HOROSKOP

Horoskopi për datën 14 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 14 maj nga Russell Grant

Dashi

Jeni të zhytur në punë dhe përgjegjësi dhe kjo lë pak kohë për shumë gjëra të tjera. Ju nuk po e krijoni këtë si një justifikim për të mos parë çështjet financiare, të cilat e pranoni se kanë nevojë për vëmendje. Ndryshimet e rregullave në punë e lënë departamentin tuaj pa staf.

Demi

Dikush është në fund të kontratës dhe nuk do ta rinovojë. Prej disa kohësh flitet për mundësi të reja. Këtë herë janë më shumë se thjesht spekulime. Duke ecur përpara, ju keni mundësinë, nëse dëshironi, të futeni në këpucët e tyre.

Binjakët

Familja dhe miqtë tuaj nuk e kanë kuptuar se sa të lidhur keni qenë kohët e fundit me karrierën dhe përgjegjësitë private. Jeni gati tani për t'i dhënë fund kësaj faze dhe një ftesë për festë është shansi juaj për t`u argëtuar.

Gaforrja

Një mik vlerëson gatishmërinë tuaj për të dëgjuar. Reputacioni juaj për marrjen e një qasjeje empatike dhe jo-gjykuese kur ju kërkohen këshilla do të thotë që njerëzit shpesh ju drejtohen për udhëzime. Ju mund të mos jeni në gjendje t'i ndihmoni ata të rregullojnë një situatë, por duke i inkurajuar të flasin, ata do të jenë në gjendje të kuptojnë më mirë atë që po kalojnë.

Luani

Nuk duhet të detyroheni të zbuloni më shumë nga sa doni. Një ngjarje do të sjellë shumë pyetje. Një koleg ose i afërm i moshuar do të kërkojë përgjigje. Ju mund të mendoni se ky është një pushtim i privatësisë suaj. Mos harroni: disa gjëra nuk janë punë e tyre. Nuk duhet të shpjegoni gjithçka.

Virgjëresha

Mendja juaj është e mbushur me fakte dhe shifra. Ju keni shumë për të bërë dhe për shkak të pengesave që keni përpara, do të ketë shumë pak për të treguar për përpjekjet tuaja në fund të ditës.

Peshorja

Mund t'ju duhet të merrni pak hapësirë ​​nga një çështje që ju shqetëson. Merrni pak kohë, nëse është e nevojshme, dhe mbani parasysh një qasje të ndryshme. Të ushtrohesh kur nuk po përparon në një situatë pune, ose sociale nuk do t`ju çojë askund.

Akrepi

Ka pyetje në lidhje me një histori që ju bëjnë të besoni se ishte e vërtetë pasi tani nuk jeni më aq të sigurt. Mos mendoni se jeni i vetmi që dyshoni për sjelljen e dikujt. Një koleg i zgjuar do t'ju çojë në njërën anë për të diskutuar çështjen në heshtje. Duke mbledhur fakte do të ndërtoni një rast të fortë kundër dikujt që ka abuzuar me pushtetin e tij.

Shigjetari

Përkrahja e një kolegu që mungon do t'i lërë përshtypje shefit tuaj dhe do t'ju ndihmojë të ngjiteni në shkallët e suksesit. Nëse jeni duke kërkuar punë, provoni të kërkoni në vende që nuk i keni menduar më parë. Një vendndodhje e re ose një skemë ri-trajnimi mund të përmirësojë shumë perspektivat tuaja.

Bricjapi

Sido që të ndodhë, sot duhet të përshtateni sa më shumë që të jetë e mundur. Ajo që duhet të bëni është të krijoni një sistem për të përfituar sa më shumë nga koha që keni në dispozicion. Një partner do të jetë më i kuptueshëm nga sa keni menduar se do të ishte kur ju duhet të tërhiqeni nga një marrëveshje e përbashkët.

Ujori

Një çështje e brendshme është vënë në krye. Edhe nëse keni pasur plane të tjera, duket se nuk keni zgjidhje tjetër veçse të ndihmoni në zgjidhjen e një çështjeje që mendoni se është trajtuar në mënyrën e gabuar. Jini krenarë për arritjet tuaja, por edhe të kujdesshëm që të mos lejoni që arritjet e kaluara t'ju devijojnë nga qëllimet aktuale.

Peshqit

Kur mendoni se sa herë ju dhe një partner biznesi apo romantik keni pasur konflikt kohët e fundit, mund të habiteni që jeni ende bashkë. Do të jetë një nënvlerësim të thuash se nuk ke qenë në të njëjtën gjatësi vale. Edhe një herë, do të debatoni për keqkuptimet më të vogla.