HOROSKOP

Horoskopi për datën 15 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 15 maj nga Russell Grant

Dashi

Keni qenë gjithmonë punëtor, por është e rëndësishme të keni edhe një jetë personale të dobishme. Ju keni vënë marrë shumë përgjegjësi në punën tuaj dhe duhet të merrni pak kohë pushim. Udhëtimi për kënaqësi do t'ju ngrejë humorin.

Demi

Një çështje që shkakton grindje mund të zvarritet kur ta gjeni veten përballë dikujt që është aq kokëfortë sa ju. Bëni më shumë pyetje dhe mund të zbuloni diçka që do t'ju ndihmojë t'i jepni një fund të shpejtë këtij debate.

Binjakët

Dikush ju ka provokuar qëllimisht duke bërë deklarata me qëllim që t'ju shqetësojë. Komentet e tyre nuk përputhen me besimet dhe parimet tuaja kryesore, por mos u bëni karrem. Mbani qëndrimin tuaj dhe bini dakord që secili ka të drejtën e mendimit të tij dhe i juaji ndodh të ndryshojë shumë nga i tyri.

Gaforrja

Frenoni një tendencë posesive. Një ngjarje shqetësuese e kohëve të fundit do t'ju bëjë të ndiheni të pasigurt për disa marrëdhënie. Nëse kapeni fort pas një partneri të ri ose miku të ngushtë, mund t'i largoni ata. Bilanci është çelësi në të gjitha marrëdhëniet. Një ekuilibër midis përqendrimit në jetën tuaj dhe kalimit të kohës me ata për të cilët kujdeseni.

Luani

Bisedat me një të afërm më të vjetër do t'ju frymëzojnë të dëshironi të zbuloni më shumë për historinë tuaj familjare. Një mik i ditur do t'ju japë disa këshilla se si mund ta bëni këtë. Sa më i sigurt të ndiheni për një punë, aq më pak shanse do të keni që të bëni gabime.

Virgjëresha

Vendosni objektiva dhe filloni të ecni përpara drejt vendit ku dëshironi të jeni. Do të fitoni më shumë respekt në vendin e punës, ose në një situatë grupi kur njerëzit të shohin se jeni të sigurt tek vetja. Të ëndërrosh për atë që mund të kishe, nuk do të të çojë askund. Merrni hapa drejt qëllimit tuaj.

Peshorja

Është koha për të mbajtur qëndrim. Ju keni qenë shumë të dobishëm, shumë të detyruar dhe shumë të sjellshëm me dikë dhe tani ata po përfitojnë nga natyra juaj e mirë. Në vend që të vlerësojnë gjithçka që bëni për ta, e marrin për të mirëqenë. Ju preferoni marrëdhënie paqësore, por gjithashtu besoni në drejtësinë për të gjithë dhe aktualisht dikush nuk është aspak i drejtë me ju.

Akrepi

Keni bërë më shumë se sa duhet për dikë që është mbështetur shumë tek ju kohët e fundit. Detyrimet ndaj familjes dhe miqve kanë filluar të ndihen mbytëse. Të reduktosh përgjegjësitë e tua do të thotë t'i thuash dikujt që nuk je më i gatshëm të marrësh përsipër detyrimet e tij financiare dhe të tjera. Ata nuk do të jenë të kënaqur, por ky është problemi i tyre.

Shigjetari

Mund të duket e padrejtë që duhet të vazhdoni të mbani disa ngarkesa vetëm. Ndihma që ju nevojitet nuk do të jetë e disponueshme. Një projekt i vështirë do të përfundojë dhe ju duhet ta festoni këtë arritje. Duke marrë përsipër vetëm punën, ju keni fituar aftësi dhe njohuri të reja. Eprorët do të vlerësojnë shkathtësinë tuaj.

Bricjapi

Aktivitetet që keni pasur më parë kanë filluar të humbasin sharmin e tyre. Ajo që me të vërtetë mund të bëni tani është të gjeni mënyra të reja për të shprehur kreativitetin tuaj. Gjeni pak kohë për të pikturuar, shkruar ose mësuar të luani një instrument muzikor. Vendose veten të parën sot. Punoni për të kënaqur veten dhe jo të tjerët.

Ujori

Ushtrimet mund të ndihmojnë në largimin e ndjenjave të zhgënjimit ose ankthit. Përpjekjet për të qeni në formë do t`ju ndihmojnë në lehtësimin e stresit dhe tensionit. Duke menduar për gjithçka që duhet të bëni, vetëm sa do t'ju bëjë të ndiheni më të mbingarkuar. Qoftë një shëtitje në park, një trajtim relaksues në spa apo një vakt i shijshëm mund t`ju sjellë lumturi.

Peshqit

Dikush që është i impresionuar nga aftësitë tuaja krijuese do t'ju ofrojë një detyrë të mirë. Do të arrini në lartësi që nuk i kishit menduar kurrë. Mos lejoni që komentet e turpshme të një kolegu ziliqar t'ju shqetësojnë. Kjo është mënyra e tyre e papjekur për të tërhequr vëmendjen dhe askujt nuk i bën përshtypje sjellja e tyre keqdashëse.