HOROSKOP

Horoskopi për datën 14 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 14 maj nga Russell Grant

Dashi

Kohët e fundit keni qenë kaq të përqendruar tek vetja, saqë dikush që është i afërt dhe i veçantë për ju ka filluar të ndjejë se nuk jeni në kontakt me nevojat dhe ndjenjat e tij. Ju mund të mos jeni dakord, por pas një bisede të hapur do të kuptoni se keni imagjinuar më shumë sesa keni dëgjuar.

Demi

Të fitosh një debat në shtëpi të bën të ndihesh mirë. Kokëfortësia juaj do të shfaqet edhe në një aktivitet në grup jashtë shtëpisë. Ndjeheni të fortë për një çështje dhe nuk dëshironi të tërhiqeni përpara askujt, por a mund të jeni gabim për diçka? Shikoni më tej dhe do të mësoni më shumë.

Binjakët

Po bëni më të mirën që mundeni në rrethana kufizuese. Burimet që ju nevojiten për të përmbushur një detyrim nuk janë të disponueshme. Në një mënyrë apo në një tjetër do të arrini qëllimin tuaj. Do të ishte më e lehtë nëse do t'ju jepeshin më shumë para, ndihmë dhe kohë.

Gaforrja

Emocionet do t'ju pushtojnë më shumë kur dëgjoni një bisedë që ju zemëron. Kjo nuk është koha më e mirë për të bërë shumë ankesa. Rezistojini dëshirës për të folur pa u menduar. Ju duhet të jeni të qetë dhe të merrni një qasje më të drejtpërdrejtë për të marrë llojin e përgjigjes që shpresoni të arrini.

Luani

Mund t'ju duhet të përfundoni disa detyrime që nuk përshtaten në jetën tuaj. Zgjatja e përfshirjes tuaj në fusha që nuk funksionojnë më do të sjellë vetëm telashe të mëtejshme. Ndonjëherë keni aq shumë për të bërë, sa është e vështirë të gjeni prioritetet.

Virgjëresha

Janë disa angazhime që nuk mund t'i injoroni. Në të njëjtën kohë, çdo gjë që mund të lihet për një herë tjetër do të shtyhet. Pak ajër i pastër dhe ushtrimet fizike do t'ju bëjnë mirë.

Peshorja

Ju nuk dëshironi të ndiheni të mërzitur me një mik, por ata po lejojnë që një mosmarrëveshje të zvarritet kur dëshironi ta shihni të zgjidhur në mënyrë miqësore. Tensioni nuk do të ndikojë mirë në shëndetin tuaj. Gjeni mënyra për t'u çlodhur. Mos kaloni shumë kohë në vende ku ka debat dhe grindje.

Akrepi

Një mik apo partner i ri po tregon një tendencë për të qenë tepër kontrollues. Mesazhet e tij të vazhdueshme, që pyesin se çfarë po bëni kur nuk po kaloni kohë së bashku, kanë filluar t'ju çmendin. Ju mund t'i injoroni këto mesazhe. Nëse dikush nuk ju beson, mund të largoheni.

Shigjetari

Gjesti bujar i një miku do t'ju japë arsye për të buzëqeshur. Dikush do të ketë një mënyrë krijuese për t'ju kujtuar se jeni lodhur me detaje të parëndësishme dhe këto ju kanë marrë shumë kohë. Kjo është koha që mund të kishit kaluar në pushim dhe aktivitete të kohës së lirë.

Bricjapi

Nuk po ndiheni mirë për disa marrëveshje të bëra tashmë. Mos u ndjeni fajtor. Një mik do të përpiqet t'ju bindë të dilni kur gjithçka që dëshironi të bëni është të qëndroni brenda. Ju pothuajse nuk jeni ndalur gjatë ditëve të fundit, kështu që nëse ju pëlqen të bëni një pushim, bëjeni atë.

Ujori

Edhe situata më e vështirë ka anën e saj pozitive. Thjesht tejkalimi i sfidave do t'ju bëjë më të fortë. Ju jeni duke u ndalur në zhgënjime dhe dështime. Në vend që të lini imagjinatën tuaj t'ju pushtojë dhe të mendoni më të keqen, kujtojini vetes sukseset tuaja.

Peshqit

Mund të duket sikur po e shtyni veten përtej kufijve tuaj për të përmbushur një qëllim, por mund ta bëni këtë. Ju keni qëndrueshmëri dhe elasticitet për të realizuar qëllimin tuaj. Nëse sapo jeni përfshirë në një marrëdhënie kuptimplotë, një ngjarje sociale do të jetë shansi që keni pritur për t`ia prezantuar partnerin botës.