HOROSKOP

Horoskopi për datën 16 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 16 janar nga Russell Grant

Dashi

Një objektiv do të arrihet në një mënyrë që do t'ju befasojë. Për ju po hapen mundësi të reja. Kjo mund të nënkuptojë vendosjen e planeve të tjera në prapavijë. Është një rrezik të anuloni marrëveshjet e bëra tashmë.

Demi

Jini të përgatitur për të ndihmuar një mik të vjetër. Pavarësisht nga sakrifica personale, nëse dikush ka nevojë për ju, ju do të dëshironi të jeni aty për të. Mbani orarin tuaj të lirë. Shikoni përreth dhe mendoni se ku po shkoni përpara se të bëni ndonjë lëvizje të nxituar.

Binjakët

Të kalosh nga një punë apo vend në tjetrin dhe më pas nga tjetra do të thotë se pak do të bësh. Përveç kësaj, ju mund të humbisni mundësitë sociale kur familja dhe miqtë tuaj hezitojnë t'ju përfshijnë në planet e tyre kur ju duket se keni kaq shumë gjëra të tjera për të bërë.

Gaforrja

Jepuni miqve dhe familjes aq kohë dhe mirëkuptim sa mund t'u nevojitet. Kur u ofroni mbështetje dhe udhëzime atyre që kanë nevojë për inkurajim, ju po u tregoni njerëzve se mund të mbështeten tek ju. Jepini vetes leje për të vënë punën dhe përgjegjësinë në pritje.

Luani

Të tjerët po ju shikojnë në një mënyrë që duhet të jetë e favorshme për çdo projekt që kërkon vetëpromovim. Kolegët e vjetër janë të impresionuar nga aftësitë tuaja. Sigurohuni që të përfitoni sa më shumë nga kjo. Dikush që është afër jush ka një problem. Ata kanë nevojë për një mik për të besuar.

Virgjëresha

Dikush do të kërkojë këshilla për një çështje personale dhe nuk do të dëshirojë që ajo të vazhdojë më tej. Nëse nuk ndiheni rehat për atë që po ju thonë ose për faktin se ju është besuar një sekret kaq i rëndësishëm, mund të jetë e nevojshme t'u tregoni atyre që preferoni të mos përfshiheni.

Peshorja

Kini kujdes kur merreni me kundërshtarë në kërkimin tuaj për mundësi të reja. Një gabim i ngathët mund të ketë pasoja të bezdisshme. Dëgjoni zërin tuaj të brendshëm. Intuita juaj duhet t'ju ndihmojë të shmangni rrethana të tilla. Tërhiquni pak nëse qëndrimi i një kolegu ose fqinji ju duket i çuditshëm.

Akrepi

Keni një përshtypje të fortë se dikush po thotë një gjë, por do të thotë një tjetër. Lajmet e marra mund të mos jenë ato që dëshironi të dëgjoni, por ka mënyra për të shpëtuar një situatë të tensionuar.

Shigjetari

Dikush do t'ju akuzojë për diçka. Mundohuni t'i shihni gjërat me sytë e tyre. Nuk do të jetë e lehtë për të gjetur arsyet e një situate të vështirë. Kur filloni të ndiheni të tensionuar dhe të shqetësuar, bëni diçka që është qetësuese për shpirtin tuaj.

Bricjapi

Rutina të reja janë gati për t'u vendosur. Ju mund të mendoni për të lëvizur shtëpinë, për të jetuar me njerëz të ndryshëm, ose në një zonë të re. Bërja e planeve afatgjata do të jetë stimuluese pasi po filloni të kuptoni se keni nevojë për diçka më emocionuese nga jeta.

Ujori

Marrëveshjet që të gjithë menduan se ishin të menduara mirë mund të shemben papritmas. Sugjerimet tuaja praktike do të jenë të dobishme dhe të menduarit tuaj të shpejtë do të shpëtojë ditën. Pranimi i një pune do të jetë emocionuese.

Peshqit

Ëndërrimi me sy hapur mund të jetë një terapi e mirë arratisjeje, veçanërisht kur përsëritja e të njëjtave detyra çdo ditë fillon t'ju mërzitë. Gjeni pak kohë të lirë për gjërat që ju pëlqejnë. Edhe kjo do t'ju bëjë mirë.