HOROSKOP

Horoskopi për datën 14 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 14 janar nga Russell Grant

Dashi

Një mik i ri duket se interesohet vetëm për veten. Po përsërisin veten dhe ju po mërziteni duke dëgjuar gjithçka rreth tyre. Meqenëse nuk mund t'i bësh të të dëgjojnë, atëherë është koha të largohesh nga kjo miqësi.

Demi

Po bëhen sistemime afatgjata. Ju pëlqen të ndjeni se jeni plotësisht nën kontroll, por nëse ju ofrohet ndonjë këshillë duhet të jeni të përgatitur ta dëgjoni. Mund të zbuloni se nuk keni menduar për gjithçka dhe në fakt do të impresionoheni nga cilësitë organizative të dikujt.

Binjakët

Keni jetuar me një buxhet të kufizuar për shumë kohë. Nuk ka qenë e lehtë për të siguruar jetesën. Disa lajme të mira do të thonë se fundi është në horizont. Kjo është ajo për të cilën keni shpresuar dhe megjithëse ende duhet të keni kujdes me paratë, së shpejti do ta merrni veten.

Gaforrja

Qëllimi kryesor në bashkimin e forcave me një koleg është që së bashku të mund të mbaroni një detyrë e rëndësishme. Ju do të admironi personalitetin e tij të zjarrtë dhe sigurisht që do t'ju bëjë të qeshni, por shpejt do ta gjeni veten duke menduar se sa seriozë është ky njeri në punë. Tani për tani, do t'i mbani mendime të tilla për veten tuaj.

Luani

Dikush mund ta bënte edhe vetë një punë për të cilën të ka kërkuar ndihmë. Edhe nëse kjo është diçka që nuk e keni bërë kurrë më parë, do t'ia merrni dorën shumë shpejt. Ju mund të habiteni kur të zbuloni se keni aftësi për të cilat nuk kishit qenë kurrë i ndërgjegjshëm.

Virgjëresha

Një mik apo fqinj do të sugjerojë që një situatë ligjore mund të shkojë kundër jush. Ata mund të kenë kaluar diçka të ngjashme më parë, por kjo nuk i bën ekspertë. Në vend që të shqetësoheni, duhet të kërkoni këshillat e një profesionisti. Të paktën atëherë do ta dini nëse duhet të shqetësoheni vërtet.

Peshorja

Një projekt në grup do t'ju japë një shans për të përdorur aftësitë tuaja krijuese. Ju madje mund të zbuloni një ose dy talente gjatë punës si ekip. Këto mund të jenë aftësi që do të doni t'i zhvilloni më tej. Do të duhet shumë praktikë, por ia vlen të realizoni potencialin tuaj të plotë.

Akrepi

Fuqia e sugjerimit mund të funksionojë fuqishëm në emrin tuaj. Ju jeni duke pritur për një mendim nga dikush i veçantë para se të bëni disa plane afatgjata. Vendoseni në punë fuqinë tuaj bindëse dhe do të merrni përgjigjen pozitive për të cilën shpresonit prej kohësh.

Shigjetari

Është e rrallë që ju të mendoni negativisht. Po kaloni shumë kohë duke u menduar për një gabim të kaluar. Asgjë nuk do arrini nëse mendoni për të. Është koha t'i lini të gjitha pas krahëve dhe t'i ktheni mendimet tuaja drejt së ardhmes.

Bricjapi

Rutina ju jep një ndjesi të sigurisë emocionale. Nuk ju shqetëson që duhet të bëni detyra të përsëritura dhe madje do të dilni vullnetarë nëse kolegët dhe shokët e ekipit ankohen. Nëse dikush sugjeron se jeni mbërthyer në një humnerë, mendoni seriozisht për këtë.

Ujori

Ju mund të dilni në disa vendime interesante thjesht duke dëgjuar idetë e atyre përreth jush. Dikush do të vërejë se nuk keni shumë për të thënë gjatë një diskutimi në grup. Tani për tani, ju preferoni të dëgjoni më shumë se sa të dëgjoheni. Dëgjimi i asaj që thuhet do t'ju japë ide se si të përparoni.

Peshqit

Bëni më të mirën tuaj për të qëndruar i qetë dhe për të treguar një këndvështrim optimist përballë një pengese të papritur. Njerëzit po ju kërkojnë udhëzime dhe ju jeni të vetëdijshëm për sfidat që sjell kjo. Qetësia juaj do të jetë një mburojë.