më shumë për shkak të xhelozisë sesa ndonjë arsye e fortë.

Bricjapi

Nëse keni qenë larg shtëpisë për periudha më të gjata se zakonisht, gjithçka që do të bëni tani është të jeni të relaksuar brenda katër mureve tuaja ose në një vend të qetë, të preferuar. Dikush që është afër jush do të sigurojë llojin e qetë të shoqërisë që dëshironi.

Ujori

Intervistat për punë, audicionet dhe testet që lidhen me punën tuaj do të shkojnë më mirë se sa pritej. Nëse po kërkoni të ndryshoni punë ose të gjeni një mënyrë të re për të fituar jetesën, dikush në një pozicion të respektuar do të thotë një fjalë të mirë për ju. Dita sjell fat për sa i përket çështjeve të punës.

Peshqit

Mos e merrni për ters nëse dikush që ju ka dhënë mbështetje shtesë kohët e fundit, tani tregon shenja të tërheqjes. Është plotësisht e mundur që ata të shohin se jeni gati për të menaxhuar disa gjëra vetë dhe kjo është mënyra e tyre për t'ju inkurajuar që të jeni më të pavarur.