HOROSKOP

Horoskopi për datën 16 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 16 maj nga Russell Grant

Dashi

Një i afërm apo koleg po ngacmohet dhe do të vijë tek ju për disa këshilla. Ata duket se besojnë se ju do të jeni në gjendje të ndihmoni në zgjidhjen e vështirësive të tyre. Edhe pse do t'ju kushtojë shumë tendosje emocionale, do të jetë mënyra juaj e qetë për t'u marrë me situatën që i jep forcë këtij njeriu.

Demi

Ndiheni me fat. Intuita juaj është aty dhe qëndrueshmëria juaj është e pabesueshme. Aktiviteti i rregullt fizik është i rëndësishëm për shëndetin tuaj. Nëse nuk e keni menduar shumë nevojën për stërvitje kohët e fundit, është koha që të kujdeseni më shumë për trupin tuaj.

Binjakët

Keni shumë për të menduar dhe nuk mund ta bëni këtë kur njerëzit ju shqetësojnë çdo pesë minuta apo më shumë. Pavarësisht se jeni të vendosur të ndiqni planet tuaja private, kjo nuk do të jetë me mbështetjen e atyre që ju rrethojnë. Një familjar duket se po mendon vetëm për veten për momentin.

Gaforrja

Jeni të emocionuar për një ide për të fituar para dhe do të dëshironi të mësoni më shumë. Jeni të bindur se kjo skemë ka potencial. Mund të keni vështirësi të bindni partnerin ose familjen tuaj që të interesohet. Disa njerëz mendojnë se ideja është krejtësisht jopraktike. Nëse largohen, do të jetë humbja e tyre.

Luani

Disa përmbajtje të shpërndara në një rrjet social mund të kenë një ndikim të thellë tek ju. Komentet në lidhje me një person që dikur ishte shumë afër jush do të jenë një surprizë. Mos e diskutoni këtë zhvillim me askënd përveç një shoku të cilit mund t'i besoni.

Virgjëresha

Nëse merrni më shumë përgjegjësi, mund ta gjeni veten të mbingarkuar. Puna e vështirë dhe të qenit i zënë zakonisht nuk ju shqetëson, por meqë tashmë keni shumë për të bërë, do të ishte marrëzi të merrnit mbi vete më shumë. Shmangni premtimet që mund të mos jeni në gjendje t'i mbani.

Peshorja

Aftësitë tuaja do të jenë të dobishme në një përpjekje të përbashkët. Mos u habitni nëse ju kërkohet të merrni përgjegjësinë. Dikush që shpresonte të merrte një rol udhëheqës, do ta kundërshtojë këtë. Nëse projekti është një sukses apo dështim do të varet tërësisht nga veprimet e tyre. Një rival po kërkon një justifikim për të vepruar kundër jush.

Akrepi

Bisedimet po vazhdojnë në prapaskenë me shpresën për të parandaluar që një incident armiqësor të ndodhë përsëri. Njerëzit që janë të shqetësuar janë mbledhur së bashku dhe tani kanë një rrjet të madh mbështetës. Ata duan përgjigje dhe nuk do të ndalen derisa këto të bëhen të disponueshme.

Shigjetari

Sigurohuni që të mbroni interesat tuaja. Mbajini çështjet private, private. Nëse lini materiale konfidenciale nëpër shtëpi ose në vendin e punës, dikush do të shfrytëzojë këtë mundësi për të përgjuar. Jeni beqar? Dikush që do takoni do t'ju ofrojë përvoja që do t'ju zgjerojnë horizontet tuaja intelektuale.

Bricjapi

Ju keni menduar seriozisht për një skemë të re për të fituar para ose një sipërmarrje biznesi. Përmbajtja që lexoni në internet do të sjellë ide të reja në mendjen tuaj. Për t'i realizuar këto mund t'ju duhet ndihma e një miku që ka mjaft njohuri teknike.

Ujori

Jeni të vendosur të zbuloni të vërtetën për një padrejtësi që ndodh në vendin e punës. Një koleg i nivelit të lartë do të përpiqet t'ju bllokojë. Ju do të duhet ta çoni çështjen tuaj në një autoritet më të lartë. Vononi marrjen e masave derisa të keni të gjitha faktet dhe shifrat e nevojshme.

Peshqit

Do të keni një ngarkesë shumë të madhe, por lajmi i mirë është që në fund të ditës përpjekjet do t`ju shpërblehen. Mund t'ju duhet të kaloni në dorë një projekt disa herë përpara se të jeni të kënaqur me rezultatet. Gjithsesi do të përfundojë në kohë dhe brenda buxhetit.