HOROSKOP

Horoskopi për datën 13 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 13 tetor nga Russell Grant

Dashi

Jeni gati për diçka të re për t`u marrë. Nuk e keni gjetur ende atë, por nuk do t'ju marrë shumë kohë para se të dini se çfarë keni ndërmend të bëni më pas. Nuk ka rëndësi nëse dikush është kundër asaj që po bëni. Ju nuk keni frikë të sfidoni status quo-në.

Demi

Njoftimi i papritur i një kolegu të vjetër do të gjenerojë disa konflikte brenda vendit të punës. Dikush do të vendosë të largohet dhe planet për të ardhmen po ndryshojnë. Ju respektoni fajtin që atyre u është dashur të bëjnë një zgjedhje të vështirë. Tani duhet të rregulloni rutinat tuaja.

Binjakët

Jeni gati të futni më shumë larmi në ditët tuaja, pavarësisht se çfarë mund të thonë të tjerët. Sapo ata që kundërshtojnë planet tuaja të shohin suksesin e përpjekjeve tuaja aktuale, mund të duan të dinë më shumë. Ju mund t'i bindni të tjerët të provojnë ide të reja përmes mënyrës entuziaste me të cilën përshkruani opsionet dhe mundësitë e reja.

Gaforrja

Marrëveshjet shtyhen. Kjo ju jep një shans për të rimenduar përfshirjen tuaj në fusha të caktuara. Nëse po mendoni të tërhiqeni nga një kurs, marrëveshje ose aktivitet që nuk ju duket i duhuri, përfundojeni këtë tani. Do të flini më lehtë pasi të veproni sipas qëllimeve tuaja.

Luani

Nuk ju intereson se çfarë po bën dikush tjetër, jeni të vendosur të përballoni një numër të madh të punëve. Ju do ta bëni këtë edhe vetëm nëse është e nevojshme. Ka njëfarë faji që keni lënë pas dore disa përgjegjësi dhe keni ndërmend ta rregulloni këtë gjë sot.

Virgjëresha

Dikush po bën një veprim për t'ju bërë të pranoni diçka që dëshiron. Sado të dëshpëruar që mund të jenë për t'ju shtyrë të vazhdoni me sugjerimet e tyre, ju duhet të merrni parasysh edhe nevojat tuaja. Përveçse të mbështeteni në instinktet tuaja, do të shikoni edhe të gjitha faktet.

Peshorja

Sa më i hapur të jeni ndaj mundësive të reja, aq më shumë do të shihni potencialin e mundësive që ju ofrohen. Një rast i papritur mund të hapë rrugën për një të ardhme të dobishme. Është koha për të parë për mundësi më të mira.

Akrepi

Projektet mbyllen, ndërkohë që nxiten plane të reja që do ta bëjnë të ardhmen të duket më e ndritshme. Do të ketë momente kur disa gjëra duket se ndryshojnë pothuajse në sekondë. Ndonjëherë është më mirë të shkosh me rrjedhën sesa të përpiqesh të notosh kundër saj.

Shigjetari

Udhëtimi që po organizohet do të jetë edhe më argëtues si pjesë e një grupi edhe pse fillimisht ju dhe partneri e kishit diskutuar këtë si diçka që mund ta bënit së bashku. Ngjarjet konkurruese do të jenë interesante. Një koleg më i ri do t'i përballojë mirë përgjegjësitë që nuk duhej të ishin lënë pas dore.

Bricjapi

Nëse jeni të gatshëm të bëni punë, shpërblimet do të jenë të konsiderueshme. Ndihma do të jetë e disponueshme kur të jetë e nevojshme. Sigurohuni që të jepni lavdërime aty ku duhet dhe të inkurajoni përgjegjësit që të pranojnë përpjekjet e palodhura të të gjithëve.

Ujori

Një mik i ngushtë ose dikush në familje do të gjendet në mes të një incidenti të çuditshëm. Ju do ta përjetoni keq këtë, por duhet t'i rezistoni shprehjes së ndjenjave në faqet e rrjeteve sociale. Do të ishte më mirë t`i ndanit shqetësimet tuaja privatisht.

Peshqit

Këshillat që kishit dëgjuar nuk do të kenë qenë aq të besueshme sa mendonit. Ju shpresonit të bënit përparim, por tani e kuptoni se keni gabuar. Mund të mos arrini kurrë të zbuloni pse dikush ju ka mashtruar qëllimisht.