Horoskop

Horoskopi për datën 14 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 14 prill nga Russell Grant

Dashi

Një nevojë e fortë për të arritur sukses në karrierë justifikon gjithçka që bëni. Shumë mirë që doni të arrini majat, por kjo nuk ka pse të jetë një luftë e tmerrshme. Kur të bëni atë që doni, fama dhe meritat do të jenë tuajat. Mos kërkoni miratimin e të tjerëve për gjërat që doni të bëni, i vetmi person që duhet të kënaqni është vetvetja. Delegoni punët e padëshiruara për kolegët, të afërmit dhe shokët e dhomës. Mos i bëni detyrat që ju lodhin dhe ju irritojnë.

Demi

Gjykimi i të tjerëve ju bën të mjerueshëm. Praktikimi i pranimit është një proces gradual, por i dobishëm. Herën tjetër që dikush të thotë ose të bëjë diçka që ju irriton, merrni frymë thellë. Kalimi i kësaj kohe vetëm mund të bëjë që të ndjeheni të izoluar dhe të tjetërsuar. Flisni me miqtë që ju bëjnë të qeshni. Nëse keni humbur kontaktin me rrethin tuaj shoqëror, gjeni një grup që i kushtohet një teme që ju bën të lumtur.

Binjakët

Nënshtrimi i një transformimi personal kërkon dashuri të pakushtëzuar për veten tuaj. Jepini vetes merita për faktin se keni ardhur deri këtu. Përgëzoni veten që u keni mbijetuar sfidave të jashtëzakonshme. Pranoni se gjithccka po shkon mirë dhe vlerësoni ato arritje. Ndaloni së hedhuri sa herë që dikush drejton gishtin tek ju. Është koha për të rregulluar ekuilibrin e fuqisë në këtë marrëdhënie. Pavarësisht nga marrëdhënia juaj, ju duhet të bëni kërkesat tuaja.

Gaforrja

Ndaloni së dhënuri partnerit tuaj aq shumë fuqi mbi ndjenjat tuaja. Nëse nuk jeni të kënaqur bëni diçka të veçantë për veten tuaj çdo ditë. Mos kërkoni miratimin e partnerit tuaj thjesht dëgjo zemrën tënde. Nuk do t'ju drejtojë gabim. Sa më shumë të shijoni jetën tuaj, aq më shumë do të rriten kërkesat për të lënë një punë që nuk është më e përshtatshme për ju. Filloni të kërkoni një pozicion që ju mbush me kënaqësi. Kur të bëni atë që doni, paratë do të vijnë.

Luani

Shmangni marrjen e masave ekstreme për shëndetin. Konsumoni prodhimet e freskëta, proteinat dhe drithërat në dietën tuaj gradualisht. Merruni me më shumë aktivitet fizik dhe bëni shumë shëtitje në natyrë. Një dëshirë për të udhëtuar mund të plotësohet në mënyra të ndryshme. Ju nuk mund të shkoni në një udhëtim në këtë kohë të papërshtatshme, prandaj lexoni një libër ose shihni një film. Mund të mësoni edhe një gjuhë të huaj.

Virgjëresha

Pavarësisht sa e dëshironi, do të jetë e pamundur të kontrolloni sjelljen e një personi gjatë një periudhe të zgjatur. Përpjekja për të ndryshuar partnerin tuaj romantik do të krijojnë zemërim dhe pakënaqësi. Mbështetuni tek dashuria e pakushtëzuar. Mos harroni pse e adhuroni të dashurinë tuaj. Një investim nuk po funksionon ashtu si dëshironi. Vendosni këto para drejt një industrie ose fushe që vlerësoni. Imagjinoni kontributet tuaja pët ta bërë botën një vend më të mirë për të jetuar.

Peshorja

Kur pësoni humbje financiare, qëndroni të qetë. Në vend që të shqetësoheni për bilancin tuaj bankar, imagjinoni veten të rrethuar me luks. Një qëndrim mirënjohjeje do të tërheqë bollëkun tuaj që dëshironi. Përqendrohuni në atë që keni dhe parashikoni atë që dëshironi. Vlera juaj për një person tjetër e tejkalon ndihmën tuaj. Mbetet në dorën tuaj për të qenë të lumtur, pavarësisht nga rrethanat tuaja. Marrja e kënaqësisë në jetë ju lartëson dhe ju frymëzon. Duke ndjekur përmbushjen personale me çdo kusht, marrëdhënia juaj do të bëhet më e fortë.

Akrepi

Shprehja e mendimeve po ju krijon telashe. Është koha për të mbajtur qëndrimin tuaj. Kjo nuk do të thotë që idetë tuaja nuk kanë vlerë; kjo do të thotë që njerëzit përreth jush nuk janë të gatshëm t'i dëgjojnë ata. Qëndrojni mendimeve tuaja. Ngadalë por me siguri, atmosfera do të ndryshojë. Njerëzit do të ulin mbrojtjen e tyre dhe do të bëhen më të prirur ndaj mënyrave të ndryshme të bërjes së gjërave. Brenda disa javësh, ju do të përshëndeteni si një hero për drejtimin e ekipit.

Shigjetari

Marrja e një pune fitimprurëse do t'ju japë mundësinë të zhvilloni shijet tuaja. Ju do të keni mundësinë të provoni gjërat më të imëta në jetë, si ushqime të ndryshme dhe mallra luksoze. Kur gjërat bëhen me e materiale cilësore, ato sjellin kënaqësi. Ndaloni së insistuari që është egoiste të dëshironi mallra të shtrenjta. Jeta ka për qëllim të shijohet. Njerëzit që kënaqin shqisat e tyre nuk janë egoistë; ata duan të ndjehen mirë. Bashkohuni edhe ju me ta, dashuria për jetën do të zgjerohet.

Bricjapi

Përpjekjet tuaja për të detyruar gjërat të shkojnë në rrugën që ju dëshironi është shterruese. Ju jeni shumë më i shkathët se sa e kuptoni. Në momentin që do të pushoni, do të vini re një rrugë të qartë për dëshirën tuaj që kërkon pak përpjekje. Partneri juaj romantik do të vërejë ndryshimin në sjelljen tuaj dhe do të shqetësohet. Ju jeni shumë ambicioz. Suksesi juaj do të zgjerohet kur të ndaloni së larguari nga rrjedha e vazhdueshme e bollëkut që është në dispozicion.

Ujori

Nuk është e nevojshme të shmangni njerëzit problematikë që të jeni të lumtur. Gjëja e rëndësishme për të mbajtur mend është që kënaqësia vjen nga brenda. Sapo të ndaloni ti ndaloni të tjerët për të ndikuar në gjendjen tuaj shpirtërore, zemra juaj do të fluturojë. Edhe dëmtuesit do t'ju bëjnë të qeshni. Përpjekja për të kaluar një detyrë krijuese po ju bën të mjerueshëm. Në vend që të përpiqeni për një zgjidhje, përqendrohuni në një detyrë të këndshme që nuk kërkon shumë vëmendje.

Peshqit

Kur respektoni të tjerët, është e lehtë të merrni atë që dëshironi. Ndihma do të arrijë në mënyra të papritura dhe në vende të pamundura. Bëni misionin tuaj për të trajtuar këdo që hasni me kujdes dhe respekt. Do të vini re një përmirësim të madh në ditën tuaj. Përkundër asaj që mendoni, paratë nuk janë zgjidhja për problemet tuaja. Ajo që do të përmirësojë vërtet jetën tuaj është një vlerësim i thellë për bekimet tuaja. Nuk është e nevojshme të jesh milioner për t'u qetësuar, i lumtur dhe i angazhuar me jetën.