HOROSKOP

Horoskopi për datën 14 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 14 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Rezultatet që prisnit me padurim do të arrihen, por duhet të jeni të duruar. Këmbëngulni dhe jini të gatshëm t'u shkoni deri në fund. Pengesat do t'ju pengojnë në rrugën e arritjeve të qëllimeve tuaja, por ato mund të kapërcehen dhe ajo që duket si pengesë do t'ju mësojë të jeni të durueshëm dhe këmbëngulës.

Demi

Edhe pse po përpiqeni të jeni të kujdesshëm me paratë tuaja, ato po ju mbarojnë shumë shpejt. Ju kishit shpresuar të fillonit një projekt për rregullimin e shtëpisë, por përsëri kjo gjë do të vonohet. Mund të ndodhë që do t'ju duhet të ndryshoni disa plane për të përballuar kostot në rritje të jetesës.

Binjakët

Kërkoni shoqërinë e miqve që ju bëjnë të ndiheni mirë kur filloni të ndiheni të frustruar ose të zhgënjyer në punë. Nëse përpjekja juaj e parë nuk është e suksesshme, provoni përsëri dhe vazhdoni të përpiqeni derisa të filloni të merrni rezultate. Praktika do të bëjë përparim, mos shpenzoni shumë kohë vetëm.

Gaforrja

Nuk ka asgjë të keqe të ëndërrosh për një të ardhme të lumtur dhe të mrekullueshme. Ju keni pasur gjithmonë një imagjinatë të zhvilluar dhe kjo është mënyra juaj për t'i shpëtuar ashpërsisë së botës së përditshme. Vetëm sigurohuni që t'i mbani qëllimet tuaja për të ardhmen, praktike, të arsyeshme dhe realiste.

Luani

Vonesat dhe ndryshimet e planeve do t'ju shkaktojnë disa shqetësime. Nëse jeni duke udhëtuar, mund të vendosni ta shkurtoni udhëtimin tuaj. Jeni të vetëdijshëm se pakujdesia mund të shkaktojë aksidente dhe e dini që ata rreth jush nuk janë të kujdesshëm. Gabimet që ata bëjnë mund t'ju shkaktojnë probleme edhe juve.

Virgjëresha

Një ngjarje do të anulohet për shkak të krizës së kostos së jetesës. Organizatorët do të raportojnë se nuk duan të kalojnë kostot në rritje tek klientët. Kjo nuk do të thotë se nuk do të mbahet në një datë të mëvonshme. Një grup në komunitetin tuaj do të shpresojë të sigurojë një habitat të ri për jetën e egër dhe përfshirja juaj do të mirëpritet.

Peshorja

Dikush po përpiqet t'ju japë këshilla të dobishme. Ju e kuptoni se ata ju duan të mirën, por mund të mos jeni dakord me atë që ata thonë. Nuk mund të jeni kurrë kaq të vrazhdë t'i ktheni shpinën kujtdo që përpiqet t'ju ndihmojë, por kur bëhet fjalë për vendime të rëndësishme, do të dëshironi t'i merrni ato vetë.

Akrepi

Nuk mund të rrini duarkryq dhe të shikoni dikë që ka vështirësi. Mos hezitoni të ndërhyni dhe t'i ndihmoni ata. Ata mund të mos tregojnë mirënjohjen e tyre menjëherë, por me kalimin e kohës do t'ju ndihmojnë edhe juve në një situatë të vështirë.

Shigjetari

Partneri juaj do të ndajë dëshirën e tij për t`u argëtuar. Asnjëri prej jush nuk ka dëshirë për t`u bashkuar në një grup të madh. Jeni beqar dhe po kërkoni dashurinë? Një i sapoardhur në rrethin tuaj miqësor do të tërheqë vëmendjen tuaj. Koha do të tregojë nëse kjo do gjë do ju çojë në ndonjë lidhje apo jo.

Bricjapi

Nuk keni harruar një premtim që i keni bërë dikujt, thjesht nuk keni pasur kohë për ta realizaur këtë. Ju e kuptoni se ata po pyesin nëse do ta mbani fjalën tuaj dhe për këtë arsye do të bëni çdo përpjekje për t'i realizuar këto synime.

Ujori

Keni shumë për të ndarë dhe për t'i treguar një shoku që mund të mësojë nga ju. Ajo që i pengon ata të ecin përpara është qasja e tyre boshe ndaj jetës. Nëse ata nuk mund ta ndryshojnë këtë, ju nuk mund të bëni asgjë. Jepuni kohë që të mësojnë nga gabimet e tyre.

Peshqit

Refuzoni të përfshiheni në debate me njerëzit e tjerë. Çfarëdo qoftë ajo që po ndodh midis disa të afërmve qëndroni larg. Ky është lloji i konfliktit që do të zgjidhet me kalimin e kohës. Thjesht do t'ju lodhte emocionalisht nëse do të përfshiheshit.