HOROSKOP

Horoskopi për datën 16 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 16 janar nga Russell Grant

Dashi

Ekziston një kontrast i mirë mes ngjarjeve që përjetoni sot krahasuar me dukuritë e kohëve të fundit. Jeta duket se shkon nga një skaj i spektrit në tjetrin, por ky kombinim i punës dhe lojës po ju mban të stimuluar dhe të interesuar.

Demi

Ju kujtohen planet që keni pasur disa muaj më parë që ende nuk keni qenë në gjendje t'i realizoni. Nuk ka rëndësi nëse kufizimet e jashtme, rrethanat apo angazhimet personale ju ndaluan të shkoni përpara, ju ndiheni gati tani t'i bëni këto një përparësi. Veprimi sipas këtyre ideve do të hapë rrugën që të jeni në gjendje të përmirësoni stilin e jetës dhe kushtet e jetesës.

Binjakët

Pas një fillimi të ngadaltë, besimi në aftësitë tuaja do të rritet. Pasi të keni arritur një qëllim, e dini që lehtë mund ta arrini një tjetër. Tani jeni më të vetëdijshëm për atë që jeni të aftë dhe të tjerët mund të shohin se çfarë mund të bëni, do të jeni shumë të kërkuar. Kolegët e vlerësojnë ndihmën dhe këshillat tuaja.

Gaforrja

Shmangni dramat në vendin e punës që ju lodhin, emocionalisht dhe mendërisht. Shefi juaj ose një koleg i vjetër do të marrë një vendim që ju kap në befasi. Kjo mund t'ju bëjë të ndryshoni mendim për diçka për të cilën keni rënë dakord në të kaluarën. Kushtet e pakëndshme të punës ju bëjnë të pyesni nëse është koha të shikoni për mundësi më të mira.

Luani

Rezistojini tundimit për të krahasuar progresin tuaj me atë të njerëzve të talentuar përreth jush. Ju po punoni me disa kolegë jashtëzakonisht të aftë dhe me përvojë. Mbani mendimin tuaj pozitiv dhe kjo do t'ju ndihmojë të jeni të motivuar. Është e rëndësishme të mos nënvlerësoni aftësitë tuaja. Do të jeni të aftë të arrini shumë më tepër nga sa prisnit.

Virgjëresha

Mbajtja e një sekreti nga familja juaj mund t'ju kursejë shumë shqetësime në periudhën afatshkurtër. Por mos e bindni veten se nuk duhet të tregoni gjë. Ta injorosh këtë ngjarje do të thotë vetëm që do të kesh shumë për të shpjeguar më vonë dhe pasojat mund të jenë shumë më të këqija më vonë sesa tani.

Peshorja

Arritjet e një kolegu po ju bëjnë të nervozoheni. Ju jeni të lumtur për ta dhe e kuptoni pse ata janë krenarë për arritjet e tyre, por në të njëjtën kohë duket sikur po jua përplasin në fytyrë. Ata e dinë që jeni duke u përpjekur shumë për të vazhduar përpara, por nuk po jua bëjnë të lehtë këtë.

Akrepi

Jeni fiksuar në një zhgënjim të së kaluarës. Kjo është arsyeja pse do befasoheni kur të dëgjoni diçka sot që shkakton emocione të forta. Ekziston një farë ndikimi i një marrëdhënieje të kaluar ende në jetën tuaj edhe pse e dini që nuk duhet ta lejoni atë t`ju ndikojë kaq shumë.

Shigjetari

Duhet punë e madhe dhe praktikë që të bëhesh po aq efikas sa një koleg që admiron. Ata kryejnë detyra të vështira që ju i shihni me lehtësi dhe efikasitet. Duke parë mënyrën se si ata e bëjnë këtë do t'ju japë nxitje më të madhe për të qenë po aq të mirë. Puna e madhe dhe përpjekja do t'ju çojnë atje ku dëshironi.

Bricjapi

Nëse do të përfundoni një punë para afatit, duhet të mbani mend se çfarë po bëni. Kjo do të thotë t`i mbani mendimet tuaja nën kontroll të rreptë. Përqendrohuni vetëm tek detyra që keni në dorë dhe refuzoni të shpërqendroheni nga bisedat që zhvillohen rreth jush. Fikni celularin tuaj nëse miqtë vazhdojnë t'ju dërgojnë mesazhe dhe ju dëmtojnë përqendrimin.

Ujori

Para se të bini dakord t’i bëni dikujt një nder, pyesni se çfarë mund të përfshijë kjo. Nëse doni të ndihmoni, duhet të shihni se sa e vështirë do të jetë kjo dhe pse nevojitet ndihma juaj. Sugjeroni disa njerëz të tjerë të talentuar. Si ekip do ta çoni këtë çështje në një përfundim të kënaqshëm.

Peshqit

Ju duhet të largoni pasiguritë dhe ankthet nga mendja juaj dhe të besoni tek vetja më shumë. Po e lejoni një dështim të vogël të sabotojë përparimin tuaj duke dëmtuar besimin tuaj. Një mik që ju njeh mirë do t'ju inkurajojë të përfshiheni në një përpjekje vullnetare. Kjo do t'ju kujtojë se sa i talentuar mund të jesh.