HOROSKOP

Horoskopi për datën 15 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 15 janar nga Russell Grant

Dashi

Gjërat e vogla po shkojnë keq. Kolegët do t`ju thonë se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar dhe se të gjithë bëjnë gabime. Kjo nuk ju bën të ndiheni më mirë dhe të merrni veten e të filloni nga e para.

Demi

Ju nuk do të hezitoni t'i kushtoni kohë dhe burime një kauze të denjë. Përfshirja në një projekt të komunitetit do t'ju bëjë të ndiheni sikur po ndihmoni për të bërë një ndryshim real dhe pozitiv. Shikoni të aplikoni në një institucion fetar ose kulturor për financim. Do të merrni një mbështetje.

Binjakët

Një ofertë udhëtimi do t'ju bëjë të hidheni përpjet nga gëzimi. Pasi të keni marrë parasysh të gjitha ato që janë thënë, mund të vini re se ka diçka të fshehur pas kësaj.

Gaforrja

Jeni të shqetësuar për sjelljen e pakujdesshme të një të dashuri. Të qenit i vetmi i bindur në këtë marrëdhënie nuk po ju çon askund. Dikush po merr disa vendime të gabuara, por nuk do të dëgjojë këshilla. Lëreni ta zbulojë vetë në fund fare sa gabim e ka.

Luani

Ka shumë punë në emrin tuaj dhe disa oferta emocionuese janë rrugës. Ngjarjet po çojnë në disa ndryshime të rëndësishme në jetën tuaj. Mbajini sytë hapur. Ju nuk doni të jeni i fundit për të parë se çfarë po ndodh në të vërtetë. Jini të gatshëm të veproni shpejt.

Virgjëresha

Keni kursyer shumë për të bërë një blerje të madhe. Tani një partner ose një i afërm i vjetër do të sugjerojë që paratë të shpenzohen diku tjetër. Qëndrimi i tyre do t'ju shqetësojë. Nëse dikush po bën kërkesa të padrejta, jini të gatshëm të vendosni disa kufij mes jush. Vazhdoni me planet tuaja. Pse i le të tjerët të të ndalojnë?

Peshorja

Ju dhe një i dashur keni shumë për të diskutuar. Kohët e fundit nuk keni pasur shumë mundësi të kaloni kohë së bashku. Gjejeni kohën tani. Mesazhet me tekst janë ok, por jo për përgjithmonë.

Akrepi

Edhe pse mund të keni sukses të gëzoni një mik të mërzitur, shoqëria e tyre mund të ketë efektin e kundërt tek ju. Ju jeni veçanërisht të ndjeshëm ndaj atmosferës, ndaj humorit dhe ndjenjave të njerëzve të tjerë dhe jeni fort nën kontrollin e emocioneve tuaja. Mos harroni se është e rëndësishme të kujdeseni për veten, edhe nëse kjo do të thotë të zhgënjeni të tjerët.

Shigjetari

Një debat i fundit ju ka mërzitur me një koleg. Do të dëshironit që ata të dilnin nga ajo. Doni t`i lini të gjitha pas krahëve, por nuk kuptoni pse ky njeri vazhdon të jetë i inatosur. Diçka nuk po funksionon dhe mund të varet nga ju që ta ndryshoni atë.

Bricjapi

Mendja dhe imagjinata juaj po udhëtojnë nëpër rrugë të pazakonta. Këndvështrimi ndryshe i financave mund t’ju ??çojë në krijimin e disa ideve të shkëlqyera për të fituar para. Ju normalisht mund të preferoni të shikoni me kujdes çështjet e përditshme, por instinkti po ju thotë të jeni fleksibël dhe të eksperimentoni.

Ujori

Konflikti i brendshëm po shkakton probleme në një marrëdhënie. Nuk mund t’ia shpjegoni ndjenjat tuaja një partneri, sepse nuk dini si ndiheni në të vërtetë. Përgjigja për shqetësimet e pazgjidhura nuk qëndron në mbajtjen e tyre për vete. Është koha të hapeni. Pasi të filloni të flisni, do t`i gjeni vetë fjalët.

Peshqit

Një mik apo i afërm do të vendosë t`ju ndihmojë. Mbajini shënim këshillat se nuk do jetë gjithmonë aty për t`ju ndihmuar.