HOROSKOP

Horoskopi për datën 16 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 16 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Do të dëshironi të largoheni nga një person që ka një ndikim të keq tek ju. Po përpiqeni të shihni të mirën tek ata, por kjo nuk është e lehtë kur sjellja e tyre lë shumë për të dëshiruar. Rreth jush po ndodhin shumë thashetheme, por ju nuk do të merrni pjesë në diskutime keqdashëse.

Demi

Mund t'ju duhet të kujtoni se ka më shumë mënyra se një, për të arritur qëllimet tuaja. Ju po pyesni veten nëse një sfidë që keni marrë përsipër do të jetë e tepërt për ju. Flisni me një mik që ju bën gjithmonë të buzëqeshni dhe sugjerimet e tij gazmore do t'ju ndihmojnë të largoheni nga mendimet tuaja kur të bëheni shumë serioz.

Binjakët

Do të jetë e lehtë për t'u gjurmuar, por kjo nuk do të thotë se nuk do ta arrini qëllimin tuaj. Ju e dini se ku dëshironi të jeni, por për shkak të shpërqendrimeve të ndryshme, thjesht do t'ju marrë pak më shumë kohë. Kjo është e gjitha. Merrni pak kohë për të shqyrtuar qasjen tuaj.

Gaforrja

Përfshirja në një çështje që nuk ju prek direkt, mund të jetë një gabim i madh. Edhe pse dëshironi të ndihmoni, kjo jo vetëm që do t'i përkeqësojë gjërat, por mund të akuzoheni për ndërhyrje dhe kjo do t'ju shqetësojë. Lërini të tjerët të zgjidhin vetë problemet e tyre.

Luani

Do të gjeni energjinë dhe dëshirën për të arritur gjithçka që keni në mendje. Kur gjërat shkojnë keq, mund të jetë sepse po shpenzoni shumë gjatë duke analizuar dhe duke pyetur veten nëse jeni në gjendje për këtë. Mos vazhdoni t'i thoni vetes se nuk mund ta bëni kur e keni brenda vetes realizimin e arritjeve të mëdha.

Virgjëresha

Nuk ju bën me përshtypje një mik apo koleg që ka rënë në një greminë. Jeni të lodhur duke marrë përsipër angazhimet e tyre për t'i parandaluar ata të futen në telashe. Tani jeni gati t'i lini të mësojnë se duhet të ecin vetë në jetë.

Peshorja

Konflikti në shtëpi ose në vendin e punës mund t'ju shkaktojë njëfarë pasigurie. Ju nuk jeni të sigurt se një projekt i planifikuar do të vazhdojë kur ka kaq shumë grindje. Dikush thjesht duhet të shprehë shqetësimet e tij dhe sapo t'i bëjë, harmonia do të rivendoset.

Akrepi

Do të jetë nëpërmjet mbajtjes së mendimeve tuaja për vete dhe heshtjes për planet tuaja që do t'ju vendosë në një pozicion më të forte, sesa do të ishit nëse një konkurrent do të dinte saktësisht se çfarë po planifikoni. Jini tepër të kujdesshëm në bisedat që mund të dëgjohen nga të tjerët.

Shigjetari

Një koleg i vjetër nuk i ka kushtuar shumë vëmendje sukseseve tuaja të fundit. A mund t'i kenë dhënë dikujt tjetër meritë për punën që keni përfunduar? Ata nënvlerësojnë aftësitë tuaja dhe do të zbulojnë sot saktësisht se për çfarë jeni të aftë.

Bricjapi

Ka disa mënyra për të korrigjuar një gabim të fundit. Ju urreni t'i zhgënjeheni njerëzit dhe nëse dikush është i zhgënjyer me ju, do të dëshironi të kuptoni pse, çfarë keni bërë dhe si mund ta rregulloni atë. Pasi ta keni njohur problemin, mund të filloni ta rregulloni atë.

Ujori

Mund të duket sikur bota juaj është kthyer përmbys. Rrethanat rreth jush po ndryshojnë. Përshtatja ndaj situatave të reja është thelbësore. Pranoni se kështu do të shkojnë gjërat dhe se asgjë nuk qëndron përgjithmonë.

Peshqit

Ju mund të dëshironit të mos ia kishit besuar kurrë një miku të vjetër sekretet tuaja më të thella. Dikush do të tradhtojë një besim dhe kjo do t'ju shqetësojë më shumë se sa mendoni. Jeta juaj private do të ekspozohet në mënyrë të tillë që të ndjeni se nuk do të mund t'i besoni më askujt. Kujdesuni për shëndetin tuaj.