HOROSKOP

Horoskopi për datën 15 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 15 maj nga Russell Grant

Dashi

As mos mendoni të hiqni dorë nga diçka e re për të kaluar në gjëra të tjera. Do të habiteni se sa shpejt arrini të fitoni një aftësi të re. Thjesht jepini vetes një shans për të zotëruar rregullat, teknikat dhe procedurat. Mbani një qasje pozitive ndaj gjithçkaje që ndërmerrni.

Demi

Kur të shfaqet mundësia, shikojeni dhe bëni atë që dëshironi të bëni. Nuk është egoizëm të mbash një vëzhgim rreth mundësive për të përmirësuar jetën dhe karrierën tënde. Një mik apo i afërm do të kërkojë këshillën tuaj. Nuk do t`ia kurseni.

Binjakët

Marrja pjesë në një projekt në grup që kërkon kreativitet dhe imagjinatë do të jetë e dobishme. Njerëzit do ta vlerësojnë kontributin tuaj. Gjithashtu, do të jenë aktivitetet që ju japin një ndjenjë të të qenit pjesë e një ekipi që ju sjellin më shumë kënaqësi.

Gaforrja

Nëse jeni të bindur se publikimi i diçkaje të re do të ishte gjëja më e mirë që mund të bëni tani, me siguri keni të drejtë. Është një kohë e shkëlqyer për të nisur diçka të re. Një projekt apo sipërmarrje biznesi do të ketë vëmendjen tuaj të plotë.

Luani

Nuk po kërkoni lëvdata që të mund të shijoni shkëlqimin e popullaritetit tuaj. Ju thjesht dëshironi që njerëzit ta thonë nëse i bëjnë përshtypje përpjekjet tuaja. Ju ndiheni paksa nervoz për aftësitë tuaja dhe do të ishte një siguri e madhe që t'ju vijë herë pas here një lavdërim i vogël.

Virgjëresha

Këmbëngulni. Nuk ka rëndësi nëse po mësoni një gjuhë tjetër, po nisni një hobi të ri apo po përpiqeni të kuptoni disa teknika të reja në punë, ajo që është e rëndësishme është që të mos dorëzoheni. Ju do të keni sukses në fund.

Peshorja

Një konflikt për financat apo pronën po ju lodh emocionalisht. Nëse keni nevojë për këshilla, rezervoni një konsultë me një ekspert. Mos u mërzitni për tarifën që do paguani, sepse kjo do t`ju kursejë kohë dhe ankth. Ky është një nga ato probleme kur sa më shpejt të zgjidhet, aq më mirë.

Akrepi

Edhe pse kjo është një kohë e vështirë për disa njerëz, ata do të dalin në publik dhe do të tregojnë historinë e tyre. Mbështetja juaj do të jetë e mirëpritur. Jeni lodhur duke parë viktima të pafajshme që ngacmohen nga njerëz që janë më të fuqishëm ose më të pasur. Bëni thirrjen tuaj për një hetim të plotë publik.

Shigjetari

Një person i dashur po kalon një moment të vështirë. Do të duhet shumë durim, por për hir të marrëdhënies suaj, mund t'ju duhet t'u tregoni atyre dashamirësi dhe dhembshuri. Edhe pse ndjenjat tuaja janë lënduar, tregohuni veçanërisht të butë me një partner që ka pësuar një zhgënjim të madh.

Bricjapi

Sjellja e çuditshme e një njeriu të dashur po ju nervozon. Jeni lodhur nga kërkesat që ata po bëjnë dhe po tundoheni t'u thoni që t'ia dalin vetë. Ndoshta gjithçka që ata kërkojnë është pak durim dhe mirëkuptim. Nuk do të duhet shumë përpjekje për t'u dhënë atyre atë që kanë nevojë.

Ujori

Jeni gati të kundërshtoni një padrejtësi që ju është bërë nga një epror. Shmangni veprimet e nxituara. Do t'ju ndihmojë shumë të dini se keni mbështetjen e disa njerëzve me ndikim.

Peshqit

Do të jetë një lehtësim të vini re se ju dhe një partner ose mik që ka debatuar me ju kohët e fundit nuk jeni më “armiq” njëri-tjetrit. Pas një diskutimi me zemër të hapur, do të ndiheni sikur e kuptoni më mirë njëri-tjetrin. Ndërtimi i marrëdhënieve më të forta do të rrisë lumturinë tuaj.