HOROSKOP

Horoskopi për datën 14 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 14 shtator nga Russell Grant

Dashi

Shpresat dhe qëllimet e veçanta janë në mendjen tuaj kur një numër ngjarjesh ju shtyjnë të mendoni për qëllimet që keni dashur gjithmonë të arrini. Do të bëni një përpjekje të vërtetë për t'i arritur këto. Njerëzit do t'ju mbështesin në gjithçka që bëni.

Demi

Përgjegjësia shtesë po bie mbi ju. Një koleg po përgatitet për një intervistë, ose ka marrë raport mjekësor. Sido që të jetë, kjo po ju vë një barrë të rëndë mbi supet tuaja. Mendoni dy herë para se të merrni një ofertë për t'u përfshirë në një projekt të komunitetit edhe nëse ideja ju tërheq vërtet.

Binjakët

Po përpiqeni të jeni diplomat sepse po i shpjegoni diçka dikujt që e doni, por ata nuk po dëgjojnë atë që thoni. Ata duket se e kanë humbur thelbin. Partneri juaj nuk është në harmoni me nevojat dhe ndjenjat tuaja dhe diçka që është e rëndësishme për ju, nuk është për ata.

Gaforrja

Lajmet e mira do të merren në zyrë. Keni një ndjenjë se së shpejti do të keni diçka për të festuar. Me të gjithë dëshirën që keni, nuk duhet që të transmetoni asnjë informacion që nuk e keni dëgjuar nga njerëz seriozë. Shumë shpejt interesat tuaja personale do lëvizin.

Luani

Po merrni me shumë angazhime të natyrës profesionale. Një partner i kujdesshëm mund të pyesë nëse do të ketë vend në jetën tuaj për t`u përshtatur me gjithçka. Një vendim impulsiv mund të ketë pasoja të mëdha. Marrëveshjet që përfshijnë prona, ose financa do të shkojnë mirë. Do të dëshironi që njerëzit të shohin që ju e dini se çfarë po bëni.

Virgjëresha

Ritmi i përpjekjes së një ekipi do të përshpejtohet kur të dalë se nuk jeni i vetmi që dëshironi disa punë shtesë. Jeni gati për të kaluar në gjëra të tjera tani. Kjo është arsyeja pse do të jeni të shpejtë për të marrë një sfidë të re në vend që të prisni që mundësitë të vijnë tek ju.

Peshorja

Një koleg ose mik do të jetë i sinqertë për një problem personal dhe ju mund të ndjeni se ata presin që të keni një zgjidhje. E gjithë situata do t'ju bëjë të ndiheni jo komod veçanërisht nëse nuk e njihni dhe aq shumë. Gjithçka që mund të bëni, është t`i jepni ndonjë këshillë.

Akrepi

Derisa të qetësohet gjithçka, do të jetë e vështirë të dihet nëse një vendim ishte i suksesshëm, por ajo që është e rëndësishme është që ju po bëni një zgjedhje bazuar në atë që ju duket e drejtë aktualisht. Disa gjëra kanë aq shumë kuptim për ju sa do të vazhdoni me ose pa miratimin e familjes tuaj.

Shigjetari

Për shkak të çështjeve jashtë kontrollit tuaj, do të pritet që të qëndroni në këmbë për një koleg ose shok të skuadrës që mungon. Ju mund të thoni jo gjithmonë, por ndërgjegjja juaj nuk do t'ju lejojë pasi e dini se njerëzit e tjerë mbështeten tek ju për t'i ndihmuar ata dhe ju jeni një nga të paktët të kualifikuar për ta trajtuar këtë problem.

Bricjapi

Partneri ose një i afërm do t'ju akuzojë se shpenzoni shumë për kënaqësi. Pyesni veten se nga u erdhi kjo ide, pasi ti je më i kujdesshmi në familje me paratë. Shikoni shpenzimet e familjarëve. Tuajat nuk kanë asnjë problem.

Ujori

Në çështje që po diskutohen, shmangni acarimin, bisedoni me qetësi dhe do të gjendet një kompromis. Ju do të tejkaloni veten në çështjet profesionale. Duket se idetë tuaja nuk kanë fund. Ata që janë në pozita të autoritetit do ta bëjnë të qartë se janë të impresionuar nga ju.

Peshqit

Përdorni moderimin në gjithçka që bëni, pasi energjia dhe entuziazmi mbaron shumë shpejt. Mund të habiteni nga ndryshimi i humorit nga fillimi i ditës deri në fund. Është thelbësore që t`i mbani të dyja këmbët në tokë.