HOROSKOP

Horoskopi për datën 13 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 13 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Nuk jeni të sigurt për atë që do të bëni, por shpresoni se do të përfshijë më shumë sesa vetëm ju. Ekziston një dëshirë për të dalë jashtë dhe për të kapur gjithçka që keni humbur. Një takim me miqtë do të jetë vendi ku do të argëtoheni shumë.

Demi


Mundësitë e reja do të merren nga një këndvështrim objektiv. Shpresa juaj është që të gjithë ata që janë të përfshirë të përfitojnë nga një sipërmarrje e re e propozuar. Pikëpamja juaj praktike do të shpërblehet në drejtimin e përgjithshëm të stilit tuaj të jetesës.

Binjakët

Çështjet rutinë do të bien mbi ju dhe për një kohë të shkurtër mund të duket sikur rreth jush çdo gjë është kaotike. Një çështje familjare do të marrë një kthesë të papritur dhe kjo do të thotë se keni disa orë të ngarkuara përpara. Ajo që është e mirë është se do të përparoni në një projekt të ri.

Gaforrja

Është një kohë e mirë për t'u takuar me miqtë e vjetër dhe të rinj. Një arsye për të festuar do të jetë mundësia e përsosur për ju për ta bërë këtë. Nëse jeni vetëm do të ndjeni një simpati për dikë që është i ndjeshëm dhe i turpshëm. Nëse tashmë keni një partner, ai do të jetë shumë i dobishëm për të sugjeruar se si mund të zgjidhni një dilemë të lidhur me karrierën.

Luani

Jini praktik dhe të ndjeshëm, por mos prisni shumë nga vetja kur duhet të merrni vendime të shpejta. Nuk duhet të jetë problem për ju që të duhet të mbështeteni në aftësitë tuaja. Një shef i ri do të vendosë rregulla të reja në vendin e punës, por ju nuk jeni ende aq të sigurt se si ndiheni me metodat e tyre.

Virgjëresha

Do të diskutohen idetë për rregullimin e shtëpisë tuaj. Nëse çmimet janë të përballueshme, do të jeni të lumtur të vazhdoni me to. Diçka e vlefshme do të gjendet sapo të filloni me këtë projekt. Ju keni disa ide të mira për t'i realizuar.

Peshorja

Keni disa synime të larta. Kur vjen puna për të zgjedhur atë që dëshironi nga jeta gjatë muajve në vijim, ka më shumë gjasa të keni sukses nëse i mbani synimet tuaja realiste. Nëse keni ndonjë gjë për të cilën jeni të pasigurt, kërkoni këshilla nga një mik.

Akrepi

Nëse do t'ju kërkohet të parashikoni rezultatin e negociatave aktuale, do të humbisni mënyrën se si të përgjigjeni. Ju me të vërtetë nuk mund të shihni apo imagjinoni se si do të shkojnë gjërat. Detyrat tuaja janë rraskapitëse dhe nëse nuk pushoni pak, mund të lodheni më shpejt nga sa prisni.

Shigjetari

Një situatë pritej të ishte vetëm e përkohshme. Njerëzit do të jenë mirënjohës për kontributin tuaj në një projekt në grup. Falë përpjekjeve tuaja, ky ekip tani po lulëzon. Tani jeni gati të largoheni dhe t'i lini, edhe pse dikush po përpiqet t'ju bindë të qëndroni.

Bricjapi

Një ftesë për një mbledhje do të tingëllojë më shumë stresuese sesa argëtuese dhe aktualisht ju keni nevojë për pak pushim. Ju nuk e kuptoni se si thashethemet, mund të jenë relaksuese për disa njerëz. Nëse do të keni mundësi zgjedhjeje ju do të qëndroni gjithmonë larg tyre.

Ujori

Nëse jeni në një pozicion drejtues, dilema juaj tani është të gjykoni se sa mund t'u besoni njerëzve për të përmbushur detyrimet. Dikush është i prirur të provojë se çfarë është i aftë të bëjë. Ju dëshironi të mendoni se ata mund të menaxhojnë një detyrë të rëndësishme, por ju duhet të shihni me sytë tuaj se çfarë janë në gjendje të bëjnë përpara se të bini dakord për t'u dhënë atyre më shumë liri.

Peshqit

Ka disa mistere rreth një figure. Ju keni filluar të dyshoni se dikush ju ka fshehur të vërtetën. Mund të mos keni pasur vëmendje një moment, por është bërë një gabim dhe kjo gjë tani kërkon të jeni shumë të kujdesshëm.