HOROSKOP

Horoskopi për datën 14 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 14 korrik nga Russell Grant

Dashi

Ka një mungesë të theksuar bashkëpunimi mes jush dhe dikujt të afërt. Çështja e parave qëndron në themel të këtij problemi. Ju do të hiqnit dorë nga gjetja e një zgjidhjeje kur erërat e ndryshimit fillojnë të fryjnë. Kjo do të vijë si një lehtësim.

Demi

Ju po lejoni që ndjenjat tuaja të shfaqen më shumë. Keni ndjerë se dikush ka nevojë për prova se dashuria juaj është e fortë si kurrë më parë dhe kjo është mënyra më e mirë për t'i bërë ata të shohin se sa i doni. Mos u sforconi!

Binjakët

Më në fund partneri ka filluar t'i marrë seriozisht sugjerimet tuaja. Nëse financat tuaja janë në një farë mënyre të lidhura me të tjetrit, do të arrihet një përparim. Ju do të jeni në gjendje të ndërgjegjësoni partnerin tuaj se disa ide që keni në mendje ia vlen të merren parasysh plotësisht.

Gaforrja

Mund të mos jeni në gjendje të bëni parashikime se kush do të dalë më mirë në një përpjekje konkurruese. Dikush do të donte mendimin tuaj, por ju do ta mbani këtë për vete. Mos u tundoni!

Luani

Mendja juaj krijuese dhe imagjinata e gjallë mund të jenë aleati juaj më i madh ose armiku më i keq. E gjitha varet nga mënyra se si e përdorni. Nëse ka një detyrë të vështirë për t'u përballur, mund ta ndihmoni veten edhe thjesht duke thënë: Unë mundem. Mos lejoni që edhe mendimi më i vogël negativ të kalojë nëpër mendjen tuaj.

Virgjëresha

Është koha për të sqaruar të gjithë pyetjet që vijnë për një situatë të kohëve të fundit. Vetëbesimi do t`ju bëjë mirë, jo vetëm për mënyrën sesi shikoni veten, por edhe për marrëdhëniet që krijoni me të tjerët. Nuk do të lejoni askënd t'ju poshtërojë.

Peshorja

Dëshira për ta shmnagur veten nga një punë apo rrëmujë familjare nuk duhet të lejohet të mbizotërojë. Përpjekja për të bërë ndryshime tani mund të shënojë një pikë kthese në jetën tuaj. Mund të mos e kuptoni tani, por një mjedis familjar i sigurt është gjithçka që ju duhet.

Akrepi

Dyshoni se dikush po bën diçka që nuk po jua thotë. Ju mund të jeni mjaft të zgjuar në marrjen e informacionit dhe detajeve nga të tjerët, por a dëshironi vërtet të ndërhyni në privatësinë e tyre në këtë mënyrë? Nëse ata e kuptojnë se çfarë jeni duke bërë, kjo mund t'i shqetësojë.

Shigjetari

Kur jeni kaq të përqendruar në shqetësimet tuaja, mund të lini pas dore dikë të afërt që i ka sytë nga ju. Mund t'ju sjellë dobi të jeni tepër tolerantë dhe mirëkuptues ndaj të tjerëve. Tregoni durim edhe kur ankesat e dikujt kanë filluar t'ju mërzitin.

Bricjapi

Mospërputhjet në vendin e punës do të vihen në vëmendje. Keni kohë që jeni në dijeni të kësaj situate dhe do të bashkoheni me përgjegjësit për të dhënë një zgjidhje. Ia vlen ta përfundoni këtë çështje. Kjo do të lirojë pak nga koha juaj dhe do t`ju bëjë të përqëndroheni në çështje të tjera.

Ujori

Disa komente dhe deklarata që dëgjoni mund të duken qesharake. Jeni të tunduar të injoroni plotësisht sugjerimet e dikujt, por nëse e mbani mendjen të hapur, mund të zbuloni se ia vlen t`ia vini veshin. Një i moshuar do t'ju japë një këshillë të dobishme.

Peshqit

Dita do të jetë sfiduese, por me qasjen e duhur, suksesi duhet të jetë i juaji. Gjëja kryesore për të mbajtur mend është të mos nënvlerësoni veten. Nëse po mësoni aftësi të reja ose po përpiqeni të përshtateni me një situatë që aktualisht duket përtej jush, një përparim do të ndodhë shumë më shpejt nëse ndaloni të shqetësoheni kaq shumë.