HOROSKOP

Horoskopi për datën 16 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 16 shtator nga Russell Grant

Dashi

Do të jetë një etje për njohuri që ju frymëzon të kërkoni informacionin që ju nevojitet për t'ju ndihmuar të dilni nga një rutinë e parashikueshme. Pavarësisht nëse jeni duke menduar seriozisht për përditësimin e aftësive tuaja, për të mësuar diçka të re ose për të bërë punë vullnetare jashtë shtetit, ju po kërkoni përvoja që do t'ju ndihmojnë të rriteni dhe të ndryshoni.

Demi

Familjarët do të pyesin veten se nga e merrni gjithë energjinë tuaj. Dëshira për të bërë disa ndryshime në pjesën e përparme të shtëpisë është shumë e vështirë për t'u injoruar. Të kesh një mjedis të organizuar dhe të rregullt ju ndihmon gjithmonë të ndiheni më pak të stresuar dhe të shqetësuar.

Binjakët

Nëse keni një mendje për të blerë ose zëvendësuar sende shtëpiake të konsumuara, nuk mund të dëshironi një kohë më të mirë për ta bërë këtë. Ju kërkoni vlerë të mirë për paratë dhe do ta merrni atë.

Gaforrja

Një mik i vjetër tek i cili mbështeteni shpesh, do të largohet. Kjo është diçka që ata duhet ta bëjnë dhe do të mbajnë kontakte siç premtojnë. Takimi dikë të ri do ta bëjë ditën tuaj të veçantë në një farë mënyre. Një sms i papritur do të jetë shkaku i shumë buzëqeshjeve.

Luani

Debatet po rëndojnë marrëdhëniet tuaja të ngushta. Duket se nuk jeni dakord për çështjet më të parëndësishme. Për të dalë nga ky model, mund të jetë më mirë, herë pas here, t'i mbani mendimet tuaja për vete. Në vend që të kritikoni, përdorni fjalë pozitive inkurajuese.

Virgjëresha

A ndiheni me fat? Nëse po, kjo mund të jetë një kohë e mirë për të shijuar jetën. Hyni në një konkurs. Blini një biletë lotarie. Nuk ka asnjë garanci se do të fitoni, por nëse keni ca para ekstra, jo ato të faturave të shtëpisë, mund të jetë argëtuese të provoni njëherë.

Peshorja

Një i afërt do të shtojë doza kënaqësie në ditën tuaj duke ju përcjellë disa lajme të mira ose duke ndarë me ju ditën e tij të pushimit. Nëse po aplikoni për një grant ose hua, perspektiva për të plotësuar një formular aplikimi të komplikuar nuk do t'ju pëlqejë, por shpërblimi mund të jetë i rëndësishëm.

Akrepi

Diskutimet që kishit menduar se do të ishin të vështira do të rezultojnë në realitet mjaft të lehta. Ka disa tema për të cilat nuk keni pritur të flisnit, por do të rezultojë se më shumë njerëz do të pajtohen me ju sesa prisnit.

Shigjetari

Të qenit jashtë me miqtë do t'ju japë një shtysë. Ju dëshironi të gjeni pak kohë për të kapur hapin me ata përreth jush. Takimi me njerëz me të njëjtin mendim do të jetë emocionues. Nëse nuk ju vijnë ftesa për ta bërë këtë, pse të mos organizoni diçka vetë?

Bricjapi

Jeta juaj në shtëpi dhe ajo familjare do të prishet në një farë mënyre. Tashmë jeni përballur me shumë ulje-ngritje dhe çfarëdo që të ndodhë, mund ta përballoni. Një mesazh i marrë vonë gjatë ditës do të zbulojë një nga arsyet e vështirësive tuaja aktuale.

Ujori

Jeta kohët e fundit mund të ketë qenë jashtëzakonisht sociale dhe do të keni shijuar kohën që keni kaluar me miqtë, por edhe një njeri kaq social sa ju, duhet të pushojë herë pas here. Vendosja e këmbëve tuaja në komoditetin e katër mureve do të ishte një mënyrë e shkëlqyer për të pushuar dhe për t`u relaksuar.

Peshqit

Një situatë e vështirë lehtësohet me pak ndihmë nga një mik. Kthesat e mira që keni bërë për të tjerët në të kaluarën do të korrin shpërblimet e tyre të drejta. Ju nuk prisnit asgjë në këmbim, në fakt, me siguri keni harruar gjithçka, por dikush do t'ju ofrojë një nder si vlerësim për diçka që keni bërë për ta.