HOROSKOP

Horoskopi për datën 15 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 15 mars nga Russell Grant

Dashi

Organizimi i mirë është thelbësor dhe me të vërtetë i nevojshëm nëse doni të arrini diçka. Nëse i lini shumë gjëra rastësisë ose përpiqeni të merreni me njëqind e një punë të ndryshme në të njëjtën kohë, nuk ka gjasa të përfundoni ndonjë.

Demi

Është koha që familja juaj dhe të tjerët që kanë rëndësi të dinë qëllimin tuaj për të bërë më shumë me jetë. Nëse dëshironi të studioni, stërviteni apo udhëtoni, ndiqni këtë impuls. Udhëtimi do të jetë edhe më argëtues nëse ka një numër njerëzish që udhëtojnë me ju.

Binjakët

Jeni në mbrojtje përballë kritikave konstruktive. Disa sugjerime nga një i afërm ose koleg i vjetër do t'ju bëjnë të ndiheni sikur po kritikojnë përpjekjet tuaja. Pasi të keni pasur kohë për të marrë parasysh fjalët e tyre, do të kuptoni se e gjithë kjo ishte menduar në një mënyrë të dobishme dhe mund të mos keni qenë të përqendruar plotësisht në këshillat e tyre.

Gaforrja

Qëndrimi juaj optimist do të ketë një ndikim pozitiv tek ata që ju rrethojnë. Dikush që është i motivuar nga krijimtaria juaj do të jetë i prirur të ndjekë një interes të ri që i mbush me emocione. Ju keni atë brenda jush që të jeni në gjendje të ndihmoni në realizimin e një ëndrre të dashur për dikë të afërt.

Luani

Refuzoni të dëshpëroheni kur pengesat dhe debatet e vogla ngadalësojnë përparimin. Disa probleme nuk janë në fakt as probleme. Një partner romantik do të dëshmojë se është edhe shoku juaj më i mirë kur të tregojë një kuptim të thellë të çështjeve që po përpiqeni t'i zgjidhni aktualisht.

Virgjëresha

Jeni duke u përballur me disa ngarkesa të rënda dhe megjithëse mund t'i përballoni, do ta vlerësonit nëse të tjerët do të ishin të gatshëm të ndihmonin. Disa ngurrojnë të ofrohen për ndihmë, sepse nuk kanë përvojë. Ofrohuni t'u mësoni atyre atë që duhet të dinë. Veprimet e ndërmarra tani do të kenë pasoja të mëdha.

Peshorja

Ju keni punuar shumë kohët e fundit dhe për këtë arsye do të jeni të lumtur t'i lini disa punë për një ditë tjetër. Nëse dikush tjetër dëshiron t'i ndjekë këto në vendin tuaj, ju nuk do t'i ndaloni ata. Herë pas here kënaqeni duke marrë një frymë të lehtësuar dhe kjo është një nga ato raste.

Akrepi

Nëse jeni të kënaqur me atë që shihni, nuk do të ndiheni të detyruar të bëni ndryshimet që sugjerojnë të tjerët. Njerëzit po bëjnë gjithçka për të qenë të sjellshëm. Gjithçka që nevojitet për të mbajtur çdo gjë në harmoni është që ju të jeni të hapur dhe të sinqertë me të gjithë.

Shigjetari

Njerëzit shohin se sa energjikë mund të jeni dhe e shikojnë këtë si një mundësi për t'ju kërkuar t'u bëni një ose dy ndere. Mos u ndjeni të detyruar, ose të tjerët do të përfitojnë nga kjo.

Bricjapi

Është e vështirë të dini se ku qëndroni me dikë kur një minutë është pozitiv dhe mbështetës, pastaj thjesht nuk do t`ia dijë. Ju nuk mund të mos pyesni veten nëse ka një kuptim të dyfishtë për disa gjëra që thuhen. Një mik i kujdesshëm do të ofrojë njëfarë sigurie.

Ujori

Një çështje parash do të shkaktojë disa momente shqetësimi, por sapo të qetësoni mendjen tuaj, mund të vini re se i keni shtuar disa gabimisht. Ju mund të pyesni veten pse ju ka rrëshqitur kjo gjë, por të paktën mund të merrni një psherëtimë lehtësimi që një problem i parashikuar tashmë është zgjidhur.

Peshqit

Një dhuratë apo ftesë surprizë do t'ju bëjë të ndiheni të lumtur dhe të vlerësuar. Ju jeni të njohur për mirësinë tuaj dhe për mënyrën se si i ndihmoni gjithmonë të tjerët. Njerëzit e dinë gjithashtu se është e rëndësishme që ju të merrni akte të ngjashme mirësie për t'ju kujtuar se sa mirënjohës janë që ju kanë në jetën e tyre.