HOROSKOP

Horoskopi për datën 13 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 13 qershor nga Russell Grant

Dashi

Në këto kohë stresuese, jeni kaq të përfshirë në zgjidhjen e problemeve tuaja, sa nuk dëshironi të merreni me punët e të tjerëve. Ju thjesht nuk mund të vazhdoni të lejoni një të afërm të presë që ju të jeni gjithmonë pranë tyre. Mos u ndjeni fajtor që i bëni nevojat tuaja prioritet.

Demi

Diçka që keni dëgjuar kohët e fundit po ju shkakton shumë shqetësime dhe netë pa gjumë. A ju është thënë e vërteta apo dikush po përpiqet t'ju mashtrojë? Në një situatë kontestuese, ju po filloni të pyesni se kush e ka gabim dhe kush ka të drejtë.

Binjakët

Do të ketë një parandjenjë që herët për një problem të mundshëm që nuk e kishit parashikuar dhe nuk ndiheni të përgatitur. Kjo do të jetë në lidhje me një situatë ku nuk ka kthim prapa dhe në një farë mënyre do t'ju duhet të gjeni një mënyrë për ta kapërcyer këtë.

Gaforrja

Është koha për të kapur realitetin. Nuk mund të pretendoni më se nuk jeni në dijeni të një situate të vështirë. Ju duhet ta diskutoni këtë me të gjithë ata që janë të përfshirë ose që mund të preken nga ndryshimi i rrethanave. Do të jetë më e lehtë për t'u përballur në planin afatgjatë, pasi të keni diskutuar çështje që po shkaktojnë probleme.

Luani

Një mik apo koleg ju ka zhgënjyer. Ju nuk i besoni justifikimet e tyre. Për shkak të pandershmërisë së tyre, mund të humbisni një mundësi emocionuese. Edhe nëse nuk mund të shpjegoni pse ndiheni të dyshimtë për dikë, besojini intuitës suaj.

Virgjëresha

Një projekt pune do ketë vështirësitë e veta. Ju keni mënyrën tuaj për t'i bërë gjërat, por dikush po përpiqet të ndërhyjë. Një koleg do të këmbëngulë se ata janë vetëm ndihmues. Jeni të dyshimtë për motivet e tyre. Ju gjithashtu pyesni veten nëse ata janë të sinqertë me ju.

Peshorja

Do t'ju kushtojë të jeni të matur dhe të kujdesshëm, veçanërisht kur jeni duke u përzier me njerëz që vështirë se i njihni. Kini kujdes se sa shumë për veten u tregoni njerëzve të tjerë. Një ofertë ose mundësi do të duhet të konfirmohet kështu që mos u emociononi shumë shpejt. Mbajini të dyja këmbët në tokë.

Akrepi

Ju mund të ndjeni humorin e njerëzve të tjerë në momentin që ata hyjnë në një dhomë. Do të kuptoni shpejt se do të ishte e mençur të mos përfshiheni shumë. Vetëm kështu do ta shpëtoni veten nga përfshirja në një debat.

Shigjetari

Do të jeni mirënjohës për mbështetjen e dikujt me autoritet për një marrëveshje biznesi ose çështje të natyrës personale. Me përfshirjen e tyre, jeta duhet të jetë më e lehtë në të ardhmen. Zhvillimet në një sipërmarrje të re karriere do t'ju kënaqin. Kjo është diçka për të cilën keni shpresuar prej kohësh.

Bricjapi

Është e rëndësishme të jeni proaktiv për dhimbjet dhe problemet shëndetësore. Nëse një çështje mjekësore po ndikon në rutinën tuaj të përditshme, caktoni një takim me një profesionist mjekësor. Mund të jetë e nevojshme që të ndryshoni stilin e jetës tuaj në mënyrë që të mposhtni këtë gjendje.

Ujori

Nuk jeni në humor për ndonjë gjë shumë serioze. Kjo do të ishte një kohë e mirë për të zhvilluar aftësitë tuaja krijuese. Vazhdoni të provoni nëse kjo është diçka që vërtet dëshironi ta bëni. Nuk ka rëndësi nëse përpjekja e dytë apo edhe e tretë është zhgënjyese. Sa më shumë të këmbëngulni, aq më të lumtur do të jeni me rezultatet.

Peshqit

Planet për të dekoruar apo rinovuar shtëpinë tuaj do të diskutohen. Të gjithë mund të bini dakord që pavarësisht kostos, trazirave dhe punës, ky do të jetë padyshim një investim afatgjatë i vlefshëm. Ky është shansi juaj për të mësuar disa aftësi të reja.