HOROSKOP

Horoskopi për datën 14 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 14 nëntor nga Russell Grant

Dashi 

Jeni të etur të ndani planet dhe idetë tuaja. Ju shpresoni që familja dhe miqtë tuaj të ecin së bashku me sugjerimet tuaja. Duhet të jeni më të kujdesshëm me idetë që ju japin të tjerët. Imagjinata e dikujt po e tepron, planet e tij janë joreale dhe mund të varet nga ju që t'ia tregoni me taktikë këtë gjë. 

Demi 

Një projekt në grup mund të përfitojë nga aftësitë tuaja praktike. Ju mund të mos jeni në humor për shoqëri. Një nevojë e fortë për pak paqe dhe qetësi do t'ju çojë pas skene. Do të përfitoni nga të qenit vetëm me mendimet tuaja dhe do të jeni edhe më produktiv duke punuar. 

Binjakët

Jini të përgatitur për disa trazira. Dikush, humori i të cilit është i paqëndrueshëm po bën shumë dëm në vendin tuaj të punës ose në shtëpi. Kontrolloni durimin tuaj se më pas mund të pendoheni. 

Gaforrja

Dikush po ju kërkon ndihmë financiare për të dalë nga një ngërç. Nëse keni mundësi, do të jeni të kënaqur që mund ta ndihmoni. Zhvillimet delikate në lidhje me paratë do të bëjnë që t`i shikoni financat nga disa këndvështrime të ndryshme. 

Luani

Jini realist dhe pranoni se një projekt nuk do të përfundojë në kohë. Kërkoni që një afat të zgjatet. Ju nuk doni të nxitoni dhe të bëni rrëmujë një pjesë të ndërlikuar të kësaj detyre. Sanksionet janë duke u vendosur dhe megjithëse kjo mund të shkaktojë zhgënjim të mëtejshëm, ju do të bëni çmos që t'i mbani brenda këtyre kufijve. 

Virgjëresha 

Një mik do të ndjekë shembullin tuaj pavarësisht se çfarë sugjeroni ose planifikoni të bëni. Ata janë gjithmonë të gatshëm të bien dakord me sugjerimet tuaja. Kjo ka filluar të bëhet e bezdisshme dhe mund të pyesni veten nëse ata do të kenë ndonjëherë idetë e tyre origjinale. Të paktën nuk do të duhet të humbni kohë duke debatuar. 

Peshorja

Një debat do zgjidhet çuditërisht lehtë. Ju dhe një mik apo partner i ngushtë keni një raport thuajse telepatik. Kjo rrit mirëkuptimin tuaj për njëri-tjetrin edhe pa folur asnjë fjalë. Ju po planifikoni të ecni përpara dhe po ndërmerrni hapa për t`u siguruar që kjo nuk do të lërë askënd në baltë. 

Akrepi 

Shqetësimi po ndikon në opinionin tuaj. Krijimi i një jete personale të rehatshme, të qëndrueshme do t'ju bëjë të ndiheni më pak të shqetësuar. Kur e keni të vështirë të frenoni energjinë tuaj të shqetësuar, dilni për një shëtitje. Kalimi i kohës në natyrë do t'i çojë problemet familjare dhe shtëpiake në perspektivën e duhur.

Shigjetari 

Mungesat e personelit dhe kufizime të tjera po jua bëjnë të vështirë të mbani  punën tuaj aty ku duhet. Jeni gati të shkurtoni orarin tuaj por kjo nuk do të jetë e lehtë. Shefi juaj ka filluar të presë shumë nga ju. Tregoni respekt për ata që ndodhen në pozitë mbi ju. Kjo do t`ju sillte qetësi shpirtërore.  

Bricjapi

Një zgjedhje apo veprim i vrullshëm mund të dëmtojë dikë që doni. Ju jeni jashtëzakonisht i shqetësuar, por nuk veproni sipas impulsit. Pavarësisht nëse jeni të zemëruar, të mërzitur apo të zhgënjyer, kanalizoni energjinë tuaj në një drejtim produktiv. Stresi ka filluar të dëmtojë shëndetin tuaj. Bëni një formë të lehtë ushtrimi. 

Ujori

Do gjeni gjuhën e përbashkët me dikë. Do kuptoni sa mirë është të jeni të bashkuar. Jini gjithashtu mirënjohës për fjalët e mençura që ky njeri thotë për ju. 

Peshqit 

Pasiguria në lidhje me një detyrë që keni marrë kohët e fundit ka qenë duke ju mbajtur zgjuar natën. Një përmbledhje e progresit tuaj do të dëbojë të gjitha mendimet që nuk ju ndihmojnë për të arritur këtë synim ambicioz. Ju jeni më të talentuar nga sa mendoni dhe së shpejti do të keni arsye të krenoheni me arritjet tuaja.