HOROSKOP

Horoskopi për datën 15 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 15 gusht nga Russell Grant

Dashi

Dikush ju ka premtuar se do të jetë në kontakt me ju sot. Ju mendoni se idetë e do të jenë të dobishme për një hap që do të ndërmerrni, por nuk dëshironi ta merrni si të mirëqenë mbështetjen e tyre. Derisa të dëgjoni prej tyre, do të jetë e vështirë të përqendroheni në ndonjë gjë tjetër.

Demi

Një përpjekje në grup do të sigurojë që asgjë të mos duket si punë e vështirë. Edhe pse mund të mos ndiheni shumë energjikë, ndarja e përgjegjësisë me të tjerët do ta bëjë ditën tuaj të qetë. Ju nuk do t'i thoni jo asnjë oferte ndihme që ju vjen, por tregohuni i kujdesshëm gjithashtu, një mik ose i njohur mund të ketë nevojë për ndihmë.

Binjakët

Ju thjesht dëshironi të ndiheni më të sigurt për një intervistë, provim ose audicion që duhet të merrni pjesë. Mbajeni kokën lart dhe mos qëndroni të shqetësuar. Vazhdoni t'i thoni vetes se do t’ja dilni.

Gaforrja

Dikush kërkon këshilla për një çështje për të cilën keni ndjenja të forta. Nuk do të jetë e lehtë të japësh një pamje të paanshme. Tensioni në familje po ju shqetëson edhe pse po përpiqeni ta injoroni me shpresën se do të largohet.

Luani

Po i vjen fundi një projekti ose situate dhe po përgatiteni për diçka tjetër. Kjo mund të jetë një kohë mjaft stresuese për ju kur do të shpresoni që ndryshimet që do ndodhin të shkojnë mirë. Ju mund të kuptoni nevojën për të qenë jashtëzakonisht të kujdesshëm kur merrni vendime.

Virgjëresha

Një shok skuadre ose koleg po dështon ndaj një sipërmarrjeje të përbashkët. Kjo mund të jetë e pakëndshme kur në fakt keni disa ide të shkëlqyera se si ta zhvilloni këtë projekt. Nëse është e nevojshme, dilni vullnetarisht për të vazhduar me disa nga punët vetë.

Peshorja

Besojini intuitës suaj dhe do të shmangni marrjen e një vendimi të keq blerjeje. Ju mund të kuptoni kur një marrëveshje ose ofertë nuk është aq e mrekullueshme sa e bën një shitës. Një prekje telepatie ekziston në një marrëdhënie të ngushtë ose miqësi. Kjo do të jetë argëtuese dhe e dobishme. Dikush do të jetë mirënjohës për mënyrën se si mund të kuptoni ndjenjat e tij.

Akrepi

Përpara se të bëni ndonjë ndryshim të madh, duhet të keni parasysh dëshirat dhe mendimet e atyre që janë më afër jush. Ju jeni të sinqertë dhe besnikë në marrëdhëniet tuaja dhe familja juaj e di që ju keni gjithmonë në zemër interesat e tyre më të mira.

Shigjetari

Në vendin e punës priten disa ndryshime dhe kjo është arsyeja që sot do të keni një ditë të lumtur. Mendja juaj po gumëzhin me ide, opsione dhe mundësi të reja. Edhe kolegët do të jenë të kapur nga kjo valë entuziazmi dhe pritjeje.

Bricjapi

Sot ju do të merreni me çështje që kanë të bëjnë me jetën tuaj të dashurisë, një partneritet të ngushtë ose një miqësi që është e rëndësishme për ju. Edhe pse kohët e fundit dikush e ka pasur të vështirë t'ju afrohet, mund ta befasoni duke iu drejtuar temave që nuk keni dashur t'i diskutoni në të kaluarën.

Ujori

Kjo do të ishte një kohë ideale për fillimet e reja që keni menduar për të bërë. Ju keni energjinë dhe vendosmërinë për t'i bërë të suksesshme ambiciet tuaja dhe keni pjesën tjetër të javës për t'iu përkushtuar kësaj sipërmarrjeje të re.

Peshqit

Paqja shpirtërore është diçka që duhet ndjekur me vetëdije. Shmangni njerëzit që janë tepër agresivë ose dominues. Mundohuni të kaloni sa më shumë kohë larg vendeve të mbushura me njerëz. Ju gjithashtu mund të dëshironi të shmangni një koleg të qetë, qëndrimi i përmbajtur i të cilit ju bën të shqetësuar.