HOROSKOP

Horoskopi për datën 14 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 14 prill nga Russell Grant

Dashi

Zgjedhjet që duhet të bëni janë të rëndësishme dhe mund të kenë pasoja të mëdha. Kjo është arsyeja pse ju doni të merrni gjithë kohën që ju duhet. Doni të ëndërroni dhe nuk ka asgjë të keqe, për aq kohë sa kur është koha të përballeni me realitetin, të ktheheni përsëri me këmbë në tokë.

Demi

Njerëzit po ju bindin të eksploroni potenciale dhe mundësi të reja. Duhet të ketë diçka në ato që thonë ata sepse është e rrallë që ju të pranoni të bëni ndryshime të pasigurta. Ju e kuptoni që disa rrugë do të çojnë në rrugë pa krye, edhe nëse duken si alternativa të sigurta. Prakticiteti juaj do t`ju nxjerrë nga çdo vështirësi.

Binjakët

Falë mbështetjes së dobishme të disa njerëzve të aftë dhe të talentuar, ju mund të prisni të bëni përparim në ambiciet tuaja. Miqtë dhe kolegët nuk do të duhet t'ju shtyjnë të shkoni përpara. Ky është shansi juaj për të përfituar nga puna me një ekip mbështetës dhe nuk është ajo që synoni ta injoroni.

Gaforrja

A ka vërtet rëndësi se çfarë mendoni për dikë me të cilin punoni ose studioni? Për sa kohë që ata vazhdojnë punën dhe bëjnë pjesën e tyre të punës, nuk duhet të keni ankesa. Nëse e gjeni veten nën shoqërinë e dikujt që nuk e keni qejf, bëni një përpjekje.

Luani

Dikush që është i ri në punë është i hutuar dhe i pasigurt. Nuk është i sigurt për kryerjen e disa detyrave dhe mund ta ndjeni hutimin. Për shkak se ata nuk do të duan t`ju shkaktojnë ndonjë shqetësim, mund të duhet të këmbëngulni t'u jepni një dorë ndihme. Mbështetja juaj do t'ua lehtësojë mendimet.

Virgjëresha

Jo gjithçka do të shkojë sipas mënyrës tuaj, por në të njëjtën kohë ju po filloni të shihni dritën në fund të tunelit. Pengesat e vogla mund të kapërcehen, kështu që mos u zhgënjeni shumë. Disa nga problemet tuaja do të lidhen me njerëz që duket se kanë shumë për të bërë dhe shumë pak kohë për ju.

Peshorja

Ka pak marrëveshje në një grup dhe ju mund të preferoni të merreni me shumicën e gjërave vetë. Kjo përvojë do të jetë e mirë për ju kur zakonisht preferoni të bashkoni forcat me të tjerët. Dikush që normalisht është i këndshëm po sillet shumë çuditshëm dhe derisa të shpjegojnë se çfarë po ndodh, ju do të preferoni ta shmangni.

Akrepi

Ju keni qenë gjithmonë intuitiv. Edhe në një situatë grupi do të jeni i pari që do ta zbuloni diçka. Më pas do ta ndani edhe me të tjerët.

Shigjetari

Një mik që duhet të jetë më mbështetës nuk po ju ndihmon. Ai do të këmbëngulë se po vepron në interesin tuaj më të lartë, por ju nuk shihni shenja të kësaj dhe duhet t'i bëni me dije se si ndiheni. Kjo nuk është një kohë e mirë për të bërë ndonjë plan të madh për përmirësimin e shtëpisë.

Bricjapi

Me ndihmën e të tjerëve do të bëni përparim në synimet tuaja. Renditja e punëve praktike të jetës është një nga përparësitë tuaja kryesore. Mund të jetë befasuese se sa të gatshëm janë njerëzit e tjerë për t'ju dhënë mbështetjen që ju nevojitet kur keni nevojë për të. Ju keni qenë gjithmonë aty për ta dhe kjo është mënyra e tyre për të treguar vlerësimin.

Ujori

Kjo është një kohë e mirë për të nisur fillime të reja veçanërisht nëse këto në një farë mënyre përfshijnë udhëtime ose qëllime në horizontin tuaj të largët. Familjarët dhe miqtë që gjithmonë thoshin se do t'ju mbështesnin, janë të lumtur të pranojnë të ndajnë përgjegjësinë dhe punën. Për shkak të kësaj ju do të jeni të kënaqur me marrëveshjet e arritura.

Peshqit

Vëmendja juaj do të tërhiqet nga çështjet e parave edhe pse do të donit ta injoronit këtë me shpresën se do të zhdukej. Një mik praktik do t'ju akuzojë se nuk keni menduar si duhet aty ku keni të bëni me financat. Disa shpenzime të pakujdesshme të kohëve të fundit ju kanë lënë në një dilemë të vështirë. Kërkoni ndihmë nëse nuk jeni i sigurt se çfarë të bëni.