HOROSKOP

Horoskopi për datën 13 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 13 maj nga Russell Grant

Dashi

Ju keni qenë shumë aktiv kohët e fundit. E gjithë kjo veprimtari në mediat sociale ka shpërndarë energjinë tuaj. Mos u ndjeni fajtor nëse doni të tërhiqeni përkohësisht. Marrja e një pushimi të vogël dhe relaksimi do të jetë terapeutik. Shijoni këtë pushim për të mbledhur mendimet tuaja personale pa ndikim. Është e mundur që disa shkresa do të kthehen sepse nuk ishin plotësuar saktë. Nëse nuk dini se si t'i përgjigjeni një pyetjeje, telefononi agjensinë që i ka formuluar këta pyetësorë. Një zyrtar do t'ju ndihmojë me sukses gjatë procesit.

Demi

Ju do të bëni disa ndryshime të vonuara për një institucion të vjetëruar. Miqtë dhe fqinjët do t'ju falënderojnë për këtë qëndrim kaq të guximshëm. Nëse doni të fitoni para shtesë, aplikoni tek një punëdhënës i mëparshëm për punë. Ata do të kenë disa detyra të përkohshme që janë të lehta dhe të këndshme për t'u ekzekutuar. Ju do të kënaqeni duke u rikthyer në rutinat e njohura.

Binjakët

Ballafaqimi me individë problematikë nuk ju shqetëson. Informacionet që keni ju lejojnë të debatoni me një udhëheqës të frikshëm, i cili mendon se di gjithçka. Pasi të nxirrni vendimet e tyre të dobëta në një forum publik, mund t'ju kërkohet të merrni rolin e tyre. Një dëshirë për të përmirësuar pamjen tuaj mund t'ju shtyjë të shtoni disa veshje të mira në gardërobën tuaj. Askujt nuk i rrinë më mirë se ju këto veshje.

Gaforrja

Argëtimi i njerëzve në një festë nxjerr më të mirën tek ju. Mos u habisni nëse njerëzit ju kërkojnë të regjistroni një podcast. Jeta moderne është e egër, kështu që përdorni ato që dini për t'u lidhur me fuqinë tuaj më të lartë. Duhet që të reflektoni, pasi kjo është më e mira për ju.

Luani

Të kalosh një program të vetë-transformimit do të rinovojë gjallërinë tuaj përjetë. Që të jeni gati për një ndryshim, do të jetë e lehtë të filloni një regjim fitnesi. Mund të diskutohet për një bashkim të ardhshëm me miqtë e vjetër. Dikush i veçantë mund t`ju kujtojë një hobi që e deshët shumë kohë më parë. Merruni përsëri me këtë veprimtari, pasi do t'ju sjellë shumë gëzim.

Virgjëresha

Ndjekja e një marrëdhënie të dashur dhe të qëndrueshme është e rëndësishme. Mos u mërzit për diçka që ka ndodhur në të kaluarën, që nga ajo kohë keni mësuar shumë. Një lidhje me dikë që është i sjellshëm, i dhembshur dhe krijues do të ndodhë së shpejti. Nëse gjithmonë keni ëndërruar të jeni një artist profesionist, hidhni hapa drejt këtij qëllimi të lartë.

Peshorja

Do të dëgjoni për një vend pune, ndaj mos hezitoni të aplikoni për këtë pozicion pasi është i përsosur për ju. Puna në një organizatë bamirësie do të jetë e dobishme. Ty të pëlqen ta bësh botën një vend më të mirë. Nëse ndiheni të shkëputur nga ana juaj shpirtërore, lexoni një libër, shikoni një film ose dëgjoni muzikë. 

Akrepi

Mënyra më e shpejtë për t'u ndier mirë është lëvizja e trupit tuaj. Paratë që ju kanë borxh prej vitesh do t'ju jepen më në fund. Përdorini këto të ardhura për të blerë disa gjëra luksi. Një veshje, aksesor apo disa parfume. Asnjëherë mos u ndjeni fajtor për të kënaqur anën tuaj sensuale; ajo kërkon vëmendje të vazhdueshme.

Shigjetari

Një projekt për përmirësimin e shtëpisë do t'ju frymëzojë të kaloni më shumë kohë në aktivitetet shtëpiake. Investoni në materiale të bukura dhe të lira. Një ish-partner romantik ose biznesi do të futet sërish në jetën tuaj. Do të argëtoheni duke folur me njëri-tjetrin përmes internetit. Edhe pse nuk jeni më bashkë, ju ndani disa kujtime shumë të bukura.

Bricjapi

Nëse jeni i mërzitur, bërja e një udhëtimi nëpër botë do t'ju japë stimulimin intelektual që dëshironi. Të qënurit në një vend me det do ju frymëzojë për ide të shkëlqyera. Nëse keni dëshirë të qëndroni në shtëpi përgatisni një vakt të shijshëm. Nëse nuk e dini recetën, kërkojeni atë në internet, pas disa ndryshimeve ju do të godisni në shenjë.

Ujori

Bëni kërkesë për një vend pune, edhe nëse konkursi është i vështirë. Aftësia juaj për të punuar me njerëz nga të gjitha sferat e jetës do t'ju bëjë kandidatin e duhur për këtë pozicion. Mos harroni të theksoni aftësitë tuaja organizative gjatë procesit të intervistimit. Marrja e këtij pozicioni do të jetë një mundësi e mirë. Gjetja e një mënyre për të rritur kualifikimet tuaja është një mundësi e fortë.

Peshqit

Zakonisht, ju jeni të qetë. Ky rregull nuk ju përshtatet më. Është koha për të shfaqur artin tuaj. Përgatituni për një audicion në një sit konferencash, hapni një dyqan në internet ose regjistroni disa këngë që keni shkruar. Kaloni kohë duke parë kutinë e kujtimeve, kjo gjë do t'ju mbushë me lumturi.