HOROSKOP

Horoskopi për datën 15 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 15 korrik nga Russell Grant

Dashi

Përpiquni të mos shfaqni zhgënjimin tuaj kur planet e mbrëmjes anulohen ose vonohen për shkak të kërkesave të punës suaj ose të dikujt tjetër. Së shpejti mund të pritet përparim nëse po ndryshoni adresën. Një transaksion në lidhje me një pronë pothuajse ka përfunduar.

Demi

Do të humbisni një mundësi për t'iu qasur një detyre në mënyra të reja, nëse doni të ndiqni rutinat. Pranimi i një oferte për të punuar me mjete të reja do të ndezë imagjinatën tuaj. Mendoni për t'iu qasur detyrave në mënyra të ndryshme dhe për të eksperimentuar me ide të pazakonta.

Binjakët

Rrethanat ju bëjnë sërish bashkë juve dhe dikë me të cilin nuk keni shkuar mirë në të kaluarën. Ju mund të jeni rritur me besimin se ujku qimen e ndërron, por zakonin s`e harron, por disa njerëz mund dhe ndryshojnë. Ju mund të habiteni nga ndryshimi i tyre madje.

Gaforrja

Sigurohuni që të mos jeni ju ai që transmetoni thashetheme të pabaza. Mendojini mirë ato që thoni gjatë bisedave për të mbrojtur reputacionin tuaj. Mos u besoni as thashethemeve që ju janë thënë nga dikush. Imagjinatën mbajeni nën kontroll.

Luani

Do të merrni shumë inkurajim për të vënë në jetë idetë tuaja imagjinare. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të menduar në mënyrë kreative për punët praktike. Ju e dini prej disa kohësh që nuk i keni shfrytëzuar maksimalisht aftësitë tuaja dhe ky është shansi juaj për të zhvilluar ndonjë talent artistik që zotëroni.

Virgjëresha

Dikush në familje do t'ju këshillojë për çështjet financiare. Ju mund të mendoni se duke ndjekur sugjerimet e tyre, po u jepni më shumë kontroll mbi paratë tuaja. Nëse nuk ndiheni të lumtur për hapjen e një llogarie të përbashkët bankare ose për të hyrë në një marrëveshje të përbashkët financiare, mos e bëni. Ju duhet të jeni i zoti i vetes.

Peshorja

Përpara se të filloni një projekt për përmirësimin e shtëpisë, pavarësisht nëse janë produkte apo punëtorë ato që po kërkoni, kontrolloni faqet e internetit për të krahasuar çmimet. Ka pasur një punë të vështirë që e keni shtyrë, sepse e dini që hapja e kësaj teme do të mund të nxisë një diskutim të vështirë. Ju jeni gati ta përballoni këtë tani.

Akrepi

Nëse një takim ose nisja e një projekti në grup shtyhet, shikojeni këtë si mundësinë që keni pasur nevojë për t'u çlodhur. Do të keni mundësi ta ngadalësoni ritmin e jetës. Nëse vazhdoni ta shtyni veten më tej, do të konsumoheni totalisht.

Shigjetari

Jini vigjilent për mundësitë e fshehura. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të vënë në jetë planet pasi keni energji, besim dhe e dini se çfarë po bëni. Si mendërisht, ashtu edhe fizikisht duhet të ndiheni më shumë se zakonisht në top formë. Kjo është arsyeja pse nuk mund të uleni duke pritur për njerëz të tjerë mezi veprojnë dhe reagojnë.

Bricjapi

Nuk jeni në humor për të humbur kohë me njerëz që nuk kanë motivim. Ju thjesht dëshironi të vazhdoni me punën përpara dhe të arrini rezultate. Jeni të tunduar të përpiqeni të organizoni njerëz që janë më pak të motivuar se ju, por përpjekje të tilla nuk ka të ngjarë të kenë ndonjë efekt tjetër përveçse t'ju bëjnë të ndiheni edhe më të frustruar.

Ujori

Dikush kërkon një vendim të menjëhershëm nga ju dhe ju mund ta ndjeni padurimin e tij. Ata së shpejti do të zbulojnë se pavarësisht nga personaliteti juaj i qetë, ju gjithashtu mund të jeni kokëfortë kur dëshironi. Ekziston një gjë që nuk ju pëlqen dhe ajo është të shtyheni për të bërë gjëra që nuk doni t`i bëni.

Peshqit

Një ndryshim po vjen. Dikush do të përmendë një problem që ka pasur së fundmi. Papritmas do të kuptoni se sa e rëndësishme është kjo për situatën tuaj. Pavarësisht se sa shumë përpiqeni ta hiqni këtë nga mendja juaj, do të vazhdojë të rikthehet. Nëse keni një mik që është ekspert në këtë fushë, një telefonatë e shpejtë do t'ju ndihmojë t'i shihni gjërat në perspektivë.