HOROSKOP

Horoskopi për datën 13 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 13 mars nga Russell Grant

Dashi

Një thashethem që arrin në veshët tuaj do t'ju trazojë. Frenoni reagimin tuaj. Nuk ka asnjë mënyrë që të besoni atë që dëgjoni, por nuk mund të mos pyesni veten se si dikush tjetër mund ta marrë seriozisht. Disa telefonata do të zbulojnë se kush ka të ngjarë të ketë nisur këtë thashethem keqdashës.

Demi

Dikush do të pranojë se ka vështirësi me disa nga përgjegjësitë e tij. Do t'ju kërkohet të merrni përsipër punë që nuk i keni bërë kurrë më parë. Ata kanë nevojë për ndihmën tuaj dhe topi tani është në fushën tuaj. Gjithmonë mund të thuash jo. Ose mund të përdorni mençurinë dhe prakticitetin tuaj të lindur për t'u marrë me situatën.

Binjakët

Dashuria dhe ngrohtësia e ndjerë në marrëdhëniet tuaja të ngushta do të jenë të pakushtëzuara. Ka nivele të forta mirëkuptimi mes jush dhe një të afërmi. Edhe në miqësi, njerëzit do të jenë miqësorë dhe të etur për të dëgjuar idetë tuaja. Më vonë do të zbuloni arsyen për këtë.

Gaforrja

Do të jetë në interesin tuaj më të mirë të mendoni dy herë përpara se të jepni një mendim ose t'i jepni dikujt këshilla. Nuk është se nuk do të dini se çfarë po flisni. Arsyeja është se kur shihni se sa pak respekt tregojnë disa njerëz ndaj jush, nuk do të dëshironi të humbisni frymën ose energjinë tuaj për ta.

Luani

Një rishikim i shpejtë i gjendjes së një projekti të përbashkët do t'ju hutojë pak. Detyrat që njerëzit e tjerë kishin rënë dakord të bënin janë ende të paplota. Ju po filloni të pyesni veten pse u përfshitë në këtë angazhim.

Virgjëresha

Nëse mendoni se talentet tuaja nuk po përdoren plotësisht dhe siç duhet, filloni të kërkoni përreth për mënyrat për ta korrigjuar këtë situatë. Synoni lart dhe mos lejoni askënd t'ju pengojë. Punët që nuk ju kanë shkuar siç duhet kohët e fundit do të fillojnë të tregojnë shenja të qarta përmirësimi.

Peshorja

Do të zbuloni aksidentalisht diçka për dikë me të cilin punoni, dhe nuk e keni pëlqyer apo besuar kurrë. Kjo konfirmon ndjenjat tuaja për të. Heshtni për atë që keni mësuar pasi kjo do t'ju japë një avantazh të fshehur në të ardhmen.

Akrepi

Po i lini emocionet të sundojnë kokën tuaj? Jeni duke menduar shumë për bisedat e fundit, duke pyetur veten nëse ka një kuptim të dyfishtë pas fjalëve të dikujt. Ju mund të ndjeni heshtjen kur hyni në një dhomë, sepse njerëzit po flisnin për ju. Dhoma mund të kishte qenë e qetë para se të arrinit.

Shigjetari

Mbajini mendimet tuaja për vete nëse ndiheni të zhgënjyer nga sjellja e çuditshme e një miku, shoku ose të afërmi. Të jeni të sigurt, kjo do të jetë jetëshkurtër. Qëndroni prapa dhe vëzhgoni se çfarë po ndodh në vend që të ndërmerrni veprime të drejtpërdrejta. Prisni gjithashtu derisa të keni të gjitha faktet përpara se të merrni vendime të prera.

Bricjapi

Keni ndier se një mik i cili ka qenë i qetë kohët e fundit ka pasur diçka në mendjen e tij. Ju nuk keni bërë presion për shpjegime dhe kjo ishte një lëvizje e mirë pasi ata tani janë gati të vijnë tek ju me dëshirën e tyre. Ata kanë nevojë për një shpatull për të qarë dhe do të vlerësojnë ngrohtësinë dhe mirëkuptimin tuaj.

Ujori

Një sipërmarrje e re biznesi në fillim do të duket si një marrëveshje e papërshkueshme nga uji. Do të jeni të shpejtë për të treguar interesin tuaj. Ju gjithashtu e kuptoni se duhet bërë shumë punë përpara se të arrihet ndonjë përparim. Në mbrëmje meritoni të qëndroni të qetë.

Peshqit

Çështjet financiare janë lart në listën e prioriteteve. Nëse jeni në mes të një transaksioni të gjatë ligjor, qëndroni të azhornuar me gjithçka që po ndodh. Jini të kujdesshëm për t'i ofruar një shoku këshilla për financat e tyre. Ata po ju tregojnë vetëm gjysmën e historisë.