HOROSKOP

Horoskopi për datën 15 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 15 janar nga Russell Grant

Dashi

Një shoku apo kolegu i është dhënë një goditje shkatërruese. Me mbështetjen tuaj ata mund të kenë një fillim të ri. Një situatë e ndërlikuar do të duhet të mendohet mirë përpara se të merrni përgjigje.

Demi

Qoftë duke udhëtuar në një destinacion të largët apo duke shpresuar të zgjeroni horizontet tuaja, ndeshen zhgënjime. Komunikimi me natyrën do të jetë një shmangie e mirëpritur.

Binjakët

Nuk mund ta detyroni dikë të kuptojë një çështje financiare nëse refuzon të dëgjojë. Disa njerëz duhet të mësojnë nga gabimet e tyre dhe ky është një shembull. Mos u shqetësoni se ku mund të çojë sjellja e një shoku ose kolegu dhe vazhdoni me jetën tuaj.

Gaforrja

Ju dhe partneri jeni në harmoni të përsosur me njëri-tjetrin. Vendimi për t'i bërë gjërat më të përhershme mes jush do të vijë lehtësisht. Asnjëri prej jush nuk e trajton romancën sikur të jetë një lojë joserioze. Për planet e përbashkëta afatgjata do të bini dakord. Jeni beqar? Dhënia e mbështetjes për dikë që ka nevojë mund të çojë në fillimin e një miqësie të qëndrueshme.

Luani

Arritja e një kompromisi për çështjet e përbashkëta financiare do të marrë kohë, por është e mundur. Ju dhe një partner duhet të keni një diskutim të sinqertë. Ju dëshironi që të tjerët të kuptojnë këndvështrimin tuaj, por duhet të përpiqeni gjithashtu të kuptoni se çfarë thonë ata. Kjo mund të sjellë një kompromis.

Virgjëresha

Një mik apo fqinj kërkon diçka nga ju dhe duke qenë se ju kanë bërë një nder kohët e fundit, mendojnë se kanë të drejtë të presin që ju t'ia shpërbleni veprën e mirë. Ju ndiheni të bllokuar dhe të detyruar ta bëni këtë, por do të ishte më mirë ta kaloni tani. Në të ardhmen mund të mendoni dy herë për ndihmën e kujt pranoni.

Peshorja

Një falje që bën dikush nuk do të thotë asgjë nëse nuk vërtetojnë me veprimet e tyre se kanë ndërmend ta korrigjojnë gabimin. Shumë njerëz janë lënduar nga sjellja e tyre dhe përgjithësisht mendohet se duhet bërë më shumë për të trajtuar një çështje që po shkakton fërkime të vazhdueshme.

Akrepi

Njerëzit lart në hierarki po shikojnë opsione për të ndihmuar ata që kanë nevojë për të kaluar kohët e vështira që do të kenë përpara. Pavarësisht nëse kjo do të thotë të krijosh një projekt të ri bamirësie apo komuniteti, vullnetarizmi për të ndihmuar do t'ju bëjë të ndiheni se po bëni diçka për komunitetin.

Shigjetari

Provoni të shikoni një situatë frustruese nga këndvështrime të ndryshme. Ka disa mënyra për të dalë nga një situatë e vështirë. Nëse keni një problem që lidhet me financat e përbashkëta, mos ia lini të tjerëve të marrin të gjitha vendimet. Jini të gatshëm të flisni dhe inkurajoni të gjithë ata që janë të përfshirë të diskutojnë opsionet e disponueshme.

Bricjapi

Keni disa zgjedhje të vështira përpara. Ju dëshironi një gjë, por dikush në familje po planifikon diçka krejtësisht të ndryshme. Mund të duket sikur ky është një test kozmik i vendosmërisë suaj dhe do të keni ndërmend të qëndroni në vendimet tuaja. Përmbahuni nga përfshirja në debate.

Ujori

Thjesht nuk mund të vazhdoni t'i jepni vëmendje gjatë gjithë kohës një miku që po qan. Mos u ndjeni kaq fajtor. Mund të ketë skema ose organizata në zonën tuaj që mund të ndihmojnë në zgjidhjen e këtij problemi.

Peshqit

Kushtojini pak kohë çdo ditë një projekti sfidues dhe do të filloni të shihni rezultate. Puna krijuese do t'ju sjellë një humor të mirë. Një riparim i shtëpisë do të dëmtojë buxhetin tuaj. Një i afërm bujar mund të ofrojë ndihmë nëse jeni duke luftuar për të paguar faturat bazë të familjes.