Horoskop

Horoskopi për datën 14 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 14 korrik nga Russell Grant

Dashi

Tani është koha e duhur për të filluar hartimin e planeve për rinovimin e shtëpisë tuaj. Plotësoni të gjitha dokumentet e rëndësishme. Tregojini dikujt që është duke luftuar se mund të mbështetet tek ju sa herë që mund të ketë nevojë për një mik. Mbështetja juaj do të vlerësohet më shumë sesa kujtoni.

Demi

Ju dhe një mik po gjeni mënyra të reja për t'u takuar më shpesh dhe të jeni në gjendje të frymëzoni njëri-tjetrin me ide krijuese. Një i afërm mund të ketë nevojë për mbështetje. Duhet t`i bëni të ditur, që mund të mbështeten tek ju për çdolloj arsyeje. 

Binjakët

Ju do të gjeni një mënyrë pragmatiste për të përmbushur detyrimet që ju janë vënë. Kudo që të keni një problem, ju do të keni disa opsione zgjidhjeje në dispozicion. Ekziston një mënyrë për të hartuar zgjidhje që do t'ju ndihmojë të ecni përpara.

Gaforrja

Mos prisni që njerëzit e tjerë të marrin iniciativën. Nëse shpresoni të takoheni përsëri me një person interesant që kohët e fundit nuk jeni takuar, kontaktoni me të. Dikush duhet të bëjë lëvizjen e parë. Do merrni përgjigje për një pyetje.

Luani

Një mesazh në e mail ka nevojë për një mendim të kujdesshëm. Ju nuk dëshironi të jepni një përgjigje të menjëhershme, por kjo nuk do të thotë që po i injoroni. Nëse e keni të vështirë të shpjegoni ndjenjat tuaja me shkrim, bëni një telefonatë. Sa më gjatë të merreni me një çështje të vështirë, aq më shumë do të rëndojë ajo në mendjen tuaj.

Virgjëresha

Gjesti i menduar i dikujt do t'ju kënaqë. Surprizat e vogla e shkëlqejnë ditën tuaj. Do të mbeteni të mahnitur, të kënaqur dhe të lumtur të gjithë në të njëjtën kohë. Komentet e pakëndshme të një fqinji janë krijuar për të prishur momentet tuaja të lumtura, por asgjë nuk mund ta shpërthejë flluskën tuaj. Shpesh, janë gjërat e thjeshta në jetë ato që ju sjellin më shumë kënaqësi.

Peshorja

Promovimi i harmonisë vjen natyrshëm për ju. Do të vijë si tronditje kur të kuptoni se një mik është i mërzitur për disa nga aktivitetet tuaja të fundit. Kjo do t'ju bëjë që të rishikoni miqësitë dhe marrëdhëniet e ngushta. Nëse ekziston një mënyrë për të bërë ndryshime, do ta gjeni. Ju nuk doni të shkëputeni.

Akrepi

Ju keni disa vendime të mëdha për të marrë dhe do të gjeni kohën për të vendosur se çfarë doni të bëni. Qëllimi juaj është të ndërmerrni një veprim që do të ketë një efekt pozitiv në jetën tuaj. Nuk e keni me nxitim pasi e dini që mënyra më e mirë për të shmangur gabimet është të vendosni synime realiste, të arritshme.

Shigjetari

Mund t'i besoni intuitës suaj kur jeni me njerëz që janë afër jush. Duke qenë në një mendje me partnerin tuaj, mund të parashikoni mendimet, nevojat dhe dëshirat e tyre. Nëse jeni beqar, një i porsaardhur do t'ju japë shumë gjëra për të menduar dhe biseduar.

Bricjapi

Bëni kërkesë për një punë që ju ka interesuar. Nëse e lini atë deri në kalimin e afatit, do ta humbisni. Të reagosh pas një zënke do të befasojë miqtë që dinë se sa shumë ju pëlqen të rrini në rutinën tuaj. Bërja e diçkaje krejt të ndryshme do të jetë lartësuese.

Ujori

Lidhuni me miqtë nëse ndiheni të vetmuar. Aktivitetet e përbashkëta krijuese mund të ndihmojnë në zvogëlimin e ndjenjave të izolimit. Bashkimi në një forum në internet është një mënyrë tjetër e shkëlqyer për të takuar njerëz të rinj. Të flasësh me të afërmit jashtë vendit do t'ju bëjnë të mendoni për planet e udhëtimit për vitin e ardhshëm. Kërkoni këshilla se si të zgjidhni një mashtrim financiar.

Peshqit

Një ofertë e papritur do të vijë në rrugën tuaj. Nëse jeni të ngazëllyer për të kaluar më shumë kohë me dikë, buzëqeshja në fytyrën tuaj do të jetë gjithë përgjigjja që ju nevojitet. Nëse nuk jeni të interesuar për ato që sugjerojnë, mos ua vini veshin.