Horoskop

Horoskopi për datën 13 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 13 prill nga Russell Grant

Dashi

Të folurit me zë të lartë do të shkaktojë pakënaqësi. Nëse do që dikush të mendojë sipas këndvështrimit tuaj, jini të sjellshëm. Respektit do t'i hapë rrugë bashkëpunimit. Edhe nëse pala tjetër bën një zgjedhje tjetër, ju duhet ta respektoni. Ndaloni së insistuari që një punë të ndërlikuar ta bëni vetëm. Kërkoni ndihmë nga një person me përvojë. Do të përfitoni shumë. Tregoni besim në aftësitë e tyre ndërsa edhe ju bëni detyrat tuaja.

Demi

Është e kuptueshme që dëshironi të shmangni një mjedis që nuk ju pëlqen. Ndërsa jeni duke bërë një pushim nga kjo situatë stresuese, mendoni se çfarë dëshironi nga një marrëdhënie romantike ose nga ambienti i punës. Bëjeni fantazinë tuaj sa më të gjallë të jetë e mundur. Energjia negative duhet t’ju vërë në lëvizje. Lëvizja e trupit do të qetësojë mendjen tuaj.

Binjakët

Kujdes nga të vepruarit, sikur i dini të gjitha. Gjithmonë ka diçka për të mësuar. Shpesh edhe ata që janë të rinj janë mësues të mirë. Jini të hapur për sugjerimet e tyre, ju do të përfitoni nga këndvështrimi i tyre aventuresk. Është koha për të falur dikë që ju tradhtoi. Falja nuk do të thotë domosdoshmërisht ta mirëpritni këtë njeri përsëri në jetën tuaj.

Gaforrja

Ju jeni shumë më të aftë nga sa mendoni. Dikush që vlerëson qëndrimin tuaj të ndërgjegjshëm do t'ju japë një projekt të rëndësishëm. Kryerja e këtij projekti në mënyrë të shkëlqyer është sfiduese. Ju keni frikë se përpjekjet tuaja do të shkojnë dëm, por në vend që të imagjinoni se çfarë do të shkojë keq mendoni se gjithçka do të funksionojë në avantazhin tuaj.

Luani

Një sistem besimi që është i ndryshëm nga i juaji nuk është kërcënues. Bota përbëhet nga një larmi njerëzish. Kjo është një gjë e mirë. Kur përparësitë e dikujt përplasen me tuajat, ndajini rrugët tuaja. Kushtojini vëmendje shëndetit. Bëjeni zakon të komplimentoni veten sa herë që shikoheni në pasqyrë, kjo gjë do ju bëjë të ndiheni edhe më mirë.

Virgjëresha

Nëse doni të arrini një qëllim, duhet të keni mbështetjen morale të kolegëve, fqinjëve dhe të afërmve. Afrohuni te këta njerëz, bisedoni me ta në mënyrë të arsyeshme dhe diskutoni rreth shqetësimeve të tyre. Kur dikush ju kërkon ndihmë, mos e përqendroni gjithë vëmendje në gjendjen e vështirë të tyre. Jepuni atyre lëvdatat dhe inkurajimin që meritojnë. Falë gatishmërisë së tyre për të kërkuar ndihmë, jeta e tyre po bëhet më e mirë.

Peshorja

Së shpejti do të merrni një propozim të tmerrshëm, por ju nuk duhet të pajtoheni me këtë plan. Reputacioni juaj do të vihet në rrezik. Jini të sjellshëm, por të vendosur kur ta kundërshtoni. Mos kini frikë të bëni një pushim nga gjithçka. Largimi do të jetë shumë më argëtues sesa prisni. Mendoni të vizitoni një qytet apo shtet që nuk keni qenë më parë në gjendje ta vizitoni.

Akrepi

Në vend që të ndiqni turmën, dëgjoni zemrën tuaj. Ajo po ju nxit të eksploroni një rrugë të pazakontë. Mësoni më shumë për një temë të çuditshme që do ju mbushë me entuziazëm. Mbivlerësimi i një situate po ju bën keq. Ndaloni së menduari se çfarë dëshiron një person, kthejeni vëmendjen edhe në atë që dëshironi vetë. Ndërtimi i diçkaje me vlera do t'ju mbushë me lumturi.

Shigjetari

Është e vështirë për ju të shihni këndvështrimin e dikujt tjetër. Kjo për shkak se ju jeni shumë i apasionuar pas një teme. Duhet të bëni zakon të rendisni tre gjëra që ju pëlqejnë rreth këtij individi sa herë që mendoni për të. Kur të hasni diçka që nuk ju pëlqen, do të thotë të keni një pamje më të qartë të asaj që do t'ju kënaqte. Kaloni disa momente duke bërë më shumë gjëra specifike për llojin e punës, shtëpisë dhe marrëdhënies që dëshironi. Do të jetë një proces fuqizues.

Bricjapi

Në vend se të prisni që të ndodhë diçka e tmerrshme mendoni pozitivisht. Shijoni bekimet që shpesh i injoroni. Shijoni ushqime të shijshme, shijoni kohën që kaloni me familjen tuaj dhe pushoni kur dëshironi të rimbush energjinë tuaj. Shqisat tuaja janë shumë të zhvilluara. Përdorni ato për t'ju drejtuar në një situatë më të mirë. Vishuni me ngjyrat që ju bëjnë të lumtur. Nëse jeni duke përdorur të njëjtën aromë për vite me radhë, provoni diçka tjetër.

Ujori

Nëse do të ecni përpara në punën tuaj, duhet të merrni një kurs të specializuar. Marrja e një diplome ose çertifikate do t'ju sjellë një punë më fitimprurëse. Merrni kohë jashtë orarit tuaj për të thelluar njohuritë tuaja. Ndiqni një kurs që ju nxit të injoroni mençurinë tuaj konvencionale. Duke pasur kohë për të menduar, mendoni të lini një situate që nuk ju pëlqen. Kjo gjë do ju mbushë me kënaqësi.

Peshqit

Perspektiva për të marrë një shans me punë ju mbushin me frikë. Asnjëherë nuk është ide e mirë të veprosh kur je në ankth. Përqendrohuni në kultivimin e kënaqësisë. Kur të ndjeheni të qetë dhe të lumtur do të jeni gati të merrni atë që ju duhet. Të punosh për një çështje humanitare nuk duhet të jetë burim depresioni. Nëse të bësh një punë vullnetare të shqetëson, mbusheni kohën tuaj me një aktivitet më të këndshëm. Asgjë nuk është më e rëndësishme sesa të shijosh jetën.