HOROSKOP

Horoskopi për datën 14 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 14 tetor nga Russell Grant

Dashi

Dikush pret që ju të ndiqni idetë e tij. Ata nuk ju njohin vërtet. Ju nuk jeni tipi i personit që e merr lehtë këtë lloj sjelljeje dhe do të kundërshtoni sugjerimet e tyre. Ata do të zbulojnë se ju nuk jeni aq lehtë për t’u udhëhequr.

Demi

Prej disa ditësh po mendoni për një problem apo vendim. Ju jeni gati të vendosni për këtë dhe të vazhdoni përpara. Familja dhe miqtë tuaj do të jenë të lehtësuar dhe të kënaqur që më në fund mund ta lini pas vetes këtë çështje.

Binjakët

Kushtojini vëmendje asaj që thonë të tjerët. Me të vërtetë nuk po dëgjoni ndërsa kontrolloni mesazhet me tekst. Ose po e merrni dikë si të mirëqenë ose ai po përfiton prej jush. Kjo mund të shkaktojë shumë armiqësi. Duhet më shumë komunikim.

Gaforrja

Nëse nuk keni zgjidhje tjetër veçse të merrni një vendim financiar, shikoni këtë çështje nga të gjitha këndvështrimet, edhe ato që nuk janë të dukshme. Derisa të shikoni më thellë situatën, përmbahuni nga deklarimi i pikëpamjeve tuaja. Shmangni çdo formë rreziku. Tregoni kujdes kur blini ose shisni.

Luani

Ka kaq shumë në botën tuaj, si në shtëpi ashtu edhe në punë, që duket se po shkojnë ashtu siç doni ju. Do të ndiheshit më të lumtur për këtë nëse njerëzit e tjerë mund të ndanin të njëjta ndjesi me ju, por një mik ndihet i dobët dhe ju nuk dini çfarë të bëni për t'i gëzuar.

Virgjëresha

Ju e dini se çfarë do të bëni dhe nuk do të lejoni askënd t'ju ndalojë. Do të ketë njerëz që do të përpiqen t'ju përfshijnë në planet e tyre, por ju do t'i refuzoni me butësi dhe me vendosmëri. Sot, thjesht nuk jeni të interesuar. Jeni të fokusuar në qëllimet tuaja.

Peshorja

A mund t'i përmbushni detyrimet që po merrni përsipër tani apo do të jenë të gjitha të tepërta për ju? Këto ditë ju duket se po merrni përsipër gjithnjë e më shumë dhe do të jetë nevoja të vendosni një kufi. Ju jeni duke bërë shumë sakrifica personale për hir të punës tuaj.

Akrepi

Blerjet do të ndihen terapeutike veçanërisht nëse jeni duke u endur nëpër tregjet lokale. Ju mund të mbështeteni në burimet tuaja të brendshme për t'ju ndihmuar të kaloni një zhgënjim të kohëve të fundit.

Shigjetari

Nivelet tuaja të energjisë janë të ulëta dhe pavarësisht nga të gjitha qëllimet e mira, thjesht nuk do të arrini të kaloni detyrat që të tjerët presin nga ju ose që ju kanë vendosur sot. Ka shumë për të bërë, por ju thjesht nuk jeni në humor për ta bërë atë.

Bricjapi

Qetësia juaj frymëzon besim gjatë një situate të vështirë. Njerëzit janë të impresionuar nga mënyra se si trajtoni një çështje kontestuese. Aftësia juaj për t'u marrë me efikasitet me një krizë të vogël do të rrisë reputacionin tuaj profesional. Mos u habitni nëse ju ofrohet një rritje në detyrë.

Ujori

Pavarësisht nga dëshira që keni, ka punë që duhet t'i kryeni. Sa më shpejt të përveshni mëngët dhe ta bëni këtë, aq më të lumtur do të ndiheni. Po bëhen plane emocionuese për dalje, udhëtime speciale apo pushime. Mbani një sy të ngushtë në të gjitha shpenzimet e përfshira.

Peshqit

Një koleg i sëmurë do t'ju telefonojë duke jua lënë të gjithë ju ngarkesën e punës. Kjo nuk është hera e parë që ndodh. Me të drejtë je i mërzitur nga kjo.