HOROSKOP

Horoskopi për datën 15 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 15 tetor nga Russell Grant

Dashi

Ju preferoni të jeni të pavarur dhe të mësoni nga gabimet tuaja, por gjithashtu mund të mësoni duke punuar së bashku me një tjetër. Luftoni tundimin për të bërë gjithçka vetë, sepse do të jetë një përpjekje e përbashkët ajo që do t'ju sjellë më shumë sukses dhe kënaqësi. Puna në grup ka gjithmonë rezultate.

Demi

Një premtim për këshilla ose ndihmë financiare nuk do të realizohet. Mund të vonohet ose mund të jetë dikush mbi të cilin mbështeteshit dhe që është zhvendosur diku tjetër. Zemërimi nuk do të zgjidhë asgjë, por ju mund të shihni se ka mundësi të tjera duke i hedhur një vështrim tjetër situatës.

Binjakët

Dikush në familje ka shumë kërkesa. Të mendosh për tekat e tyre është të humbasësh shumë kohë dhe të mbetesh pas. Nuk ka rëndësi se sa i afërt është dikush me ty, ai duhet të kuptojë që edhe ti ke nevoja. Zgjidhja për këtë problem është të filloni të lëvizni përtej situatës tuaj aktuale.

Gaforrja

Idetë tuaja do të fitojnë respektin dhe admirimin e dikujt që shpresonit t`i bënit përshtypje. E vetmja gjë që tani ju pengon është një i afërm i cili këmbëngul me kokëfortësi për t'iu përmbajtur strukturave dhe procedurave të familjes. Ndonjëherë ju duhet të tejkaloni pengesat dhe të bëni atë që është e drejtë për ju.

Luani

Një vendim që do të merrni do të ketë pasoja afatgjata. Ju keni një dëshirë të fortë për t'u drejtuar në një drejtim të ri. Kjo do të mërzisë dikë të afërt që dëshiron të mbajë gjithçka ashtu siç është tani. Mund të jeni rritur nga kjo marrëdhënie.

Virgjëresha

Arritja në fund të një projekti do t?ju bëjë të ndiheni të lehtësuar. Ky ka qenë një udhëtim i gjatë. Ju keni kushtuar shumë kohë dhe përpjekje në të dhe tani që pothuajse ka mbaruar, nuk jeni të sigurt për atë që dëshironi të bëni më pas. Do të ketë mundësi gjatë rrugës, por tani për tani, ndaloni dhe reflektoni për situatën tuaj.

Peshorja

Ekuilibri dhe harmonia janë ato për të cilat jetoni dhe do të jetë një sfidë për të sjellë ekuilibrin në një situatë të trazuar dhe nëse dikush mund ta bëjë atë, do të jeni ju. Dikush mendon se i është bërë një padrejtësi dhe dëshiron hakmarrje. Ju duhet të ndërhyni dhe t`i inkurajoni të gjithë të punojnë së bashku në një frymë harmonie.

Akrepi

Asnjëherë nuk keni qenë të shpejtë për t’i besuar dikujt që nuk e njihni shumë mirë. Ju keni mësuar nga përvoja se besimi duhet fituar. Edhe nëse është kështu, a nuk po vendosni mure dhe po pengoni dikë që t'ju afrohet? Nëse një mik apo partner dëshiron të dijë më shumë për ju, duhet t`ua jepni mundësinë.

Shigjetari

Është e rëndësishme për ju të bëni një punë të përsosur për çdo gjë që merrni përsipër. Kjo nuk do të jetë e lehtë nëse ju mungojnë aftësitë ose përvojat. Mos kini frikë ta pranoni këtë, sepse duke ndjekur udhëheqjen e dikujt tjetër mund të arrini shumë. Do të jetë gjithashtu argëtuese, të futeni në një sfidë me ndihmën e një profesionisti.

Bricjapi

Ju e keni për zakon të prisni më të keqen kur duhet të keni më shumë besim tek vetja juaj. Ndryshimi mund të jetë pozitiv. Një zhvendosje ose lëvizje në punë do t`ju bëjë të dilni nga rutina dhe të këmbëngulni për të bërë gjërat tuaja.

Ujori

Kur të njëjtat probleme shfaqen në vendin e punës pa pushim, duhet të jetë e qartë se nuk po i zgjidhni ato në mënyrën e duhur. Edhe pse nuk ka gjasa të ketë një zgjidhje të menjëhershme, ekziston një mënyrë për t'u marrë me to një herë e përgjithmonë dhe kjo mund të përfshijë ndihmën e një zyrtari.

Peshqit

Një mënyrë për ta bërë punën tuaj më interesante është të ndani idetë me kolegët. Ju mund të habiteni nga fakti se sa krijues janë njerëzit e tjerë dhe së bashku mund të përmirësoni punët që kanë filluar të bëhen të lodhshme dhe të mërzitshme.