HOROSKOP

Horoskopi për datën 13 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 13 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Kjo është një kohë kritike për jetën tuaj të dashurisë. Është koha për një bisedë serioze me partnerin. E ardhmja që ndani së bashku duhet të diskutohet. A ndani qëllime dhe synime të ngjashme? Nëse duket se qëllimet tuaja nuk kanë lidhje, do t'ju duhet të vendosni se ku mund të shkoni nga këtu dhe nëse do të jeni së bashku apo të ndarë.

Demi

Të jesh në gjendje të ndihmosh dikë që ka pasur vështirësi dhe t'i drejtosh drejt krijimit të një jete më të mirë për veten e tyre, do të jetë shpërblyese. Ju mund të shihni një ndryshim dhe e dini se keni luajtur rolin tuaj për këtë. Kjo gjithashtu duhet t'ju japë besimin për të bërë të njëjtën gjë për veten tuaj.

Binjakët

Nuk do të duket menjëherë, por dikush që takoni do të luajë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj vitin e ardhshëm. Koha që do të kaloni së bashku sot do të jetë minimale, madje mund të jetë vetëm një hyrje kalimtare, por në të ardhmen, ky person do të ketë shumë të bëjë me shpresat dhe planet tuaja private.

Gaforrja

Ju jeni duke punuar si kal. Mos hezitoni të përdorni rrugë të shkurtra. Shefi juaj do t'ju respektojë nëse përdorni sensin tuaj të shëndoshë për të vendosur se si mund të kurseni pak kohë pa pasur ndonjë efekt në rezultatin e përgjithshëm të punës.

Luani

Një familjar ose një i afërm do të ketë lajme që jua bëjnë ditën më të ndritshme. Dikush me të cilin punoni mund të ketë nevojë për një udhëzim, në mënyrë që ata të mbeten të inkurajuar për të qenë të përqëndruar. Hiqni dorë nga problemet e njerëzve të tjerë, veçanërisht nëse përfshihen paratë.

Virgjëresha

Një mik apo i afërm i ngushtë mund t`ia dalë me mbështetjen tuaj. Ju mund të mendoni se ata kanë sjellë disa probleme në vetvete, por mbajini mendimet për vete. Kanë nevojë për fjalë udhëzuese dhe jo për kundërshtim. Përveç kësaj, nuk ka asgjë që do t'ju bëjë të ndiheni më keq, sesa të mos jeni në gjendje të ndihmoni dikë që ka vërtet nevojë për ju.

Peshorja

Pse jeni kaq kokëfortë kur dikush dëshiron t'ju japë vetëm një këshillë të vogël? Përpara se të fluturoni dhe t'i akuzoni për ndërhyrje, shikoni pas. Së shpejti do të bëhet e qartë se po ndiqni rrugën e gabuar. Këta njerëz duan të mirën tuaj.

Akrepi

Dikush në familje shpreson të përsërisë diçka që dështoi në të kaluarën. Ata janë të prirur të fillojnë një sipërmarrje të re dhe po bëjnë çmos për t`i pëlqyer idetë e tyre. Mendimi juaj është se ata po shkojnë përsëri drejt një dukurie të ngjashme dhe ju nuk dëshironi të humbni kohën tuaj duke u përfshirë.

Shigjetari

Me pak më shumë përpjekje, një miqësi apo romancë që mund të mungojë në një farë mënyre mund të bëhet më emocionuese. Nëse ju dhe një partner ndiheni njësoj, së bashku mund të gjeni ide për të shtuar shkëndijë në marrëdhënien tuaj. Vazhdimi me marrëveshje që nuk ju sjellin lumturi, vetëm sa do t'ju privojë nga gëzimi që mund të gjeni diku tjetër.

Bricjapi

Miqtë respektojnë anën tuaj serioze dhe vendosmërinë tuaj për t'i bërë gjërat. Ju e merrni jetën seriozisht dhe çdo lëvizje që bëni, çdo vendim që merrni është një pjesë e vogël mozaiku në historinë e gjerë. Jeni duke shkuar në drejtimin e duhur për të arritur diçka shumë të vlefshme.

Ujori

Edhe pse dikush është i vendosur të ndajë idetë e tij të çmendura, nuk do t'i pëlqejë nëse i thoni se janë gabim. Jini me takt. Ju nuk do të doni të shkaktoni zhurmë dhe duhet të udhëhiqeni nga durimi dhe arsyeja e shëndoshë.

Peshqit

Është e qartë se dikush është tërhequr nga ju dhe ju ndiheni në të njëjtën mënyrë. Nëse jeni beqarë dhe keni mundësinë të filloni një romancë, bëjeni këtë sot. Nëse tashmë keni një partner dhe ka një konfuzion në lidhje me ndjenjat tuaja, mund t'ju duhet pak kohë për të menduar për të ardhmen.