HOROSKOP

Horoskopi për datën 13 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 13 tetor nga Russell Grant

Dashi

Miku ose partneri juaj nuk është shumë i vëmendshëm ndaj nevojave tuaja. Ata duan t'ju bindin që të mbështesni idetë dhe planet e tyre. Nëse po bëhet zakon që ata të marrin kontrollin e marrëdhënies tuaj, është koha për të treguar anën e vendosur tw natyrës tuaj. Ata duhet të dinë që ju nuk mund të manipuloheni.

Demi

Ju jeni të shqetësuar sepse doni më shumë nga jeta. Një nevojë e çuditshme, por bindëse për diçka ndryshe mund t’ju shtyjë të studioni sferat mistike dhe shpirtërore. Ju mendoni se diçka mungon nga jeta juaj dhe po kërkoni përgjigje për të mbushur këtë boshllëk. Një ndjenjë bosh brenda jush ka të bëjë me një zhgënjim të kohëve të fundit.

Binjakët

Të jetosh për një kohë të gjatë në të kaluarën do të të pengojë. Duhet të ndaheni nga aspektet shqetësuese të së kaluarës tuaj. Argëtimet do t'ju frymëzojnë dhe do t'ju bëjnë të lumtur. Leximi, shkrimi i një blogu ose udhëtimi me makinë janë mënyra të shkëlqyera për ta mbajtur mendjen tuaj të zënë.

Gaforrja

Pavarësisht se sa shumë përpiqeni të imagjinoni të ardhmen, nuk mund ta imagjinoni se çfarë mund të ndodhë nëse merrni një vendim të caktuar. Ka një sërë pasojash të mundshme dhe për këtë arsye gjithçka që mund të bëni është të bëni një zgjedhje bazuar në faktet që keni në dispozicion dhe të vazhdoni me kujdes.

Luani

Ju mund të merrni reagime të thella për një temë që ju intrigon nëse e bëni këtë me njerëz që kanë përvojë në atë fushë. Bërja e pyetjeve të matura do t'ju japë një përshtypje të mirë për ndjenjat e njerëzve të tjerë. Dikush në familje dëshiron më shumë liri, respektoni nevojën e tyre për pavarësi.

Virgjëresha

Nëse keni menduar të aplikoni për një ngritje nw detyrw, ose për një punë tjetër, tani është koha për të vepruar sipas këtyre ideve. Ndryshimet në vendin e punës vënë një theks të dobishëm në punët tuaja të karrierës. Nëse jeni beqar, dikush nga e kaluara juaj do të lidhet me ju në internet. Ata kanë lajme që do t`i dëgjoni me shumë kënaqësi.

Peshorja

Ju pëlqen të vëzhgoni atë që po ndodh përreth jush. Mund të jetë zbavitëse të shohësh dikë që thotë se dy plus dy bëjnë pesë, por nuk ke pse e ngacmon për këtë. Merrini ata veçmas dhe tregojuni për gabimin e tyre. Mos harroni se një argëtim pak i padëmshëm mund të ketë pasoja të dëmshme.

Akrepi

Kini kujdes të mos zbuloni një sekret që është ndarë kohët e fundit me ju. Kjo është diçka e pakëndshme, por a po e jepni përgjigjen hapur? Mendoni se cilat mund të jenë pasojat e veprimeve tuaja. Pasi të peshoni të mirat dhe të këqijat, nëse vendosni se ky është një sekret që nuk mund ta mbani për veten tuaj, mos u ndjeni fajtorë.

Shigjetari

Ju po gjeni të gjitha llojet e justifikimeve për të vonuar kryerjen e një pune që nuk ju pëlqen. Në të vërtetë po kaloni më shumë kohë duke u përpjekur për ta shtyrë këtë punë sesa do të duhej për ta bërë atë. Në mendjen tuaj jeni duke e bërë atë shumë më keq se sa është dhe këtë do ta zbuloni sapo të vazhdoni me të.

Bricjapi

Një qëllim që kishit menduar se mund ta kishit arritur, deri tani duket jashtë mundësive. Po pyesni veten nëse do ta arrish ndonjëherë apo duhet tw heqësh dorw nga kjo ide. Nuk duhet të shqetësoheni për të vazhduar, por këmbëngulni dhe do të filloni të shihni rezultatet.

Ujori

Diçka po ju bën më të kujdesshëm se zakonisht. Po kontrolloni çdo gjë. Po humbisni kohë duke rishqyrtuar çdo vendim dhe hap që ndërmerrni. Është e mençur të jesh i ndjeshëm, por vëmendja e madhe ndaj detajeve po të pengon. Ndaloni së analizuari gjithçka.

Peshqit

Koka juaj thotë një gjë ndërsa zemra një gjë tjetër. Kjo po ju shkakton shumë konfuzion. Po ngacmoni dhe vononi marrjen e një vendimi të rëndësishëm, por kjo vetëm po vonon të pashmangshmen. Pasojat mund të mos jenë aq të këqija sa mendoni. Të bësh diçka për të ndihmuar veten do të lirojë shqetësimet dhe tensionin e brendshëm dhe do të përmirësojë shëndetin tuaj.